MAMICI DIN ARAD (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

N-ai cumva un vulcan in plus? N-am avut cap cand i-am comandat, n-am vulcan pentru Matia.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008


Miha, vulcani sunt si la Penny si in Armonia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Mai, numai eu nu am curaj sa imi fac unghiile cu gel??? Desi s-ar cere, c sunt cam jalnice, una mi-am taiat-o cu cutitul de cascaval pana ain carne iar una mi-e o sa mi se rupa in carne si tot agat cu ea... cat dureaza tot procesul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

la multi ani david,cristina si alina33!

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Gabi, la mine a durat 1 ora si ceva (aprox.1 ora jumate dureaza). Sunt numai cu gel, nu unghii false si gel, alea dureaza 2 ore si ceva am inteles. Arata f bine si destul de naturale. Ale mele nu-s nici f mari, totusi trebuie sa ai un pic lungime la unghii. No sper ca ai inteles explicatiile mele.

Ada, da, Maria mi le-a facut aseara.
Sunt faine si a tale rosii.

Clau, pune si tu o poza cu unghiile.

Fetelor, voi ati facut bradul? Noi in seara asta vrem sa-l facem.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

No, mi-am pozat si eu unghiile , aici si aici.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Gabi depinde...de ex ale mele si ale Adei sunt cu acril si toata operatiunea dureaza cam 2 ore. De ex ultima data ptr ca am avut niste "scoici" ca ornament a durat multttttt greu au vrut sa se duca jos. Depinde chiar si de cine le face si cat de interesata e sa aiba cliente in continuare.
La mine gelul nu rezista mai mult de 2 saptamani, tot crapa, in schimb cu acril rezista o luna si chiar si atunci sunt intacte...bine daca nu ma apuc sa le musc
Oricum e fain, ai tot timpul mainile aranjate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alina, sunt foarte faine unghiile tale.
Crede-ma n-am chef nici macar sa scot aparatu darmite sa le pozez

Noi facem bradu maine ca i-am promis lu Raul ca-l facem impreuna.

Ada, nici cu ale tale unghii nu mi-e rusine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau, nu se vede unghia cum creste daca le tii 1 luna?
Si eu as vrea sa le tin cat mai mult. Tipa care mi-a pus mie zicea ca tin cam 3 saptamani si apoi trebuiesc umplute ca se vede unghia crescuta.

Ada, Lavi face si manichiura(ma refer la taiat cuticule, colturi...)?
Voi cand mai taiati cuticulele? Stiu ca nu se pot taia cand pune gel, dar daca pui gel tot timpul...


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alina, de cand merg la Lavi crede-ma ca nu mai e nevoie sa-mi tai pielitele...iar de colturi eu n-am
La gel, desi iti spune ca le umple, in fapt nu e chiar asa...se da tot gelul jos si se pune altu, iar la acril, intradevar se umple, ptr ca se da jos doar ceea ce s-a desprins de unghie.
Se vede unghia dupa 4 saptamani, dar dai cu un lac incolor si gata, acoperi totul. Stiu fete care abia la 5 sapt merg la umplut, desigur si aici totul depinde de cat de repede iti cresc unghiile...ale mele cresc destul de repede.

aaaaaaaa era sa uit De fapt am uitat sa va mai spun una buna...joi, la doar 2 zile dupa ce am vorbit cu aia de la Quelle, am mai primit 2 avize tot de la ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Clau, hai ca esti beton cu coletele tale de la Quelle.
Alina, da numai pe frigider ai putut sa-ti pozezi unghiile? Ca nu se vede calumea. Ai french pana la urma sau ba? Mie mi se pare ca ai.
Gabi, procesul dureaza cam o ora jumate, depinde si de ce vrei. Daca vrei scoici, floricele naturale, cristale svarowsky (sau cum s-o scrie) sau alte marafeturi, dureaza mai mult.

Edit ca am vazut si a doua poza. Sunt foarte faine, arata foarte bine frenchul pe unghii scurte, mult mai bine decat pe alea lungi.

Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput