Campanie de responsabilizare a autoritatilor (9)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

domnul deputat este de la PD-L

Citat:
citat din mesajul lui psj

Delphinas, multumim!
Dansul de la ce partid este?

Am vazut si filmuletul, inteleg ca este exact emisiunea de la Antena 1 despre care vorbea abibranza mai devreme. Pacat ca nu au spus mai multe despre costuri.


Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala





poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

nu am fixat nicio data nimic. domnul, dupa cum se vede si din mesaj, asteapta un raspuns din partea mea. cand sa fixam o intalnire cu el?
nu va dati seama cat as vrea sa vin si eu cu voi. dar mai vad eu cum impart bugetu familiei.

Citat:
citat din mesajul lui cristal1995

Daca este sapt viitoare, merg si eu (adica nu ma duc singura , doar daca mai vine cineva), ca sunt in vacanta si nici nu cred ca plec in Austria pana vineri.
Pupici

Aly-"Viitoare mamica, cat de curand"


poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Delphinas, multumim! Vestea este foarte buna. Il preiau eu pentru detalii de pe mailul generic. Cristal, multumim mult, tu poti pana vinerea viitoare, da?

Dl deputat Geanta este de la PDL, deci coleg cu dna Sulfina Barbu (si cu dl. Urban) - ii putem conduce spre ideea de a-si reuni eforturile in a promova o initiativa legislativa.

Aici aveti CV-ul dlui deputat: http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp?idm=117&cam=2&leg=2008&pag=0&idl=1

Nu stiu daca realizati, dar practic toata lumea cu care vorbim are in anturajul sau apropiat persoane care au apelat la RUAM. Nu ca ne-ar mira, noi stim cat e de frecvent. Oricum, asta este foarte bine, empatia are un rol esential. Trebuie musai judecat si cu inima, caci creierul spune in perioda asta strict "criza, buget de austeritate, criza, nu, nu!" Trebuie sa dovedim ca, in ciuda crizei, posibilitatea de a avea un copil este *priceless*, deci "da, da". :)

Cristal, viitoare mamica, sa stii ca intalnirile din campanie aduc noroc! Stau marturie RalucaPaun si Elenada, ambele gravi intre timp! Aviz amatoarelor, caci acum trebuie sa iti gasim colega! :)

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Buna seara!
Fetelor, va urmaresc din umbra si apreciez enorm ceea ce faceti.
Eu in momentul asta sunt destul de detasata de tot ce inseamna FIV, datorita unor circumstante potrivnice, insa as vrea sa va ajut atat cat pot.
Daca cumva nu are cine merge saptamana viitoare la intalnire, pot sa merg eu cu Cristal. In conditiile in care are cine merge, e ok, dar daca nu poate altcineva, trageti-ma de maneca si mergem noi doua (eu nu mai sunt la curent chiar cu tot ce s-a facut, ati avansat enorm).
Salutari tuturor si felicitari pentru toate eforturile depuse.
LucaLuca, tu ce ai mai facut? Nu mai stiu nimic.
Elenada felicitari! Sarcina usoara si bebeii sanatosi si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

De cand am inceput eu sa scriu si pana am terminat, au mai aparut cateva mesaje.
Daca LucaLuca are dreptate in ce spune, imi retrag oferta si las sa mearga alaturi de Cristal o alta viitoare fericita mamica, eu ne-avand nici o sansa.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

claudia!! iti jur ca m-am gandit la tine, desi nu am vorbit practic niciodata direct, in afara topicului astuia! dar ai fost atat de implicata la inceput, sunt inca atatea mesaje trimise de tine la care inca mai asteptam raspuns. :))

m-am intrebat de ce ai disparut, am banuit ca a intervenit ceva care te-a indepartat. tare rau imi pare. am incercat la un moment dat chiar sa iti trimit un mail via forum, dar nu ai optiunea asta in profil.

...eu sunt ok, in context, nu mai stiu exact in ce punct al povestii mele te-ai retras tu, fetitele mele sunt la ingeri, dar peste cateva luni o sa incep sa le fac o surioara.

zici ca poti sa mergi la intalnire, cu cristal? ar fi prea frumos, v-am revazut de curand in redifuzarea de la protv cat de persuasive sunteti! cand ai putea tu? nu dureaza mult intalnirea, cel mult o ora si va fi undeva in centrul bucurestiului. nu iti face griji cu evolutia campaniei, te updatezi rapid, avem si documente scrise de sinteza.

te imbratisez, welcome back! :)

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Claudia mutumesc pt urari.
Nu zi niciodata niciodata.
Daca poti merge la intalnire e bine.

elena +13
Burtica mea

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia_prea

De cand am inceput eu sa scriu si pana am terminat, au mai aparut cateva mesaje.
Daca LucaLuca are dreptate in ce spune, imi retrag oferta si las sa mearga alaturi de Cristal o alta viitoare fericita mamica, eu ne-avand nici o sansa.


...of! n-o sa ma apuc eu acum sa iti spun "ba da, ai o sansa", caci nu stiu despre ce este vorba. dar un lucru stiu si il iau in considerare pentru mine: mamica se poate ajunge chiar si daca nu ai sansa de a fi insarcinata.

asa ca fruntea sus!

avem nevoie de tine, iar tu, recunoaste, chiar vrei sa bei o cafea cu cristal dupa! :)

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Va pup fetelor, nu va puteti imagina ce simt in momentul asta dupa ce am citit cuvintele voastre. Nu mi-am pierdut aceasta speranta, insa in momentul de fata nu este cazul (tocmai am terminat divortul), dar sper ca in viitor sa am cu cine reintra in aceasta cursa si sa o termin victorioasa.
Ok, atunci ramane sa merg cu Cristal, eventual vorbim si trec sa o iau de acasa fiind in zona, iar programul daca il facem de comun acord e ok, in genere cam pot sa plec de la servici.
Luca, stiam de ingerasi, ramasese sa mergi la un profesor sa discutati un anumit aspect. Asta nu mai stiam daca ai intrat deja in focuri sau nu. Multa bafta va doresc tuturor!
Va pup inca o data, si sincer va multumesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Ah, de divort era vorba. O despartire e intotdeauna trista si traumatica dar, in context, prefer sa relativizez si sa o dam in atat de romanescul haz de necaz: cand ai zis ca nu mai ai nici o sansa, eu ma temusem ca ai ramas fara uter. Pai ai toate sansele atunci, restul e ramplasabil! :) Iti urez multa sansa in a identifica omul care sa te faca mama, si asta curand!

I-am trimis deja lui Cristal o copie a mesajului dlui deputat, pentru ca cel mai bine e sa corespondati voi direct cu dumnealui si sa va sincronizati. Va multumim mult - e prima data cand nu a fost nevoie sa fac topic separat pentru a gasi voluntare pentru o intalnire:) - si tineti-ne la curent! :)

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput