Campanie de responsabilizare a autoritatilor (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Luca misiune indeplinita am trimis mail-ul

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi sa ma si eu copilasul meu mult dorit si iubit







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Bun, sa recapitulam: astazi am trimis la Ministerul Sanatatii (Mihaele), Ministerul Muncii, Familiei si Solidaritatii Sociale (PSJ) si Primului Ministru / SGG (tot Psj).

De asemenea, mailul catre primul ministru va fi redirectionat de catre PSJ si direct catre Compartimentul Social-Sanatate din cadrul Cancelariei Primului Ministru.

Webmasterul Camerei Deputatilor mi-a raspuns ca noii parlamentari inca nu au solicitat adrese de mail (!), insa ca, atunci cand vor fi solicitate, acestea vor fi facute publice. Deci, mai asteptam cu mailurile individuale catre parlamentari, pentru ca deocamdata acestia sunt necontactabili.

Vom continua insa sa trimitem comisiilor parlamentare.

In acelasi timp, am relansat azi petitia prin comunicate, ne apropiem de 3000 de semnaturi. Pregatim de asemenea o baza de date cu toate voluntarele care s-au anuntat pe blog.

Vom scrie curand doamnelor Gabriela Cretu si Sulfina Barbu - in functie de raspunsuri, putem intra in linie dreapta. :)

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor! Am re-aranjat prima pagina, cu activitatile in ordinea importantei si am mai modificat si la activitatile care urmeaza, am trecut acolo si toate comisiile scrise de Luca cu link-uri, sa ne fie mai usor sa le gasim cand incepem sa trimitem.
Astept si eu textul si trimit apoi, voi scrie insa mai intai aici sa nu ne dublam.
Si cred ca e bine sa apelam cat de curand si la voluntarele care au aparut pe blog.
Interesant, cateva dintre ele nici nu au probleme de infertilitate si s-au oferit sa ajute..


Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Am trimis si mesajul catre compartimentul Social-Sanatate.
Abia acum mi-am dat seama ca am gresit data la celelalte mailuri. Am pus 2008 .


Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Am pus azi toata familia sa completeze petitia, iar maine o timit si prietenilor , cunoscutilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucaLuca

...
Vom scrie curand doamnelor Gabriela Cretu si Sulfina Barbu - in functie de raspunsuri, putem intra in linie dreapta. :)
...


Sulfina Barbu ne-a luat-o inainte. Ne propune o audienta vineri, 09.01.2009, intre orele 10.30 – 13.00. Trebuie sa-i trimit confirmarea. Cine poate sa mearga?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Excelent!! Iata ca mai exista si politicieni care nu promit in van.

Inca si mai minunat este faptul ca Felicia este dispusa sa se invoiasca de la serviciu pentru a merge in aceasta audienta la dna Sulfina Barbu.

Acum trebuie sa pregatim dosarul si mapa de presa cu care vom merge in audienta.

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Am trimis mesaj la camera deputatilor, comisia pentru sanatate si la senat, comisia pentru drepturile omului.
La senat am trimis fara semnaturi, pentru ca initial mi-a fost refuzat mailul de catre serverul lor. Oricum am pus linkul catre petitie la ambele.

Sa vedem ce zice si dna Barbu. Macar daca am obtine analize si investigatii gratuite pentru inceput. Se vede si la celalalt topic deschis de Luca, nu sunt chiar ieftine, mai ales ca unele se repeta la cateva luni, daca nu lunar.


Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

I-am confirmat d-nei Sulfina Barbu audienta pentru vineri. Sper sa mai apara doritoare si Felicia sa nu fie singura.

LucaLuca Ce pregatim pentru audienta?

Mergi la inceput