Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea1608 spune:

Buna seara burtici.
Astazi am fost la shopping, si ghiciti ce.. sunt si eu fericita posesoare a unor blugi de graviduta de la Zara, de care am citit acum cateva capitole. Intr-adevar sunt super.
Va pe toate.


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Felicitari pentru blugii de graviduta.
Vreau si eu burtica de pus in pantaloni speciali . Acum 2 ani pe vremea asta aveam burtica mai mare decat acum, si sarcina asta e cu 2 saptamani mai mare decat prima. Tot sper ca bebe e bine, uff, cica la a 2-a sarcina sunt mai relaxata .

Carla, s.14 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby la laptop

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1608 spune:

CarlaV, stai linistita pentru ca nici eu nu am burtica,de abia daca se observa, dar merg purtati si acum. Eu i-am luat preventiv, pentru ca imi era ca nu mai gasesc cand o sa ma nevoie.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea1608

CarlaV, stai linistita pentru ca nici eu nu am burtica,de abia daca se observa, dar merg purtati si acum. Eu i-am luat preventiv, pentru ca imi era ca nu mai gasesc cand o sa ma nevoie.

13+


La mine nu se observa . Am niste blugi grosi de la prima sarcina, am dat o caruta de bani pe ei (150 lei atunci) si niste pantaloni mai subtiri, abia astept sa le vina randul. Plus ca am alti pantaloni cu un numar mai mari si cu talie joasa, inca stau pe mine ca pe scandura.

Am pus pe prima pagina pe site-ul Sabinei o poza cu craciunita mea.

Carla, s.14 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby la laptop

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karmen_ spune:

Pentru ca nu stiu daca mai am timp sa intru pe Net zilele urmatoare, deoarece lucrez pana miercuri seara, vreau neaparat sa va urez tuturor mamicutelor cel mai minunat Craciun din viata voastra cu sanatate, liniste si multa, multa dragoste.



Alinutza23: LA MULTI SI FERICITI ANI!!!

+ 18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1608 spune:

Si eu am dat o groaza de bani pe ei(189 ron), dar merita. Saby e o scumpete, e asa dragalasa cu costumasul de craciunita. Mi-a placut mult filmuletul cu ea la laptop, e mortala.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Buna seara burtici
Mie mi-a recomndat o verisoara care a nascut acum vreo 9 luni sa folosesc un ulei de la Eucerin pt burtica...la ea a avut efect.Mai foloseste cineva asa ceva?
Maria buni acum parca imi amintesc ca la un moment dat am citit aici de numele Bianca Maria si chiar ii spuneam sotului ca nu suntem singurii cu acest nume pt mandra.
Mie imi e dor de bebe de nu mai pot.Am fost la eco pe 17 noiembrie si mai suntem programati abia pe 9 ianuarie . Oare ce ma fac pana atunci? Sper sa imi si spuna si ce carucior vom avea
In rest...astept cu nerabdare sa mai treaca timpul si simt si eu MINUNEA din mine ... una din colegele mele de munca are 27 de saptamani si va avea (are) fetita si misca...mama mama nevoie mare... tot timpul sunt cu mana pe burtica ei,stiu cum se simte din exterior,dar cand voi stii din interior,cred ca o sa lesin de emotii si bucurie si...nu mai stiu.Ceea ce se intampla in noi acum,pt mine nu exista explicatie...adica stiu cum se ajunge stiintific si practic ( ) ,dar tot mi se pare ceva....dumnezeiesc...miraculos....
Dar haideti ca m-a luat valul :) e prima sarcina din viata mea si mi-am dorit un copil de cand ma stiu si am mari emotii
Va
Si pt mamici si pt rozalii

Ramona 15+

http://bd.lilypie.com/WoLcp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Andreea...sa porti cu placere blugii!!

Carla...wow,am stiut eu de ce am intrat pe DC acum...e SUPERBA Saby...e un copil frumos,fericit si inconjurat de multa dragoste!!Felicitari!!Iar despre burtica...lasa ca imediat va incepe sa creasca...ai sa vezi...nici eu nu port inca blugi speciali de gravide,si am burtica destul de mare,dar cum nu m-am ingrasat decat 3 kg maxim,inca imi port blugii si raiatii cu talie joasa de dinainte de a ramane insarcinata!!La cum ti-a fost de rau,imi dau si eu seama ca stau toate acum ca pe scandura...dar recuperezi tu!!Azi ai fost foarte in forma daca ai putut sta la bucatarie!!!

RamonaP...mi se pare perfecta combinatia Bianca Maria!!!Noi am fost ultima data la eco pe 19 noiembrie si mergem iarasi abia pe 9 ianuarie,asa ca te inteleg,ca trece extrem de greu timpul!!Insa aici,daca nu sunt probleme cu sarcina,si totul decurge ok,se fac doar 3 eco,unul in fiecare trimestru de sarcina!!Asa ca macar ma consolez ca merge totul bine si de-aia am de asteptat atat pana la urmatoarea eco!!

Liana...ori ai cazut dupa canapea si nu este grasu' sa te scoata de acolo???

Tiana...cum esti??Ti-au mai trecut durerile??
Laurraa..

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/


17+

http://bd.lilypie.com/xVz4p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1608 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea1608

Si eu am dat o groaza de bani pe ei(189 ron), dar merita. Saby e o scumpete, e asa dragalasa cu costumasul de craciunita. Mi-a placut mult filmuletul cu ea la laptop, e mortala.

13+
La mine nu se observa . Am niste blugi grosi de la prima sarcina, am dat o caruta de bani pe ei (150 lei atunci) si niste pantaloni mai subtiri, abia astept sa le vina randul. Plus ca am alti pantaloni cu un numar mai mari si cu talie joasa, inca stau pe mine ca pe scandura.

Am pus pe prima pagina pe site-ul Sabinei o poza cu craciunita mea.


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal vad k toate sunteti preocupate de aspectul vostru exterior,respectiv burticutele rotunjoare..si eu sunt ingrijorata k ink mai port pantaloni si blugi de inainte de sarcinaam luat doar 4kgsi jumatate pana in prezent..cel mai mult am pus pe sani si putin pe solduri..iar burticuta e mini-burticuta la 21saptamani...voi cat ati luat in greutate??medicul meu ginecolog ma tot bazaie k am luat peste limita si tre sa stau mai atenta...dar nu ma pot abtine sa nu manancce sa fac?

Mergi la inceput