Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

am sosit si eu acasa, toata ziua am umblat, ma dor picioarele de mor, am fost in militari la outlet...dar n-am gasit nimc sa-mi placa, plus ca preturile nu mi se par de outlet, sunt unele lucruri simai ieftine daca ai rabdare sa cauti, n-am reusit sa cumpar decat o pijma pt mine una pt sot si alta pt Cezarica, de fapt pt cezar ochisem 2 dar vanzatoarea mi-a pus doar 1 in punga, dupa outlet ne-am dus in kika ...unde am gasit un fotoliu din ala de face masaj ...nu va spun ca imi vene sa ma culc in el...asa de bine era...merita toti banii adica vreo 34 de milioane ...in fine , am plecat ne-am luat si brad...dar mi-e lene sa-l fac...cred ca aproape de Craciun o sa-l facem...daca Cezar nu e acasa ...parca nici nu e Craciun...Cezar inca nu a scapat de varicela, mai are bubite pe spate si picioare dar uscate, sper pana de craciun sa-i treaca sa-l putem lua acasa pt ca nu mai pot de dorul lui, iar el ii spune mamei mele intruna ca are nevoie de parintii lui...



Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 11+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

pt nas infundat in afara de ser fiziologic si apa de mare ....nu stiu ce sa folositi...o prietena a folosit toata sarcina olinth si are un bb super sanatos...dar eu cat am fost racita n-am avut curaj pt scria in prospect ca nu se foloseste in timpul sarcinii...iar eu cum sunt fricoasa....am zis ca nu mor daca nu-mi pun
rallu felicitari pt bb si al meu e mai mare dar eu sunt obisnuita de la Cezarica...nici eu nu-s inalta, 1,65, dar tati are 1,90 iar cezar seamana cu el, la nastere a avut 56 cm si 3,850 kg ca abia il tineam in brate

anne-marry felicitari pentru lovitura, si eu le astept cu nerabdare

Moniland la mine sunt alb galbui

Ioanatugs inca putin si vin si greturile...la mine au inceput asa pe la 5 spre 6 saptamani...eu una nu-ti doresc ca e groaznic...la mine e tare ciudat ...de vreo saptamana nu mai am greturi dimineata si-n timpul zilei...dar cum se face ora 17 ma apuca de imi vine sa bat pe cineva...

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 11+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

adrianafedorca sa stii ca si eu am aceleasi probleme cu greturile ...
dimineata sunt fresh , dar cum vine ora 17 ma palesc de nu mai vad bine ...
vad totusi ca de 2 zile au fost mult mai usoare ... sper sa fie pe duca

8+

zmeurica mea

www.flickr.com/photos/thea_g/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

buburuza1979 pe mine la prima sarcina m-au tinut greturile pana la 17 saptamani...asa ca iti tin pumnii stransi sa fie pe duca la tine ca la mine e rau de tot....

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 11+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Adrianafedorca banuiesc ca nu sunt deloc placute, insa stiu ca daca ai greturi, sarcina evolueaza foarte bine. Si deaceea abia astept sa ajung la acea perioada, de fapt i-mi doresc doar sa evolueze bine sarcina. Am avut anul acesta o sarcina oprita din evolutie si deaceea sunt un pic mai panicoasa acum, dar simt ca de data asta va fi totul bine. Multumesc!

4s www.parentingweekly.com/pregnancy/album/myalbum.asp" target="_blank">Floricica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

ioana iti doresc din suflet sa evolueze bine si sunt sigura ca asa va fi, dar sa nu ai parte de greturi...dar daca tu vrei...poate doar asa putin

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 11+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Adrianafedorca multumesc de urare! Dar cu dureri de cap te-ai confruntat, ca la mine sunt la ordinea zilei si nu stiu daca e normal?

4s www.parentingweekly.com/pregnancy/album/myalbum.asp" target="_blank">Floricica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Alinaalex iti multumesc!Imi pare si mie rau ca nu suntem la odisee impreuna...am vazut dupa ce am ramas gravi ca tu ar fi trebuit sa fii aici,dar nu am mai spus nimic...ce poti sa spui?Iti doresc din tot sufletul sa ramai cat mai repede gravi,pentru ca stiu ca iti doresti un fratior pt baietelul tau,dar inca o data sa nu privesti in urma,sa privesti inainte si la baietelul tau.Restul...este peste puterile noastre si deasupra noastra,nu tine de noi...cum vrea DD si stie El mai bine chiar si cand ne doare tare-tare. Fii optimista si va fi bine si cum iti doresti!
Ioana dah...suntem teroriste, amatoare de greturi si alte simptome gravidesti periculoase.Sincer, ma speriasem aseara ca eram prea bine...si am inceput sa aiurez, dar azi mi-a venit inima la loc...totul e sub control.Am dureri de menstra si de tzitzi si de ovarine...(cred ca m-am invatat cu raul si acum nu stiu sa ractionez cand mi-e bine).Cred ca fac un eco inainte de cel din ianuarie...ca tati e nerabdator sa faca inventarul in burtica,sa stie:o fi unul, o fi doi
Adriana eu nu am citit tot din urma,dar acum am inteles ca baietelul tau e bolnavior.Sanatate!Lasa ca de sarbatori e acasa cu voi,dragul de el si tu nu aveai ce face.Cu varicela nu-i de joaca.
Moniland nici nu stiu ce sa spun. In principiu e bine sa nu fim panicoase,dar e bine sa fim si prevazatoare. Eu iti tin pumnii sa fie tot bine si asa cred ca si este.
Eu am gatat curatenia.M-a ajutat si sotul.Imi fac o baita ca am fost harnici(ma refer la BB,corse )si pun o crema faina(asta e alt fix de al meu-boala cremelor de corp ),inca n-am luat pt gravi dar am ceva natural...si il duc pe bb in pat la tv si apoi nani. Sper sa gasesc ceva bun, ca parca au bolanzat toti cu programele lor:nimic frumos pentru gravidute.
Va pup!Noapte buna!
KISSES


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia77 spune:

Dragele mele,
n-am mai scris de mult timp. Final de an cu multe de facut pe la birou,serbare la gradi, alergatura, cumparaturi si citeva zile in care as fi dormit non stop.
Am fost martea trecuta la control si mi-au descoperit o infectie urinara pt care iau amoxiclina. Doctorita s-a speriat ca s-a oprit sarcina in evolutie si mi-a facut urgent eco, dar, bineinteles ca totul era bine si i-am auzit si inimioara. Marti avea 10 mm, iar joi cind am mai facut un eco avea 12 mm.
Ma cam doare burtica, simt o greutate pe abdomen si am impresia ca imi da cineva cu pumnii in burta, dar daca stau in pat imi este mai bine.
Sunt insa ingrijorata ca la analize, pe linga anemie, lipsa de fe si infectia asta urinara, au descoperit ca am anticorpi -A 1/16. Nu prea stiu care sunt consecintele? Voi stiti ceva? Eu am grupa 0, sotul meu AB4, iar baietelul nostru are A2.

Va pup pe toate si muuuuuulta sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ioana: stai linistita ca e normal sa te doara capul,e din cauza schimbarilor hormonale. Si pe mine ma doare...prin sapt.a 7-a m-a durut rau de tot,acum am zile si zile...dar inca ma mai doare.

Nusy 12+



Mergi la inceput