Mamici si gravidute de Nov-Dec2008 (147)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

Mirtha nah ca acuma ma facusi melancolica...cand am ajuns acolo tataie (bunicul asa ii zicem) Eli , mai tata mai venisi si tu pe la noi macate-ar mosul de fata....ce mai spui tu ca faci...vezi tu bluza asta (o bluza pe care o purtasem cu Pavel fiind gravida), o vezi e a ta si ori de cate ori o ombrac ma gandesc la tine, ma tata mai..... si ma gandesc ce face fata mea ( sa se inteleaga ca eu snt bucuria lui bunicul, sora bunicei, iar fratele a bunicii care a decedat)....mai mie imi rupe suflewtul batranul
si bunica saraca era garbovita, s-a cocosat si m-am gandit Doamne ce mica sa facut....ufff...2 batrani si un mat cu suflet mare cat nu gasesti pe la oras...care si-ar da si sufletul din piept./..bunica..mama ce sa va dau si eu voua ca venirati pe la noi...zic mamaAna (bunica asa ii zicem ) nimica, am venit sa va vedem nu vrem nimic..offf mai mama pai nu e frumos sa plecati cu mana goala...taiase batrana 2 gaste pe care le pusese intr-o punga si ne-a dato..amaratii i-am zis sa le opreasca ei sa faca mnacare din ele..la care bunica lasa mama ca am avut toata vara carne ppe masa...da de unde ca ea face economie sa ne dea tot noua

eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de bb
Dimitrie Gabriel 12.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

mai nu mai imi mergea tastatura..bateriile
mai in cl bunicii daca ar putea si-ar da si sufletul pt noi...jos palaria in fata lor
azi-noapte a stat tati cu bb..eu am dormit....ce bine a foast mai vleau asa mai da ma bucur ca a intrat in vacannnnnntta

eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de bb
Dimitrie Gabriel 12.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Pana se trezeste Mirtha, iti spun eu Ea le-a comandat de pe bebelusultau.ro, parca firma Lansiloh le spune, pungute sterile ...

Citat:
citat din mesajul lui loren@

E de kk chestia asta...daca nu se aplica legea, eu cum stau acasa pe 8 mil. cu 2 copii? Ar trebui sa ma intorc la munca in primavara...
In alta ordine de idei exista pe undeva pungute speciale de pastrat laptele in congelator? voi de unde ati luat? Nu am decit 4 recipiente de la Chicco si deja 2 le-am bagat in congelator!

Bianca Andreea si Larisa Elena




Laura de doua printese
Rebeca Mara (16.09.2005)
Ecaterina Sara (06.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Ce proteste, Ale?! Cine sa iasa-n strada pentru noi, mamele cu copchii-n brate??!!

Citat:
citat din mesajul lui Alé

De 3 lei ... Ce naiba sa mai zici... Poate avem totusi noroc si se lasa cu proteste si chestii. Ufff...

Felicitari proaspetelor mamici! sa fiti sanatoase si voi si bebelusii.


Toate lucrurile se intampla cu un scop |Alé, mami de Nora 08.12.08|


Laura de doua printese
Rebeca Mara (16.09.2005)
Ecaterina Sara (06.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Eli, si tu maica melancolica de dimineata??!! Tocmai spuneam ca m-a emotionat Mirtha cu bunicul ei, acuma vii si tu??! Ca mi-au dat lacrimile gandindu-ma la bunicii mei, la cat sunt de batrani si singuri si amarati

In alta ordine de idei, afara ningeeeee si astazi facem bradul ....abia astept!! Primul Craciun in 4

Laura de doua printese
Rebeca Mara (16.09.2005)
Ecaterina Sara (06.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dobreclaudia spune:

viitoare mamica fara experienta:

este adevarat ca daca ma voi mulge si ii voi da bebelinei sa bea si cu biberonul (daca voi mai pleca cateva ore din casa) ea nu va mai suge de la san?

multumesc anticipat pentru raspunsuri
34

clau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui dobreclaudia

viitoare mamica fara experienta:

este adevarat ca daca ma voi mulge si ii voi da bebelinei sa bea si cu biberonul (daca voi mai pleca cateva ore din casa) ea nu va mai suge de la san?

multumesc anticipat pentru raspunsuri
34

clau


daca nu pleci de 2 ori pe zi si in fiecare zi cu siguranta nu devine un obicei
eu una sunt chiar pentru un biberon din cand in cand de cand sunt mici de tot caci apoi e foarte dificil sa ii faci sa manance din biberon cand chiar ai nevoie. unii insa recomanda sa li se dea lapticul la paharut sau lingurita ca sa nu se obisnuiasca cu biberonul. in spitalul unde am fost eu la nastere la cei alaptati la san le dadeau noaptea completare, in caz ca cereai, cu paharutul - eu una nu as indrazni cu bb asa mic dar asistentele stiau ce fac.


ALRA 10kg+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

fi-mea asta mica a inteles foarte bine ca micul dejun e cea mai importanta masa a zilei ca mananca de sparge dimineata.
pe aia cu "cena brevis, nox levis" nu a priceput-o insa - aseara a (m-a) mancat de pe la 10.30 pana la 1 aproape in continuu
insa dupa aia a dormit - tineti-va bine! - pana la 7.40!!!!!
deci am dormit intre 1 si 7.40 fara intrerupere, uraaaaaaaa!!!!!



ALRA 10kg+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

eli, ti-am trimis PM

http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR

Mama a doua minuni Androniki si Brianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

mai noilor mamici, va felicit de abia acuma..

MONICUS,ISAELENA,CATERINAS,ANDREYUTZA!

FELICITARI!!SANATATE MULTA!BEBELUSI CUMINTI SANATOSI !

tu eli, am intrat un picut sa vad ce mai faceti,si am citit ce ai scris,,,m-au napadit lacrimile siroi....maaai fata , si numai ce imi facui si io ochii sa ies la aer cu asta micu...ufff,am cazut in borcanu cu amintiri, cu porci care fug cu cutitu infipt in gat...cu bunici batrani si buni,care iti bagau in buzunar banuti;ia tine astia 5 mii da nu mai zi si lu frate-tu ca ti-am dat ca nu mai am..;-...hhhhh...

merg sa ma plimb ,i facem o vizita lu tati la munca...e tare frig dar nici in casa nu pot sta pana la vara ...l-am scos pe bb din prima sapt de viata,zilnic...si vad ca n-are nimica...

Cherie 38+ Ale(xandru)

Mergi la inceput