Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns icmanu spune:

Buna fetele,
Si eu merg maine la echo, sa vad ce mai face bebe si abia astept sa-l vad. Oare ar putea sa-mi spuna ce e, daca am doar 11 saptamani??? Tare mult mi-as dori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna fetele ! Ce faceti?
Am si eu o intrebare la voi legata de ceaiul de ghimbir : se poate folosi fara nici o contraindicatie in timpul sarcinii? Mi-as cumpara si eu pentru ca vomit ff rau si am greturi toata ziua ? Va pup 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

eu sunt asa ametita la ora asta, ca nu stiu cum ma cheama. utrogestanul asta ...



anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

buna fetelor.macrissa sper vii cu vesti bune de la eco si poate afli si daca e baiat sau fetita.eu abia astept pana pe 29 sa vad puiul meu.11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_1976 spune:

Buna fetelor ,
Ma primiti si pe mine? E prima data cand scriu desi urmaresc de ceva vreme discutiile de pe forum. Si eu sunt o mamica de august 2009 si sunt foarte fericita. Sper sa fie baiat pentru ca fetita am deja. Deocamdata ma simt bine; cateodata mai apar greturi si ceva dureri de burta, care am inteles ca sunt normale. Miercuri am programare la doctor si sper sa fie totul bine. Va pup si sarcina foarte usoara tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Mcrissa tine pumnii...acum esti la eco sau trebuie sa intri..sa ne aduci vesti bune .

Eu de dimineata iar am imbratisat WC-ul, ma ia asa de dimineata dintr-o data o stare de voma si brusc fuc la baie..pentru ca nu am ce sa dau afara mai mult ma chinui...tzitzi tot dor destul de tare. Lumea zice ca se vede la mine o schimbare..ca m-am cumintit asa, ca sunt mai calma...de unde eram cu "gura mare" la servici, si mereu cu chef de ceva...dar asta cred ca de unde sunt asa molesita...abia astept trimesctrul II cand cine se simtim mai bine.
Urmatoarea eco o am prin ianuarie si cand va aud imi faceti asa o pofta, dar mai bine nu ma mai gandesc caci altfel ma stresez.

Abia astept sa vad ce bebici avem toate (bleu sau roz). Azi fetele la birou mi-au facut testul cu sarea si mi-a iesit fetita si testul cu verigheta si mi-a iesit baiat.....eu am o banuiala ca voi avea baiat..sotul ca fata...sincer vreau sa fie sanatos, oricum sexul lui BB sa decis de mult..de la "implementare" si nu am eu ce schimba sau altcineva..

9+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

icmanu, nu stiu daca la 11 saptamani se vede sexul. Si daca se vede ceva nu e sigur. Oricum trebuie un aparat super performant.
Sa vedem ce zic fetele cand se intorc de la eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

yupyyy am vorbit cu dr lui Cezar si mi-a spus ca-l putem lua acasa de Craciun, eu mi-am facut analiza de varicela si mi-a iesit ca am avut , dar tot mi-a fost frica, acum insa e pe trecute mai are cateva cojite pe spate si pe picioare , in cap are mai multe dar a zis ca e ok, oricum pana la Craciun sper sa-i mai treaca

eu de cand am venit de la servici am mancat juma de kil de muraturi, castravei, conopida si gogosari, cu paine, nu ma mai pot opri sunt
asa de buni, maine probabil o sa plang...deja simt mainile si picioarele umflate ...dar macar mi-am facut poftaaaa

acum ma duc in pat astept sa vina fetele de la eco cu vestile bune


Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 11+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

fetelor am venit de la ecograf si sunt fericita.bebe e foarte bine, activ tare, dadea din manute si picioruse tot timpul, il si impungea domnul dr cu ecograful si cred ca nu-i placea lui bebe.translucenta nucala este 1,67, bebe a recuperat diferenta si are acum varsta gestationala cat vartsa cronologica.ne-a numarat si degetelele, s-a uitat la osul nazal, plamani, vezica, stomac si altele si toate sunt bine.Multumesc Doamne ca mi-ai ascultat rugile!
moniland a intrebat sotul de sexul lui bebe , dar statea cumva cu partea dreapta spate si oricat l-a impins dr-ul nu a vrut sa-si schimbe pozitia.
si nusy aveai dreptate cu greutatea, e mai greu bebe la varsta asta, e cam cat jumatate de ciocolata, are 57 de grame
multumesc ca m-ati incurajat, eram cam speriata, acum pot sa petrec si eu Craciunul linistita.

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 12+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

crissa felicitari pt bebe, ma bucur tare mult ca bebe e bine
deci pana la urma la 12 saptamani bebe are in jur de 50 grame...tare ciudat ca eu am gasit pe net cum ai zis tu prima data ...in fine ce mai conteaza sanatosi sa fie


la toata lumea asa mult ma bucur sa aud numai vesti bune

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 11+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput