Cauzele opririi din evolutie a embrionului -cap 1

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Citat:
citat din mesajul lui goldi

Utrogestanul administrat oral da ameteli.

Carciun fericit, cu sanatate si un bb mic in 2009 !



asa este

dar eu luna asta nu am luat nici un strop de utrogestan INCA , de-abia de maine incep sa iau

asa ca eu intrebam mai sus de ameteli .. in conditiile in care nu luam nimic , eram doar in perioada fertila si atat




A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Sa dea DD sa fie cu noroc si la tine si la celelalte aspirante!
Si eu astept perioada fertila, daca mai vine?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Am gasit un articol interesant! Spor la lecturat!

http://www.americanpregnancy.org/pregnancycomplications/miscarriage.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Dalailana ar fi bine sa scrii cearsaful ala de anal aici, eu am facut multe dar nu stiu dc le am pe toate.
Ellenii f bun site-ul. Din pacate nu-mi place statistica aia de acolo, spune ca dc ai suferit un avort spontan ai 25% sanse sa se repete

Eu data viitoare dupa ce voi ramane nu voi mai manca nimic cu E-ri, nimic care contine vitamina A (ficatei de ex) si voi respecta intocmai lista cu alimentele/plante interzise. Acum imi inatresc sistemul imunitar sa nu ma mai trezesc cu vre-un herpes, iau Imunostim, vitamina C naturala, omega 3 si acid folic. Din ianuarie voi lua ceva pt colesterol pt ca am pb cu el si ma tot intreb dc nu cumva si asta a fost o cauza a opririi din evolutie a ingerasului meu. Voi stiti ceva de asta?




www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki La anul pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impatience spune:

Miki, imi pare nespus de rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Impatience
Fetelor care stiti cum se zice in engleza tuseu vaginal pt ca vreau sa caut informatii despre ac control .



www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki La anul pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Draga Miki, ma adresez tie ca tu ai deschis acest subiect, am urmarit bucuria ta apoi suferinta, cree-ma ca te inteleg, pe scurt povestea mea: FIV 1 cu succes, eco 8 sapt. cu un embrion perfect, eco 12 oprit in evolutie. A fost de la extaz la agonie, am vrut sa mor, nu mai aveam ptr. ce sa traiesc. A trebuit sa fac chiuretaj, peste care fizic, am trecut foarte usor, a fost cu o anestezie de scurta durata, nu am simtit nimic, teoretic era intrata in sapt.13, insa dupa dimensiunile embrionului s-a oprit in evolutie intre sapt.8 si 9, adica la scurt timp dupa eco in care se vedea ca totul este perfect. A trecut o luna in care am trait ca o leguma insa am zis ca poate DD imi mai da o sansa, am facut tot felul de analize sa vad ce ar fi putut sa duca la acest final, am facut si cariotip(nu am facut inaite de FIV),nimic nu a iesit in neregula si totusi copilasul s-a dus. Am facut FIV 2 in oct. negativ, nu am suferit atat de mult ca atunci cand am primit vesetea ca nu mai este bb. Acum sarbatorile sunt....., dar astept luna feb.sa fac transfer cu embrioni congelati, sotul meu este optimist ca si al tau, anul viitor va fi al nostru. Ptr. el si ptr. parintii mei trebuie sa incerc sa redevin la viata. Insa bb s-a dus si acum dupa cateva luni bune tot u stiu ce a condus la asta. Plang si iar plang, oare de ce nu putem sa ne bucuram. Asa ca trebuie sa fii tare, sa lupti, draga mea, nu am pierdut decat o batalie, razboiul il continuam.
Va pup pe toate si a ne rugam ca 2009 sa fie mai bun. Sarbatori fericite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Many_bani imi pare nespus de rau pt suferinta ta, tb sa fim optimiste dc vrem sa reusim . Eu caut cauze ca sa stiu ce tb sa evit data viitoare. Spune-mi , ai mancat iute? Ficatei? Ciocolata? Ai baut cafea? Ti s-a facut tuseu vaginal? Sex ai facut? Ti-a aparut herpes? Colesterolul??? Dupa mine ac ar fi cauzele opririi din evolutie a bblului meu. La mine e si varsta 38 si jum, riscul e mai mare .




www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki La anul pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Miki-Mikinu pot sa cred ca ti s-a intamplat asa ceva! Esti o fata atat de sufletista si de saritoare incat DD trebuie sa te rasplateasca in final! Nu stiu de ce oamenii buni trebuie sa sufere atatea???Chiar nu mai stiu cat o sa ne mai puna DD la incercare!

Fetelor nu stiu daca ati vazut printre picaturi astazi emisiunea de pe Realitatea TV despre legea mamelor, vad ca acum se incearca sa se dea cotita cu cei 85 %. Haideti sa scriem pe realitatea.net paote ajuta la ceva!Inca nu suntem gravide, dar trebuie sa luptam pentru drepturile noastre. Macar pentru asta care este calda, caci cat despre subventionarea infertilitatii ca boala cred ca va mai dura ani, iar unele dintre noi deja pe muchie, nu vom mai apuca acele vremuri bune!
Scuze Miki-Mikica am scris la subiectul tau, dar o sa scriu pe la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

MIKI, imi pare nespus de rau pt. ceea ce ti s-a intamplat, sunt alaturi de tine si inteleg perfect prin ce treci tu acum...
din pacate aceeasi intrebare ma framanta si pe mine: care-i cauza ? la mine a fost avort spontan, la 6 sapt., a fost o sarcina f.f. dorita, nici nu mai speram cand minunea s-a intamplat si totusi...s-a dus si nu stiu de ce...ooof, altele-si arunca copiii, cateodata imi doresc sa gasesc pe strada unul abandonat sa-l aduc acasa, poate suna aiurea...
eu am trecut destul de usor peste durere, am zis ca vreau sa o iau rapid de la capat, sa sper din nou!
uite, puteam fi colege la odisee, dar din pacate eu am fost prima de la mamici de zmeurici care a pierdut sarcina
si nu stiu de ce!!! mi-am dorit atat de mult inca un copil, si prima sarcina a venit greu, dupa laparo si tratament, dar a fost perfecta, fara probleme...
te admir ca esti asa optimista, imi place semnatura ta

Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre



Mergi la inceput