Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bia28 spune:


buna fetelor, nu am mai intrat demult pt ca sotul meu a fost plecat o saptamana si a luat si laptop-ul cu el, mi-ati lipsit oricum si vad ca nu ati stat degeaba.
Eu am fost aseara la o petrecere si am dansat toata noaptea, m-am simtit super bine, nu am avut nici o problema, singurul lucru neplacut a fost ca se mira toata lumea ce burta mare am la doar 12 saptamani de sarcina. Acu sa nu credeti ca am o burta imensa, dar oricum se vede, si mai ales daca port ceva mulat. Voua v-a crescut burta? ca eu in greutate nu am luat decat 2 kg, dar burta se vede bine, bine.

Maine ma duc la morfo trimI si i-e o frica de parca ma duc la taiat, dupa experientele de la inceputul sarcinii.....nu-mi vine sa ma duc. Mi-e frica de mor sa nu-mi zica ceva rau si in ultimul timp visez si multe tampenii. Doamne sper sa fie bine.

In rest e bine, greturileau trecut, poftele la fel, acum nu prea am pofta de mancare, mananc mai mult ca trebuie, sanii in schimb.....au devenit imensi si ma dor cateodata de......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia28 spune:

Fetelor care ati fost la morfo trim I, e posibil sa se vada si sexul? Eu ar trebui sa am aproape 13 saptamani, fara o zi.





Bia 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Bia: la mine nu se vede aproape deloc burta,adica lumea nu-si da seama ca sunt graviduta. Doar cand ma dezbrac,la burtica goala,se vede putin umflata. La eco de 12-13 s nu se vede sexul in asa fel incat sa poti fi sigura de el...doctorul isi poate da cu parerea,insa nu poti fi sigura ca e asa..abia de la 16 sapt.incolo...la mine mi-a zis ca "parca" s-ar vedea "un ciot" dar a vazut atatea cazuri in care ,pana la urma " a cazut ciotul",asa ca mi-a spus sa n-o iau de buna..

Nusy 12+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

E bine daca culoarea e ok.
Nusy ce bine ca nu ai burtica. Eu sunt ca un balon de la tratament. As fi vrut si eu sa fiu plata si sa imi vad burtica cum creste.
la mine zici ca sunt prin luna 4 chiar 5.

elena +7

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

E bine daca culoarea e ok.
Nusy ce bine ca nu ai burtica. Eu sunt ca un balon de la tratament. As fi vrut si eu sa fiu plata si sa imi vad burtica cum creste.
la mine zici ca sunt prin luna 4 chiar 5.

elena +7

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Bia la sarcina trecuta mi-au spus sexul copiilor de la 11 saptamani. Si a fost precum au spus....Asa ca se poate. Daca este medicul f bun, cu experienta si ecograful performant se poate spune.

8+ cu zouzounaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Adica chiar se vede? In 15 ianuarie cand am duc la eco de 2 sapt. sa-l intreb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Adica da, pe 15 ian. ar tb sa se vada.

8+ cu zouzounaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nour spune:

Buna seara si de la mine... primiti burtici noi?

Sa incep asa cum trebuie... sunt mamica de clopotzel de ianuarie 2008 si acush... si burtika de zmeurica de iulie.
Am aflat in urma cu cateva zile ... asta dupa ce ma dusesem la control pt infectie urinara cica... iar doctoritza mi-a zis ca infectia mea se trateaza doar dupa 9 luni.
Ma trezeam de multe ori in timpul noptii pt a merge la toaleta( de parca as dormi destul cu pitika si aveam nevoie de motive in plus de a ma trezi si mai mult)si cum nu pusesem in calcul o noua sarcina... tot dadeam vina pe infectie... si frumoasa infectie a mai iesit

Ma apuc sa va citesc pe ici pe colo... sa va cunosc cat de cat...

Va pup acush si va urez sarcini cat mai usoare si fara probleme.. iar la capat de drum... bebei sanatosi, papaciosi si necoliciosi

Nur de gagalice mica Lulua (28.01.2008)

Scumpa noastra mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

Citat:
citat din mesajul lui lakrima378



DEJA PRIMU SUT?N-AI 12 SAPT??SAU NU-I ACTUALIZATA SEMNATURA..
FELICITARI..CRED CA E SUPER..


Citat:
citat din mesajul lui anne-marry

ce mai faceti voi?
noi am cam avut dureri de burtica astazi, dureri din acelea ca la ciclu, nu puternice, dar le simteam eu. si pot s va spun oficial si cu mana pe inima ca AZI MI-A TRAS FEI-MEA UN SUUUUUUUUT IN BURTA....acum chiar pot spune ca am simtit pe bebe. stateam ingramadita pe toaleta si la un mom dat ...poccccccccc.....un sut scurt si la obiect. s-a simtit f bine. nu seamana cu o umflatura de aer....sau miscare de mate...sau mai stiu eu ce ... ci pur si simplu o impunsatura.
acum suntem mai bine. erm gata gata sa cresc doza de utrogestan iar la 6 pe zi, ca ieri a fost prima zi de 4 ... ma gandeam ca durerile si scurgerile maronii sa nu fie de aici .... dar mai stau si azi pe 4 sa vedem.
in seara asta cred ca vom impodobi bradul


anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA


LAKRA,cea mai fericita gravidutza, 9+
MY BABY..<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=lakscima&year=2009&month=7&day=23&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>


de maine intram in 4 luni. pe teodor l-am simtit f devreme. acum, nu va imaginati ca mi-a dat una de mi-au fugit matzele ... .. dar a fost ghiont. usor, dar l-am simtit,..si azi la fel. sttem si f inghesuita...pe toaleta. azi la fel.


anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput