Durerea unei pierderi de sarcina (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Diana iti urez un calduros La Multi Ani! si implinirea tuturor dorintelor. Imi pare rau ca te simti prost, incearca sa uiti putin de tot ce e iti provoaca tristete...
Am primit primul sut in fund pe anul acesta. Ieri la prezentarea pt concurs am aflat ca sunt blocate posturile
Trebuie sa merg la urolog, sa vad daca am probleme la rinichi si din aceasta cauza pierd sarcinile dar nu ma pot urni (m-am saturat de doctori si analize)
Imi spunea ieri o prietena ca sunt cea mai puternica persoana pe care o cunoaste, pt ca gasesc forta sa merg in continuare... dar ce era sa fac sa ma plang ei, care e gravida (prima sarcina) de neputinta mea,intrebarile mele pe care le pun destinului...nimeni nu poate intelege ce simti cu adevarat...as fi o actrita foarte buna pe scena unui teatru dar rolul meu se desfasoara pe scena vietii

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

imi pare rau diana, e greu.
eu iti zic LA MULTI ANI draga mea, tocmai ca nu te simti bine si stiu ca ai nevoie de sprijin si intelegere. nu vreau sa te simti singura, desi asa cred ca te simti.
offfffff. diana, cand o sa se opreasca durerea?
te pup si te imbratisez cu caldura.


sa aveti o zi cu mult "bun bun"

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

La multi ani! Diana si sa te paraseasca toate supararile si toate lacrimile!
un si o imbratisare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Va multumesc dragele mele , Dumnezeu sa va dea lumina ce mi-ati dat-o mie in suflet si multumesc pentru gandurile bune si minunate .

DIANA

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

La Multi Ani tuturor de Sfantul Ion!


Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Draga mea Diana, LA MULTI ANI! Sa ai parte de tot ce e mai frumos si mai bun si fie ca visul nostru sa devina cat mai curand realitate!
Te imbratisez si iti trimit gandurile mele frumoase!

Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui unducthable

Ninia , imi pare nespus de rau .

Cred ca si la mine e ziua 1 azi ... ma doare capul rau si sa ma vad o data acasa in pat ...

azi implinesc 35 de ani , dar sa ma ierte Dumnezeu , pentru prima oara NU AM CE SARBATORI , am cu mine un suflet pustiit si ... nu mai am vorbe , cuvinte , am ramas muta in fata vietii , momentan , ... , niciodata nu am simtit asa ceva ... nu doresc NIMANUI

La multi ani, sa fii sanatoasa si fericita si sa-ti indeplinesti cea mai mare dorinta, aceea de a fi mamica!
Nu mai fi suparata, o sa vina si vremuri mai bune pt toata lumea :) ai sa vezi, ai incredere si spera!
Cu atat mai mult cu cat esti CAPRICORN si believe me, stiu ce inseamna si cat muncim pt a obtine ... orice si totul!

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonagabri spune:

Buna fetelor ,an primul rand DIANA la multi ani ,multa sanatate ,bucurie ,si sa ati dea DOMNUL DUMNEZEU multa tarie sufleteasca si cat mai curand un bebelus ,ami pare rau ca suferi atat dar sa sti ca DUMNEZEU ni le da la timpul potrivit pe toate ,de ce spun asta .Pentru ca eu am acum an fata mea un test pozitiv ,mi l-am facut azi de dimineata si e pozitiv ,si credetima este o minune ,an luna decembrie 2008 trebuia sa nasc dar nu a fost sa fie ,iar bunul Dumnezeu chiar an luna decembrie a facut o minune mia daruit alt prunc ,sper ca de data aceasta sa nu mil mai ia la el ,sa mil lase sa ma pot bucura de aceasta minune ,cand am vazut testul nu ami venea sa cred ,bineanteles ca pana nu merg la doc ,sa ami spuna ca totul este an ordine ,sunt foarte stresata si speriata ,nu vreau sa mi se mai antample anca o data cea ce mi sa antamplat ,ancerc sa fiu cat pot de calma dar gandurile ma omoara ,credetima nu stiu ce sa fac sa rad, sa plang,sa ma bucur ,sa nu ma bucur ,cea ce vreau sa va spun voua e sa fiti optimiste si ancrezatoare ,o sa vina bebei si la voi ,mie ami pare rau ca noi femeile trebuie sa trecem prin aceste suferinte ,depresi ,dar sa ancercam sa ne adunam ,scuzatima sunt foarte emotionata nici nu vad ce scriu de emoti ,am sa ma rog la Bunul Dumnezeu pt mine sa fie totul bine si pt voi toate sa va dea cat mai repede multi bebei frumosi si sanatosi .pupici la toate ,azi sun la doc sa ma programez ,am sa va tin la curend cu vestile sper sa fie numai vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui happymum

s_alinutza, unde te-ai ascuns?
un mic semn, te rog frumos.
cum ti-a fost de sarbatori? esti bine? plssssssss, pot sa stiu?



sa aveti o zi cu mult "bun bun"
viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...


Mi-e tare rusine ca n-am mai intrat de multa vreme pe forum.... Am avut niste sarbatori tare aglomerate, cu multi musafiri, intre sarbatori am lucrat, de la Craciun si pana la Anu Nou am plans, ca imi imaginasem altfel sarbatorile astea..... Deci am fost cam depresiva si nu prea am avut chef de nimic... Azi am fost la medic, si mi-a dat vesti bune, a zis sa mai las sa treaca un CM si dupa aia pot sa incerc sa raman din nou
Imi cer inca odata iertare pentru absenta de pe forum si va doresc cu intarziere un AN NOU mai bun decat cel care a trecut, cu mai multe dorinte implinite, cu sanatate, fericire, dragoste, multi i sanatosi si frumosi.....si tot ce va mai doriti pe langa asta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonagabri

eu am acum an fata mea un test pozitiv ,mi l-am facut azi de dimineata si e pozitiv ,si credetima este o minune ,an luna decembrie 2008 trebuia sa nasc dar nu a fost sa fie ,iar bunul Dumnezeu chiar an luna decembrie a facut o minune mia daruit alt prunc


Felicitari Ramona! Ma bucur mult pentru tine! Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine si sa ai un copilas sanatos!
Sper sa iti urmeze muuulta lume exemplul. Inainte sa intru pe forum, chiar aveam un presentiment ca cineva precis va anunta sosirea liniutelor!

Mergi la inceput