Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Elenada multumesc frumos iubita! Si cand vor veni greturile si ma voi plange, tot tu sa-mi amintesti ce nebuna eram ca mi le doream.

4s www.parentingweekly.com/pregnancy/album/myalbum.asp" target="_blank">Floricica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Am o intrebarea mai... deocheata . Scurgerile voastre sunt albe-albe, sau alb-galbui, sau alb-bejulii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

ce mai faceti voi?
noi am cam avut dureri de burtica astazi, dureri din acelea ca la ciclu, nu puternice, dar le simteam eu. si pot s va spun oficial si cu mana pe inima ca AZI MI-A TRAS FEI-MEA UN SUUUUUUUUT IN BURTA....acum chiar pot spune ca am simtit pe bebe. stateam ingramadita pe toaleta si la un mom dat ...poccccccccc.....un sut scurt si la obiect. s-a simtit f bine. nu seamana cu o umflatura de aer....sau miscare de mate...sau mai stiu eu ce ... ci pur si simplu o impunsatura.
acum suntem mai bine. erm gata gata sa cresc doza de utrogestan iar la 6 pe zi, ca ieri a fost prima zi de 4 ... ma gandeam ca durerile si scurgerile maronii sa nu fie de aici .... dar mai stau si azi pe 4 sa vedem.
in seara asta cred ca vom impodobi bradul


anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Moni la mine era alb. Acum nu-mi mai dau seama de la utrogestan. Deci tot alb



my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Anne-Marry woooow!!!Felicitari!!! Ce frumos!Pup zmeurica determinata!


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Buna,

Eu sunt in vizita la soacra undeva langa Campina si ploua asa tare afara ca de plictiseala am deschis laptopul (si are o conexiune asa proasta) sa vad ce faceti. Ati scris ceva nu gluma....
Ce ma bucur sa vad ca fetele au inceput sa faca prima morfofetala si ca totul este in regula. Sa vazut sexul lui BB la vreuna pana acum?
Eu undeva dupa 10 ianuarie ma duc la aceasta eco si abia astept sa vad si eu manute, nasuc, picioruse si tot ce trebuie .

De doua zile dimineata dau si eu la boboci dar pentru ca nu am in stomacel nimic nici nu pot vomita decat suc gastric...e nasol..incerc sa beau apa macar sa am ceva acolo de dat afara...

Cu nasul infundat eu ma plangeam chiar de la inceputul sarcinii si inca nu am scapat..bine acum sunt si racita....nu am incercat decat apa de mare dar e "vax albina" pt mine.

Oricum astept zilele libere si distractia de revelion la muntw..maine seara sau luni imi fac si bradutul...abia astept



8+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

lucialu, la mine de la utrogestan era alb-galbuie, dar azi am vazut-o alb-bejulie. Nu-mi place si sper sa nu anunte cine stie ce.
anne-mary, felicitari pt primul sut! Presimti tu ca ar fi fetita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Nusyc multumesc de sfat iubita, chiar mi-am facut un ceai de musetel si mi-e mai bine. Daca si voi simtiti la fel nasul infundat, atunci il consider un simptom de sarcina.
Moniland scurgerile mele sunt albe, dar nu cred ca trebuie sa-ti faci griji, pentru ca am citit ca in sarcina se modifica secretia si culoarea in timp.
Anne-marry ce frumos...sa simti un sut in burtica, felicitari!
Lucialu si eu sunt amatoare de senzatii tari
Eu in continuare am frecvente dureri de cap si mai nou sutienul devine neincapator, se umfla pe zi ce trece. In ritmul asta voi deveni mama Dolores in curand!

4s www.parentingweekly.com/pregnancy/album/myalbum.asp" target="_blank">Floricica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakrima378 spune:

DEJA PRIMU SUT?N-AI 12 SAPT??SAU NU-I ACTUALIZATA SEMNATURA..
FELICITARI..CRED CA E SUPER..

Citat:
citat din mesajul lui anne-marry

ce mai faceti voi?
noi am cam avut dureri de burtica astazi, dureri din acelea ca la ciclu, nu puternice, dar le simteam eu. si pot s va spun oficial si cu mana pe inima ca AZI MI-A TRAS FEI-MEA UN SUUUUUUUUT IN BURTA....acum chiar pot spune ca am simtit pe bebe. stateam ingramadita pe toaleta si la un mom dat ...poccccccccc.....un sut scurt si la obiect. s-a simtit f bine. nu seamana cu o umflatura de aer....sau miscare de mate...sau mai stiu eu ce ... ci pur si simplu o impunsatura.
acum suntem mai bine. erm gata gata sa cresc doza de utrogestan iar la 6 pe zi, ca ieri a fost prima zi de 4 ... ma gandeam ca durerile si scurgerile maronii sa nu fie de aici .... dar mai stau si azi pe 4 sa vedem.
in seara asta cred ca vom impodobi bradul
anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA
LAKRA,cea mai fericita gravidutza, 9+
MY BABY..<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=lakrima&year=2009&month=7&day=23&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

IOANATUGS si LUCIALU, va felicit inca o data dragele mele si aici, va doresc o sarcina usoara ca un fulg si o nastere asisderea ! nu am cuvinte sa va spun cat de mult ma bucur pt. voi, imi pare rau doar ca eu nu mai fac parte din odiseea de zmeurici si nu suntem colege si aici...
va pup si va urez toate cele bune voua si celorlalte fete mamici de zmeurici!


Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre



Mergi la inceput