Gravidutze si mamici de Cluj - 104

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

FELICITARI NASEI!!!!!
CEL MAI FRUMOS CADOU ADUS DE MOSUL

Elena si Dragos Stefan


Floare alba, floare albastra, ce dor mi-ai lasat..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Diana, Delia, multa sanatate!

Elena

Noi inca facem aerosoli , cand o sa am timp o sa va povestesc de ce, sper sa treaca o data ca ...NU MAI POT!!!!!!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Sa reiau, ca am scris grabita dimineata

La multi ani Ioana, principessa de Gabriela!

Mi-a fost dor de voi
Imi pare tare rau de Irina, atit de micuta si asa mult timp cu temperatura. Starea generala cum e? E miriita?

Anca felicitari pt mica artista si stilysta. Pozeee

ElenaMaria cind ii e pofta da-i ceva sanatos sa manice ... o bucata de piine, sau fructe, sau carne de-a lui... ca nu stie el ca in cratita e friptura de porc sau de pui. Eu mai folosesc metoda asta cu P si imi functioneaza. Trebe sa ii dai ceva sa mestece... daca e pofticios, nu cred ca e ok sa il privezi. Cu trasul de par si noi o avem, dar numai citeodata, nu e o problema asa mare. Acum m-am tuns destul de mult, nu mai are unde sa isi bage asa adinc mina... va fi dezamagit

Am fost la microrev aseara... am mincat, baut, am dansat un pic, am febra musculara... ce inseamna lipsa de antrenament la dans

Gabi bine ca ai lamurit cu analizele si ca ti-au iesit bine... cum am citit mult, am crezut la inceput ca esti gravida sau pregatita de lansare bb2.

Edit
Adriana tot tuseste Alexia? A slabit de cind e bolnaviara? Maninca?

Kitzy e o dulce mamaruta ta! Nu ma mai uit la poze cu bb.. ca imi vine sa mai fac.

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

am fost la plimbare..si in drum spre acasa a obosit si l-am luat in brate..imi e drag de mor..l-am pupat pe obraz si si-a bagat mainile in capul meu. cand sa ma muste i-am spus frumos sa ma lase ca doare...ce usurare..m-a lasat. de data asta. e asa nasol cand suntem afara si ma trage de par de nici nu mai vad bine.

Ioana. i-am dat paine. biscuiti.pufuleti.fructe.dar pana nu primeste ceva din farfuria lu tati sau din cratita de pe aragaz nu se lasa. refuza orice altceva. il mai fentez din cand in cand, dar ma gandeam ca-mi va fi tare greu de sarbatori...mai ales ca nu vom fi acasa...iar pe unde mergem se papa multa carne si prajeli.ne descurcam noi cumva.

Alex. felicitari ptr prietena ta. finuta mea tocmai a pierdut o sarcina , si ea are rh negativ..speram sa ramana insarcinata din nou cat de repede sa-i faca lui edi un partener de joaca.

Eladeea..poat are fi bine sa pape cu alti copii..sa-si faca pofta unu la altul

o seara buna

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6" target="_blank">poze Eduard 0-3 luni
www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.70cfcnbb&x=0&y=5th0zj" target="_blank"> poze Eduard la 3 luni
www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.3re2sve7&x=0&y=sh43dl&localeid=en_US" target="_blank">poze Eduard la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

salutare la toata lumea...
Gaby ma bucur sa aud ca au iesit bune analizele...sa sti ca papa Sara foarte bine..

Elena multa putere in continuare si scrie daca asta te linisteste de fiecare data cand simti nevoia asta..eu zic ca-i coincidenta..cu vinerea.doar si tu spunea-i ca nu esti superstitioasa.

Meli eu zic ca papa destul de bine pitica ta...

Sara a papat azi asa:5 jum-200 ml lapte
9jum-o branzica topita si jum de crenvusti
13jum-supica de cartof
17jum-conopida la cuptor(reteta lui alex)mar cu biscuiti...si un sfert de ou kinder..
intre mese limonada si ceai

noi ma fost de dim in metro la plimbare si la polus la centru de joaca...apoi papa si somnicul si de la 4 fara 20 pana la 5 iarasi afara,ca a fost f placut.e cam racita Sara...infundata,fara muculeti

ioana...mami de sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Ioana, nu mai tuseste ca robotul, tusea e sparta acum. Mi-a explicat dr frumos, o sa va explic la randul meu, doar sa am timp. A slabit putin dar nu mult. Da, mananca, nu face nazuri.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

salutare

cateva poze de la serbvare ,sunt copilasi in jurul ei si de aceea imi era un pic groaza sa pun pozele pe un forum public,dar sper sa fie ok
http://good-times.webshots.com/album/569281327QDtukJ

mentionez ca eu nu eram in stare sa tin in mana aparatul foto sa fac poze(de emotie evident) asa ca a facut sotul poze si nu sunt asa reusite ,dar ii apreciem efortul

fiimea stranuta si tuseste ......vai...si maine avem musafiri

gaby,distractie placuta si sa bucur din suflet ca analizele sunt bune,tin pumnii sa iasa foarte bine si celelalte analize si sa poti face inca un copilas la fel de reusit ca Sara

mai fetele ..oare pe unde o fi Co???


SOSO (20 dec 2005)
POZE SORANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Soanso, ce faine sint pozele...modelele fac totul. ce scumpi au fost ei acolo, in cerculetz...te cred ca ai fost emotionata!

Adriana, offff...nu mai trece odata!

Diana, ce nasol cu analizele astea! oare nu se pot face nicaieri in regim de urgenta? fetele de pe DC din Bucuresti obtin repede rezultatele. si acolo nu se dau (in general) antibiotice fara antibiograma. eu de la ele stiu, ca pina acum nici eu n-am auzit de asta...


Gabriela,
spor la curatenie. la mine e pe jumate facuta, dar nu ma stresez. daca termin bine, daca nu-nu. sper duminica sa fiu gata.

Alex, felicitari penru nasica lui Tiadris. Sa fie bebica sanatoasa si sa creasca mare.

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

ioana13 vad k te-ai distrat si v-ati simtit bine, mi-e dor de un chef , papa o ciocolatica si iti trece febra musculara

am facut clatite pt cine vrea , tare bune au iesit

ioana, sara

adriana si Alexiei


Denis Cristian(bb de Asiza) LA MULTI ANI!!!

m-am intalnit aiz cu [bAndreea si Daria sa vedeti ce scumpa ii , cum vb si are o energie fantastica , ma gandesc k toti sunt la fel mai putin Tiadris [/b] care recupereaza la somnik

Dragos a fost afara cu tati ,l-am echipat cu cizmulitele de cauciuc si salopeta de fas sa nu se ude , a fost super fericit , ma uitam la gema si ma striga mami apa si sarea in balta , era super haios

Elena si Dragos Stefan


Floare alba, floare albastra, ce dor mi-ai lasat..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

anca, sorana superbe pozele, ce fetita si mamica elegante avem
sanatate multa soranei

adriana sa auzim numai de bien, sa ne spui k ii bine Alexia si nu mai aveti probleme , va pup si va doresc multa multa sanatate



Elena si Dragos Stefan


Floare alba, floare albastra, ce dor mi-ai lasat..........

Mergi la inceput