Durerea unei pierderi de sarcina (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

LA MULTI ANI!
sper sa nu mai creasca numarul fetelor de la durerea pierderii unei sarcini in 2009 si sa ne impacam cu noi insine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

LA MUTLI ANI FETELE!

UN 2009 cu zambete mii incat a stearga toate lacrimile din 2008 si nu numai, copii sanatosi in brate, impliniri, sperante realizate si vise implinite.

Se poate sa reusim. 2009 ne va demonstra la toate acest lucru!

va pup

18 + Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si casutza noastra si a lui BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonagabri spune:

VA UREZ CA 2009 SA VA ADUCA MULTA FERICIRE ,MULTA BUCURIE ,MULTA MULTA MULTA SANATATE SI MULTI BEBEI FRUMOSI SI SANATOSI LA MULTI ANI VA PUPIC SI VA AMBRATISEZ PE TOATE FETELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

LA MULTI ANI 2009

SANATATE MULTA CA E MAI BUNA DECAT ORICE ALTCEVA SI SA NE FIE MAI BINE IN ANUL CE VINE.







sa aveti o zi cu mult "bun bun"
aho aho de anul nou... 2oo9... LA MUUULTI ANI sanatosi si cu un la fiecare... va si va ...

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

tare mai doare........ si in seara aceasta durerea s-a trezit la viata, ca un monstru ranit, mai fioros ca inainte.
ma sperii de mine.
o cunostinta este insarcinata. si am aflat si eu.
la nunta ei am fost cu exact 2 sapt inainte........
in mintea mea, intr-un ungher mic, intunecat, salasluieste ideea ca daca nu ar fi trebuit sa merg la nunta aia...poate ca nu s-ar mai fi intamplat nimic.
apoi, am botezat....la fel patesc...daca nu as fi.......

ce josnica sunt ca gandesc astfel.........

ah fetelor, cat de tare doare......... as vrea sa imi pot smulge inima din mine, sa nu mai simt nimic......

am crezut ca mi-a trecut, dar e mai rau chiar uneori......



sa aveti o zi cu mult "bun bun"
aho aho de anul nou... 2oo9... LA MUUULTI ANI sanatosi si cu un la fiecare... va si va ...

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Incep cu o urare tirzie:
Sa aveti parte de tot ce aveti si mai vreti,
De tot ce nu aveti si va doriti
De tot ce va lipseste si nu stiti. Un an nou fericit!
Happymum nu esti josnica ca gandesti asa, e durerea prin care treci si cele care au pierdut un copil stiu despre ce e vorba...Si eu ma gandeam ca poate am facut aia sau nu am facut dar la ultima sarcina stiu ca am facut tot ce a fost omeneste posibil dar mai e si destinul, D-zeu si poate candva vom afla de ce a trebuit noua sa ni se intample asta...
Prietena mea care trebuia sa nasca cu 2 saptamani dupa mine a nascut un baietel de 3,600, cand am vorbit la telefon nu se putea bucura pe deplin gandindu-se la mine. Urmeaza testul cel mai greu cand voi vedea copilul...
M-am hotarit sa merg la nutritionist, sa incep lupta cu kilogramele care s-au cam adunat. Luni am concursul pentru noul job.
Va pup si va doresc numai bine

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buna,

Mi-as dori ca acest subiect sa fi trecut pe pagina 3 pentru ca nu mai sunt fete care sufera...
Am intrat sa va spus La multi ani din tot sufletul si sa ne ajute Dumnezeu sa ne indeplinim toate dorinta cea mai aprinsa, sa avem / sa mai avem inca un bebelus! sau poate 2, 3, fiecare cum isi doreste! sa ne ajute Dumnezeu sa fim sanatoase, sa invingem durerea si sa fim fericite!

va pup mult.

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Happymum, te inteleg perfect! Si eu am plans aseara. De fiecare data cand ascult o melodie mai de suflet...plang...si plang pentru ca imi amintesc de bebe. Chiar daca a trecut 1 an si ceva...durerea este inca prezenta. Rana inca sangereaza. Nu voi uita niciodata prin ce am trecut, chiar daca viata imi ofera alte bucurii.
Nu pot decat sa le admir pe cele care pot sa treaca mai usor peste aceasta durere. Eu una nu pot.
Mai ales acum, cand incercam din nou...si bebe intarzie sa apara. azi deja au inceput simptomele de cm, deci nu va fi nici luna asta.

Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

imi pare rau draga ninia, te inteleg.
offfffffffffffffff...........




sa aveti o zi cu mult "bun bun"

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Ninia , imi pare nespus de rau .

Cred ca si la mine e ziua 1 azi ... ma doare capul rau si sa ma vad o data acasa in pat ...

azi implinesc 35 de ani , dar sa ma ierte Dumnezeu , pentru prima oara NU AM CE SARBATORI , am cu mine un suflet pustiit si ... nu mai am vorbe , cuvinte , am ramas muta in fata vietii , momentan , ... , niciodata nu am simtit asa ceva ... nu doresc NIMANUI

sa ma ierte Bunul Dumnezeu si sa ma ajute sa ma ridic ca momentan sunt la pamant , atat , nu mai pot vorbi ...

si din pacate aici e vorba de pierderea unui fiu drag , nu o sarcina , puteti urmari ... :

http://www.youtube.com/watch?v=b_YXgFB1CgI&feature=related

nu ma simt prea bine ... va pup , diana



A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/index.htm

Mergi la inceput