Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (24)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Salutare tuturor!
Preety super felicitarile! Sorina e o frumusete si mamica vrednica.
Eu nu ma pricep, pana si ce filmez cu camera platesc sa-mi puna pe dvd ca nu ma duce capul sa folosesc programele pe care le am
Fce superba Tori supeeer leaganul!
gaia.nevia (de la ce vine user name-ul?) maare dreptate are sotul!!Tare faza!
Fetelor, v-am intrebat si eu...la 4.5 luni copilul cat are voie sa stea in scoica de masina? Tot 2 ore? Cele ce mergeti pe distante mai mari cum procedati? Heeelp...vin peste voi in Bucuresti in ianuarie!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Hello!

Ce fac fetele?
Stiti ceva? Mie mi-e o pofta de sorici....mama balesc aici in fata calculatorului. Am vorbit cu o prietena si era la tara, taia porcu' si asa cu foc povestea...ca l-am trimit pe barbata-miu dupa sorici ca nu mai puteam, cred ca n-am mai avut asa o pofta de ceva de cativa ani buni.
Am scos perdeaua de la geam si am bagat-o la spalat, cum vine soricosu' il trimit sa bata covoru'. Astazi este zi de

Cuscra NOCOM ce surpriza ne-ati facut! Foarte foarte frumos! Va pupam cu cel mai mare drag si ne e dor de Dariutzaaaa, pune poze, fa ceva

mami de Alexa si de Cipri multumim pentru aprecieri!

CD nu mai comand de pe bimbo. M-am hotarat, il iau pe ala pe care am pus ochii, de aici de pe la noi (inca nu m-am hotarat de unde dar bine ca m-am hotarat de care).






Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici la mine acum e cafelutza fierbinte ca l-am petrecut pana dimineata pe sotul.

Nikolici tu ai alergat du tantaroi....eu la 6 dimineata ma dadeam de ceasul mortii cum sa imi trezesc vecinul care a uitat IAR mancarea in cuptor si a adormit...i-am aruncat cu ceapa in geam si el dormea mai departe ca porcul....Am trezit juma de cartier ca au inceput cainii babei de alaturi sa latre si el nu se trezea...si mirosea......Intr-un final a auzit soneria si s-a trezit idiopatul...un cretin si jumatate...

Apoi pandeam pe la usa lui mama sa vad daca nu cumva se trezeste piciul sa il luam in dormitor cu noi. A fost ingrozitor fara puiul nostru in camera....Nu stiu cum o sa fie cand il mutam in camera lui...parca eram un leu in cusca fara sa ii aud respiratia. Dar ne-a prins 7 si el nu se trezea , asa ca am adormit si noi.
Cu ochisorul e mai bine. Deja nu mai are secretiile alea galbui si ii curge mai putin. Se pare ca suntem pe drumul cel bun cu Tobrex

Cuscra pupici pentru nora mea si pentru cuscra grijulie

Paula-Laura noi inca mai folosim pernutele alea, dar nu pentru ca ar decola piciul ci pentru ca asa stiu unde sa il pun sa il vad cel mai bine in monitor oricum eu noaptea inca il mai fac sarmaluta intr-o paturica moale asa ca sigur nu migreaza....Aseara insa, la mama in patut a dormit desfacut si a dormit tare bine, asa ca diseara il las iar desfacut si daca doarme bine trecem la saculet si scoatem pernutele.

Pretty imi inchipui prin ce ai trecut...eu asa am patit cand eram insarcinata cu Valentina....am ramas blocata la et 8 si era sa nasc acolo de emotii.... sa treaca spaima...Termen pentru poze ar fi pe 27 dec, ca sa il pun pana pe 28 cel tarziu.

Daca vreti sa vedeti cam cum o sa iasa sa va uitati la montajul pentru sot. O sa fie in genul ala dar cu tematica de craciun. Am facut o proba si la al nostru ce bebeii si pana acum nu e nicio problema cu pozele trimise . sunt ok toate

Claudinna wow...papati banana ce mari sunteti !!! pupicei

Fce mai mai ce scumpete de fata ai tu acolo...

Joy

Iriss ce dulce e Andrei !!!!!




Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Izabela Cleopatra

Sergiu

Nocom

Cd cat somnic a bagat Mikul Pupicei pentru puiut

Pretty ce frumooooooooooos

Fetelor nu mai vorbiti de porc.... ca imi ploua in gura


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Citat:
citat din mesajul lui fce

fetelor tori a mea sta mai mult cu limba pe/afara, toata ziua face asa de parca ar avea ceva pe limba..am luat ceva de la farmacie pt badijonaj dar pe urma a venit asistenta si a zis ca n/are nimik daca e limba alba, ca e de la lapte si e normal. mai are cineva manifestari asemanatoare?

Mami de Erica (27.10.2008)
ticker
poze


verifica-i gingiile, si al meu facea la fel, avea limba curata insa pe gingii avea pete albe.

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Soo..azi am fost taaaare harnica(ma laud singura)..am sters geamurile,am,am, si acuma veni sotza cu porcu gata preparat asa ca mananc....babytza te invit la un carnat,ceva ce vrei tu

preety tare frumoasa felicitarea



laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Si ca sa vedeti cat de dusa cu capu sunt...merge soatza aseara la masina sa ia ceva si se uita prin acte...surprise!!RCA meu expirat de apropae 2 luni...si eu habar n-aveam,umblam cu masina fara griji

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Babytza Tare faza cu ceapa.Eu cu vecinii mei de sus pe care ii "idolatrizez" foarte mult, am de furca...au inceput sa si sparga peretii din casa si nu tzin cont de orele de odihna...eu nu am mai rezistat si le am batut in calorifer in puii mei sa faca pauza....cu ce crezi cu sticluza de Tobrex ca altceva nu aveam la indemana, daca ii aveam in fatza le spargeam tobrexul in ochi.



MERRY CHRISTMAS EVERYONE

Christmas shooting



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Neatza, fetelor, si tuturor sarbatoritilor de azi!

Musette, parca tu intrebai cu ce imbracam bebeii noaptea. Eu am obisnuit-o pe Ania sa doarma noaptea in pijamalutza (all in one, de bumbac, cu mineca lunga si cu labutze). Fara nimic altceva pe dedesubt.
Ii pun pijamalutza si o bag in sacul de dormit care e destul de subtirel. Si la noi e f cald: 23 spre 24 noaptea.
Eu am inventat chestia asta cu pijalamutza ca sa fie o chestie rituala culcatul de seara. Facem baitza, masaj, ne imbracam cu pijamalutza, bem lapticul pe semi-intuneric. Si, cind o pun in patut, e deja in lumea plantelor.

Nikolici, naspa cu tzintzarul. Mutantii astia infometati sint cei mai groaznici. Sper ca i-ai luat mau-ul.

Preety, aoleu, m-am ingrozit cind am citit patania ta cu liftul. Bine ca n-a vazut al meu ca, daca citea, nu mai calca in lift o saptamina.
Noi era cit pe-aci s-o patim aseara. Am fost intr-o vizita si ne-am intors pe la 10 fara un sfert. Nici n-am intrat bine pe usa, sotul a iesit cu Pucca si eu m-am dus sa ma spal pe miini si zbang, se face bezna. Prima miscare a fost ca m-am dus, orbecaind, unde stiam ca tocmai imi lasasem rucsacelui si am scos de acolo lanternutza (o am mereu cu mine). Apoi m-am dus cu lanterna la Ania la bouncer - tacuse milc saracutza. Si am stat linga ea, luminindu-mi fata cu lanterna, ca sa ma vada pe mine si sa fie linistita. Gingurea fata, fara nici o problema.
In timpul asta asteptam, cu groaza, sa ma sune barbatu-miu si sa-mi zica ca a ramas in lift. Dar, din fericire, tocmai iesise cind s-a oprit curentul.
Asa ca am petrecut o seara romantica, cu luminari aprinse prin casa. Si pe Ania am spalat-o la chiuveta, la lumina luminarii, si am culcat-o cu lampitza de veghe de la carusel.
A tinut aproape 2 ore pana de curent. Si m-am gindit cu groaza ce se intimpla daca mai stateam 3 minute la prietenul nostru si ramineam in lift. Barbatu-miu intra in soc, clar.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fce spune:

preety si al nostru scartzaie dar nu f tare si nu ne deranjeaza. ce fel de jucarele ai agatat si de unde le/ai luat?

kid2003 multumim leaganul e f frumos intr/adevar, dar deocamdata nu e chiar asa confortabil, sau cel putin asa mi se pare mie ca tori sta am inchircita in el..adica vazusem in abumul cuiva nu mai tin minte exact unde un model de la primii pasi care lasa bb sa stea aproape intins...ei asta este, las ca mai crestem noi un pic..

iriss mutumim pt compliment si asteptam pe bimbirica sa o curteze pe tori

bitza2008

babytza

Paula-Laura nu are nici pe gingii, nu stiu ce sa zic. astept pana pe 5 ianuarie cand avem programare la inca un dr inafara de asta de familie care a zis ca n/are nimic daca scoate limba si ca ma ingrijorez eu la toate fleacurile

Mami de Erica (27.10.2008)
ticker
poze

Mergi la inceput