PRIETENE FARA TITLU (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Moni, iti trimit acum pe mess linkul ala. Am citit ca ai fost la doctor si e totul ok. Tare ma bucur! Pe de alta parte imi pare rau de Dia ca e bolnava si ca nu papa. Asta e! A mea nu mai tuseste demult, asta pt ca nici nu a venit in contact cu nimeni bolnav. Cel putin asa sper, ca la Teatrul de papusi tuseau unii copilasi...vai de ei, saracii! Am vazut pozele vostre, foarte frumos au decorat in Arad, am vazut si papusa cu scoica, e foarte dragutza si Diana pare atasata rau de ea. Sunt curioasa cat o tine...Insanatosire grabnica ii doresc!
Denisa, am vizionat acum filmuletele si pozele cu cei doi nazdravani, tare mi-a placut de Emma cum canta, stie multe si are intonatie frumoasa! Si Alex, dragutul de el, tare suparat mai parea in fotoliul ala..
Si Emma e racita? Sa se faca bine cat mai iute, ce i-o fi apucat pe toti de sarbatori? Ofof..
Deea, tu cu lucrul mereu, eu iti doresc de Craciun sa ai parte de liniste si sa te odihnesti cat poti. V-ati facut analizele? Foarte bine, eu astept sa i le fac Dianei dupa ianuarie. Tare sunt curioasa ce ii va iesi! Cu bradul..mai e pana miercuri, ai timp. la Daria, ceva poze cu frumoasa pe cand?
Daniela, si tu la treaba. Sa pui poze cu bradul. Eu am terminat cu toate, doar de spalat am cateva rufe, dar e timp, maine toata ziua si poimaine..
Am decis sa n-o mai sun pe femeie si am spalat geamurile in timp record. Am aspirat si am facut bradul. Maine aranjez masa si gata...
Eu faceam mereu bradul in Ajun, nu stiu ce m-a apucat azi. In fine..
Ma duc sa fac o baie, ca trebuie. Diana doarme de la 20,30. N-am culcat-o la pranz.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ingrid-mersi, Alex asa e el uneori incruntat cand se uita la desene, nu stiu de ce, de aia l-a pozat Dragos.Ce harnica ai fost azi,bravo tie!
Eu acum termin ceva pt unul din sefi si cred ca ma duc spre casa/magazin ca nu are sens sa stau degeaba pe aici- va pup!

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Io-s cu borcanul de castraveti murati pe birou Am abandonat-o pe Diana care nici acum nu doarme,i-am zis ca merg sa mananc.
INGRID la ora asta Dianei i s-a nazarit sa ma intrebe unde e fluturasul (de badmington) pe care l-a luat ea de la Diana ta! Am ramas afis,eu atunci l-am pus in debara si am uitat complet de el ... dar uite cine nu uita nimic
Chiar ca ai fost harnica! Noi nici bradul nu l-am cumparat inca,precum in fiecare an,desi sunt destui de vanzare p-aci prin jurul blocului si in piata de peste drum.Noi il impodobim ca de obicei in 24 dupa amiaza,cand o trimit pe Diana sa doarma la mami.
DENISA stii ce n-ai pus? Poze cu decoratiile din jurul casei,in fiecare an au fost super la tine

MONI 6s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Acum am bagat niste chec facut de mami.Dar tot gust nasol am in gura si acum oi mai avea si acid la stomac dupa castravetii aia Azi am baut cu chiu cu vai doar cam jumatate din cana de cafea ... Ciocolata nici sa n-o vad.
Denisa si tu ai avut la ambele sarcini fix aceleasi simptome?
INGRID mersi de link.Doar cosul ala (bouncer sau cum ii zicea?) i l-am cumparat Dianei,bebelusul il avea demult,de anul trecut l-a primit de ziua ei de la nasa.Si azi l-a culcat tot langa ea,ba i-am mai scos din sertarul cu plusuri si un mini ursulet sa aiba si bobo cu cine dormi
Diana mai are niste apucaturi : vorbeste in oglinda cu ea insasi si isi povesteste cate-n luna si stele

MONI 6s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Saluti tuti

La mine nu a mers forumul azi deloc, si toata ziua am vrut sa scriu. Noroc ca mi-a citit un ingeras sa incerc cu alt browser. Vad ca doar in Opera ce o folosesc eu nu merge

Daniela si Ingrid,
am reusit sa pun ieri coletele la posta. Am fost o tura dimineata, si era un tambalau ... ca la nebuni, cu coada pana afara iar inauntru om langa om. M-am gandit ca daca se insereaza mai stau pensionarii pe acasa, si am fost pe seara. Era liber. Liber destul incat sa ma trateze tanti de la ghiseu ca pe ultimul om cazut in cap. O inteleg ca era cu nervii la pamant la cat o fi avut de treaba azi .. dar... nu e un motiv sa ma trateze ca pe un rahat cu ochi I-am povestit si lui Silviu cum a vorbit aia cu mine, si a zis ca eu am o problema Sunt prea finuta si politicoasa. Cica trebuia sa fac un scandal monstru si sa nu tolerez sa ma trateze ca pe un caine jegos. Evident ca nu o sa pot face asta...tac si rabd, si mai si multumesc la urma pentru tratatie.

Moni, ma bucur ca e in regula. Pentru tine, ce sa zic ... multa rabdare. Trece greu perioada gravidiei, dar ... TRECE, si merita tot efortul Tu ai avut aceleasi simptome si la Diana ?

Ingrid, ma uit sa vad poze cu bradul. Sper ca ai facut !

Eu am o dilema mare cu bradul. Nu stiu cui sa i-l fac cadou. M-am trezit cu un brad de la maica-mea. La adus tata ieri. E brad din ala normal, cu crengi rare, de care noi nu folosim. Si stie si el ca in fiecare an noi am facut bradutul nostru artificial. Nu e neaparat din cauza ca e mai ieftin, ci preferam brad artificial. Mie imi place sa fie des. Apoi, toate globurile ce le avem noi sunt din acelea maruntele pentru brad artificial. Intr-un brad din asta mare nici nu s-ar vedea. Ar trebui sa cumpar si picior de brad, si alte globuri, si inca o instalatie, doar ca sa ornez bradul primit in dar. Si i-am zis ca nu am nevoie de brad, si ca nu am globuri pentru brad mare, si tot mi l-a bagat pe gat. Acum eu ce ma fac ? Oricum nu am bani pentru ornamente de brad mare, si nici de picior de brad... so .. o sa il infig la poarta .. ca la tinerii juni. Ce mama masii sa fac cu el ? Am vrut sa il dau si eu cadou, dar nu am cui. Pe cine am intrebat, ori are deja, ori nu au globuri. Ma duc si il plantez la teren, poate prinde radacina Si asa imi pare tare rau de el, ca se vede ca e furat, e taiat varf dintr-un brad mai mare. L-au cumparat de la tigani, inca un lucru la care sunt impotriva

blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Buna dimineata.
Am recitit mesajul meu de ieri si m-am ingrozit ce aliterar am scris, sunt la repetitii de zici ca dormeam, scuze ca ati fost nevoite sa va imbarligati si voi mintea prin repetitii si alte cele.
Moni ma bucur ca te simti mai bine. Mai lasa treburile, faci si tu mai putine in fiecare zi. Din pacate asa este cu statul acasa, zici ca ai timp berechet sa te joci cu copii dar intervin alte treburi urgente cum ar fi mancat, culcat, spalat, toane, crize etc si pana sa ajungi la lucruri placute esti deja franta, eu ma straduiesc din rasputeri sa fac fata la toate dar cateodata chiar nu mai pooot. Poze, incerc sa pun azi, de la pc-ul din casa. Ma miram atunci cand spunea Denisa ca nu poate lasa comentarii in drop, na ca mi s-a intamplat si mie. M-am uitat ieri la pozele voastre din oras si am lasat si o gramada de comentarii si azi am avut surpriza sa vad ca nu-i scris nimic?!!! Poate o avea nu stiu ce pop-ap activat prin laptop.
Deea, daca infigi bradul afara o sa-l ia tot vreun tzigan si o sa-l revanda. Abia astept sa primesc tablourile. Multumesc mult. Eu as fi facut un scandal la posta, monstru. Nu accept sa mi se vorbeasca urat iar daca nu stiu sau daca nu inteleg ceva sa repete cu amabilitate pana pricep. lasa ca si eu daca tot fac curatenie si se face mizerie la loc instant...ai tu timp sau poti sa nu mai faci deloc, bradul intr-o ora l-ai terminat mai ales ca Dariaeste asa de cuminte. Nici noi nu l-am impodobit. N-am avut timp.
Aseara am fost cu copii vreo 2 ore la un loc de joaca, s-au plictisit rau de tot in casa, acolo macar s-au distrat.
Ingrid, tu esti tare harnicuta vad ca aroape ai terminat. Pupici dianei
Denisa am vazut si pozele voastre. O sa ma uit mai tarziu si la filmulete impreuna cu copii. Chiar asa, ia pune poze si cu exteriorul ca voi aveti multe decoratiuni si pentru afara.
Eu am tras o gramada de filmulete pentru copii de pe DC++. Acum am descoperit ca Frumoasa si Bestia are si partea a-III si Cenusareasa are doua parti si multe altele. Ioanei i-a placut foarte mult Finding Nemo, a fost pe prima dublat in romana. Poate il gasesc si eu dublat ca i-a placut tare mult.
Va pup si plec la treaba ca iara am prea multa.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Daniela, ce matinala esti ! Ai facut cafeaua ? Eu abia asteptam sa va treziti, sa am cu cine bea cafea

blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Buan dimineata!
Hop si eu la cafea cu voi.

Noi tot acasa.
Am fost ierila control , dupa 7 zile de antibiotic, si a zis ca usor se mai aude ceva si s-o mai tin cu antibiotic pina vineri inclusiv.
Asa ca , desi de pe 12 dec am intrat in concediu, n-am avut nici un chef de intrat pe forum. Imi facusem planuri sa ies cu ea dupa ce intru in Co, s-o duc la mall sa umblam . Dar uite ca ne-am pricopsit cu boala asta si stam prizoniere in casa.

Si noi am luat destule pt Mos Craciun; de fapt cred ca am exagerat un pik cu cumparaturile pentru ca erau reduceri mari la Metro, asa ca le-am impartit, si o parte din ele le pastrez pentru ziua ei in februarie.
I-am luat asa: bucatarie mare , coronita de printesa, un Mos Craciun dansator, Belle din Frumoasa si Bestia, o lampa de desenat cu diapozitive, o cutie mare cu plastilina Playdohh si cu instrumente de modelat, o locomotiva Thomas micuta, vreo 4 puzzle-uri , o cutie cu sabloane pt desen, litere magnetice. De la parintii mei va primi o masina de spalat , iar de la cumnata-mea o casuta cu mobilier si omuleti. Deci, o parte le-am pastrat pt ziua ei ca sunt prea multe sa i le dau pe toate de Mos.

Ma duc sa citesc sa vad ce-ati mai scris si revin.


Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Wow, Irina, ce Mos indestulat !!! O sa se bucure la maxim draguta.Lampa aceea de desenat cred ca i-ar place si Dariei. Cat a costat? Poate ii iau de ziua ei.

Silviu a fost dupa Mos azi-dimineata. Am luat bambi-ul (40 lei), si un tigrulet, tot de plus. I-am zis sa ia si un puzzle de lemn, dar nu a mai gasit decat un singur model, de 16. Si blegutul, l-a si luat. E prea simplu de 16 ... uuufff.. si nu face 30 lei Asta e. Nu puteam sa merg si eu cu el, ca eu nu as fi luat.



blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Vin si eu la o cafea ,cam tarziu ca am umblat teleleu azi.
Dimineata la dentista doar ca mi-a lipit definitiv lucrarea,in rest cu Diana nu am rezolvat nimic,nu a vrut sa stea sa ii faca absolut nimic si are o gramada de carii Nu stiu ce-o sa ma fac cu ea.
Am mai fost la cumparaturi ca v-am zis ca mami vrea sa ii puna si ea ceva cadou sub pom si am hotarat sa ii iau haine mai bine decat jucarii.I-am luat o jacheta draguta portocalie ce are si fular asortat si am cautat pana am gasit si-o caciula portocaliu cu alb.I-am mai luat si niste cizmulite albe si basta.
Brad ne-a luat azi taica-meu unul a zis mami ca e scump,atat stiu ca nu l-am vazut inca.
In rest, mi-e greata si am gustul ala metalic in gura.Macar cu Diana mancam telemea cu rosii ca era primavara,erau proaspete si bune.Acum bag ce apuc.
DEEA da simptomele sunt fix la fel pana acum.Imi pare rau ca tot asa probleme ai la posta aia.Iar cu bradul pune-l langa bloc,o sa se gaseasca cine sa il ia ... Nasol ca a cumparat puzzle ala,de-ar putea sa il schimbe cu ceva ar fi super.
DANIELA super ca ati fost la locul de joaca,macar odata pe saptamana sa mergi te-ai simti si tu si ei mai bine,mai ales ca Ioana nu merge la gradi.Mie nu mi s-a parut imbarligat mesajul tau
IRINA super cadouri ,ne-ai batut pe toate la puncte Bine ca e ok Sabina,pana cand stai acasa libera?
INGRID mi se pare ca ai pus poze,trebuie sa vad.
DENISA azi nu vi la o cafea?
Merg sa o culc pe Diana si mai trag o tura prin imprejurimi dupa aia, poate mai ochesc ceva.

MONI 6s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput