Salajence la apel!!![72]

Salajence la apel!!![72] | Autor: Bimilit

Link direct la acest mesaj



CONDICA SALAJENCELOR

MAMICI CU 1 BB

Elutaf- mami de

for2nity- mami de

diplodocus- mami de

giulia_71 - mami de

mihaela_specht - mami de

olim - mami de

felicity05 - mami de

dianalaura-mami de nazdravan

MAMICIcu 2 BB-ici

silvana_salajan - mami de si mic si scumpic

mihaela_s - mami de

anacezara - mami de

carmenardelean - mami de si

bimilit - mami de si

claudiasabou- mami de si




In asteptarea lui

BlueEyes

piticutz

mikiriki

DarkBendis

Maria



Prietene

aileene











Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

spor la scris.

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

'Neatza!

Eu sunt ceva mai bine, multumesc de ganduri. Sper sa-mi revin de tot si sa pot face mancarea. Ieri a facut Ovi cumparaturile, apoi bradul impreuna cu Silvia. Eu am asistat de pe canapea. Inca am stari de ameteli si de rau, parca se invarte casa cu mine...dar incerc sa fac cate ceva azi. Maine seara suntem invitati la prietenii nostri, apoi in 25 vor veni ei la noi.

La noi e soare si frumos, din casa ai pleca sa hoinaresti, dar afara bate un vant rece de te ia de pe picioare. Aseara am pus hartia si plasticul in fata usii(in fiecare marti dimineata vine un nene si il ia) si la un moment dat cum aud vantul asa puternic, ma uit sa vad ce fac palsele mele...2 din cele cu plastic zburasera! Asa ca pe restul le-am legat frumos si sper ca au stat pana dimineata.

Va pup pe toate, din pacate nu am starea psihica sa comentez ce ati scris...


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns for2nity spune:

Salutari si de la mine. Raportez pe fuga, sunt tot pe metereze. Maine la 4 inchidem si noi 2 zile ne mai aerisim, apoi o luam de la capat. Planuri inca nu mi-am facut, nici cumparaturi sper pe cand ajung eu sa mai fie macar o paine si apa. Ca de gatit oricum n-am chef si nu intentionez sa prestez nimic deosebit. O sa bag o salata mare ca pt asta am toate ingredientele in casa la orice ora.
Bolnavioarelor, insanatosire grabnica sa aveti si atentie toata lumea la depresiile de sarbatori.
Nu e cazul pentru nici una dintre noi sa uitam in primul rand ce copilasi minunati avem, suntem cu adevarat binecuvantate toate. Sanatate sa avem ca restul vine de la sine.Sa avem numai motive de bucurie.
pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Bia, si o mamei tale. Multa rabdare a avut cu o sturlubatica ca si tine Te-ai hotarat ce gatesti?Miha, multa sanantate, sa te faci bine cat de iute. Adriana, ati facut cea mai buna alegere, macar ramane ceva ce folosesti mult timp de acum incolo.Pe mine m-a pus pacatul si am facut 4 tavi de saratele. Stiu, o sa ziceti ca sunt cu capul da nu m-am putut abtine. Bine, aluatul l-am cumparat (nu ma bag io la chestii asa complicate ) Minten ma duc sa umplu si tortul, ca facui alt blat, inca nu m-am uitat sa vad daca pot recupera din cel de aseara ceva, ca mi-e o ciuda pe el de numa. Si am sunat o bona de la camin de la fimiu sa o intreb cum face ea crema de dobos, asa ca oi mai umple o tura de foi, off course tot cumparate, ca anul asta nu am facut niciuna. Face femeia asta niste prajituri de sta matza in coada. te lingi pe degete ce mai. Am avut cateva ocazii si am mancat praji facute de ea, minunate! Amu sa vedem daca mi-o iesi, de nu, dupa anul nou ma infiintez la ea cu o tura de ingrediente si o pun sa faca, si eu asist! Ca meseria se fura, nu? Tre sa fac si pasta de lapte praf ca nu vreau sa amagesc copilul, mi-am luat deja o punguta de lapte paraf asa ca am sa o prestez indata.Eu va , va doresc spor la lucru, Giulia multa sanatete mamei tale, si sa mai intrati sa mai ziceti una alta. Ma mai relaxez si eu cand va citesc. Bia, sa nu uiti scula de cafei.Olimpia, si meci frumos de tot. Raman datoare. Inca nu le-a vazut Andrei, o sa i le aduca mosul.Apropo de mos: tre sa il sun, sa vad daca vine si anul asta in carne si oase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Tu fetelor, am avut surpriza sa constat ca acest topic are 4 mesaje si 21 de vizualizari. Hai sa zicem ca fecare face ca mine, adica mai intra o data pe mesaj dupa ce l-a trimis, sa vada cum a scris. De 2 ori, fie. Deci 12. Mai, mai. Avem o gramada de cititori Ce bine ma simt. Dar nu stiu de ce sunt curiosi daca nu posteaza nika.Heeeeeeeeeeeeeeeeeeiiii cititorilor din umbra. Ia faceti-va un cont si treceti la povesti. Uite si o pentru voi, asa de incurajare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Daca vreti sa va tavaliti pe jos de ras, cititi asta:http://www.culinar.ro/forum/continut/Dulciuri/21074/Tortul-Otrava-cu-blat-din-comert-/Mi-am inceput ziua bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

io-s pe baricade!

mihaela, insanatosire grabnica.nu te stresa cu gateala.stai in pat la caldurica .

elvira,sa ai vanzari bune.si sa mearga bine si de acum inainte afacerea.paine gasesti , de nu iei orez expandat si te-ai scos.

oti, chiar a avut nervi mama cu asa o struli in casa.ioi am multe boroboate facute.poci scrie 10 volume.cu timpu stau prost.am ras la postarea lui ala de m-am prapadit.
si eu am sesizat ca suntem cetite din umbra .acu dreptu-i ca io stiu cel putin 3 persoane nelogate care ne cetesc si comenteaza, apoi mai banui vreo 3-4 persoane cu cont aci pe Dc care doar ne cetesc.da nu-i bai .sa aiba lectura placuta si usoara .ca noi oricum scriem aci si la baza, ca doar se iecsista PM-uri si messuri si acolo ne conversam serios.


sa va bag meniul meu?iaca ce am in plan :

ciorbica de verisoare
friptura di pursel cu carnati afumat cu garnitura de orez cu multe legume, piure si mamaliga
sarmalute cu varza murata
snitele fac dintr-un muschiulet minuscul si chiftele asa vreo 20 de buc.
salata de vinete
salata beoufe
pasta de ton papata la adriana , care e dementiala
pasta de branza cu marar mult
o rulada di cascaval.

am luat si ceva salam de sibiu,muschi crud afumat si neste cascaval, masline.

bey,da fac cantitai mici di tat.
vinete am cumparat o punga de 400 de grame,salata beoufe o fac cu un piept de pui,branza cu marar din 250 gr de branza.deci putin ,putin fac .da diversificat.

prajituri inca nu siu.astept sa vina colegu , acu cica le coacesi e stresat sa nu i se taie crema.



Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

fetili,bagati si voi meniul vostru ca sa ma inspir.
al meu nu e batut in cuie.poate suporta modificari.

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

hai ca dau un rand de ca sa va revigorati nitel.

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:



Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput