Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Buna din nou!

Cu siguranta vreau sa mai discutam, dar din pacate nu prea ma lasa bb sa mai fac si altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Sper sa scap repede de moderare.

Date bebe: Mihail nascut pe 22.08.2008, cu 3.600 kg si 52 cm, natural, scor Apgar 8.

Pe 21 ii facem bilantul de 4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p


Sunt franta..atata mi-a marait azi noapte Alexia ca n-am putut dormi mai deloc.Azi iar sunt singura..soatza e plecata la taiatu porcului


laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei



si eu sunt singura ,,,tot la taiatul porcului e tati

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Pt Clau

Debridatul l a ajutat sa nu mai traga "aere", ca tare rau se mai chinuia, parca avea o motoreta in pantalonasi, plus ca nu se mai oprea 24 de ore din 24.Motilium ii dam de o saptamana. Si in sfarsit nu mai da din picioare in somn, ca era de groaza ce se foia cu ochii inchisi. Nu mai spun ca nu a mai dormit atat pe timpul zilei din primele saptamani de viata.
Lapte AR ii dam Novalac (la sugestia pediatrei). E mai scump decat unul normal, dar se simte diferenta in reducerea substantiala a refluxului. Vedem pe 21 daca ramanem pe lapte sau incepem diversificarea (eu asa vreau). Oricum diversificarea trebuie aplicata fiecarui copil in functie de starea lui de sanatate.
Oricum daca nu aveam problema cu refluxul as fi asteptat cu diversificarea macar 5 luni. Eu cred ca ar tb sa nu ii mai ddai sucuri bb lui. Gandeste-te ca ei se manifesta ca un bolnav de gastrita, iar ei nu au voie sa manance fructe crude si chiar unele legume crude.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Observ ca nu ma pot desprinde de stilul de scris de la birou. Sper sa nu par prea simandicoasa, dar se vede ca ce exersezi in ani e greu de uitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

ufff ce as manca si eu niste pomana porcului...sau un sorici.Si socrii meu au taiat o pe Garoafa si mi au adus bunatatzuri de la ea, dar mie imi este frica sa bag porcutz in mine...

MERRY CHRISTMAS EVERYONE

Christmas shooting



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

neatza
Izabella Cleopatra de mamidestefan

Sergiu de Lucutta

Raportam somn de la ora 21 la ora 8 dimineata si a papat 180 dimineata, o fi bine n-o fi bine?
Astazi avem de umblat iar piciul va sta la bunica asa ca va si ne auzim diseara

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fce spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

ufff ce as manca si eu niste pomana porcului...sau un sorici.Si socrii meu au taiat o pe Garoafa si mi au adus bunatatzuri de la ea, dar mie imi este frica sa bag porcutz in mine...

MERRY CHRISTMAS EVERYONE

Christmas shooting








nikolici dar ai incercat sa manainci si a protestat bebelusa sau pur si simplu ai tinut asa strict de la inceput?

Mami de Erica (27.10.2008)
ticker
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

neata si de la noi!

fce e o draguta pustoaica ta!
Iriss, imi place privirea lui Andrei cand se uita la mos, de genul: asta..cine mai e si ce vrea de la mine?!

si noi suntem fara tati pe ziua de azi si nu sunt hotarata daca sa abandonez copilul la buni sa plec la cumparaturi sau mai bine sa o las pe saptamana viitoare. Teoretic ar fi mai liber pe strazi si in magazine...sau nu

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Nocom cum a fost la sebare??Si noi am avut

Mey fetelor..da vad ca suntem cam singurele azi,se taie porci intr-o veselie....Nikolici mananca si apoi vezi tu daca protesteaza Karinutza,poate ca o sa-i placa si ei un pic de gust de Garoafa

Cuscra e de bine.va am

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput