Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Buburuza: ecografia e abdominala.

Ioana: a nascut finuta ta???? Wow,n-am stiut!!!!! Am s-o sun mai tarziu s-o felicit! Sa-ti traiasca finutul si sa fie sanatosi!!!!

Lucialu: mai tarziu o sa fie cat o cutie de bomboane...hihihi

Elenada: asa mi-au spus amandoi doctorii: picaturi de nas, fara sa specifice care anume...am intrebat eu: gen Olinth? Si mi-au spus ca da...deci cred ca indiferent care( eu foloseam Olinth cand aveam probleme).Uita-te si in prospect si vezi ce scrie...

Nusy 12+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Aaaa....am uitat sa va spun ca, conform noilor masuratori, mi s-a mutat DPN-ul la 01.07.2009.
Oricum i-am spus sotului, nu stiu de ce, dar cred ca o sa nas in iunie. Eu asa simt, ca o sa fie mai grabit.

Sa vedem daca bebe creste tot in ritmul asta.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica12+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Na ca pana am terminat eu de scris s-a intors Rallu.Felicitari pentru rezultatele foarte bune!!!Stai linstita ca eu am o prietena mignona si a nascut o fetita de peste 3 kg super ok!O sa fie bine!
Buburuza ma bucur ca ai infrant inamiculMai papa ciorbite. E o problema legata si de consumul de lichide,clar.
Elenada ce descrii tu acolo cu nas infundat noaptea si mie mi se intampla,dar suportabil,pot respira.Nu stiu sa-ti raspund,ca habar nu am ce se ia in cazul gravidutelor. Sunt novice. Parca sunt picata de pe pe luna,zau asa!Trebuie sa pun mana sa ma informez...Da-mi da-mi niste greturi
Nusy si mai tarziu se face cat un bax de ciocolata!


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Bubu, mie azi mi-a facut atat abdominala cat si transvaginala.
A zis ca vrea ea sa vada mai bine.

Ma rog, atata timp cat nu m-a deranjat cu nimic, n-am simtit nici un discomfort, n-am protestat.

Cred ca depinde de doctor.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica12+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Lucialu:

Rallu, Anne-Mary: felicitari pentru rezultate,s-o tineti tot asa!

Elenada: poti sa dai cautare pe google dupa " vibrocil",eu am gasit un forum unde spune o fata ca a luat in toate cele 9 luni de sarcina iar copilul e bine-mersi.Oricum,cauta pe google despre picaturile de nas si fa-ti o parere. Mie imi este foarte clar,din moment ce mi-au permis medicii.

Nusy 12+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Multumesc mult Nusy. O sa incerc si eu cu vibrocilul meu mai ales ca e din ala care de pulverizeaza. O sa dau si eu asa un puf micut.
Lucialu iti da mama greturi ca poate asa mai scap si eu. Mie si frica sa misc ca sa nu dau afara. Am mancat si eu un pic si imi simt toata mancarea in gat.
Pana nu demult ma plangeam ca imi este tare greata si ca nu vars. Acum ma plang ca vars. probabil cand imi vor trece o sa ma plang ca nu le am si ca imi este frica sa nu se intample ceva cu bebe. Sunt dusa rau.

elena +7

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Nusy, Lucialu multumesc frumos de urarile adresate finutzei si finutzului mic. S-a grabit micutzul si a venit pe lume azi dimineata, natural, nu a vrut cezariana si a tipat din prima clipa. Acum doarme finutza si abia astept sa merg sa-i vad maine, azi sunt obositi si dornici sa se cunoasca mami si puiul. Ma bucur asa de mult pentru ea, mai ales ca ea nu voia cezariana, dar ma gandesc cat o fi suferit pentru ca are si clavicula rupta. Dar era foarte fericita si am plans de bucurie amandoua azi!
Elenada si mie sa-mi dai cateva partide de , ca sa ma simt si eu mai graviduta!

4s www.parentingweekly.com/pregnancy/album/myalbum.asp" target="_blank">Floricica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Iti dau si tie Ioana ca am destule. Nici eu nu le-am avut la inceput.
Prin saptamana 5 la final am inceput sa devin gretoasa. In saptamana 6 s-au accentuat iar in a 7 a sau materializat si cu varsaturi.

elena +7

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loveaur2001 spune:

Ultima menstra a fost pe 23.11 si maine pe 21.12 este a 28 zi insa sper sa nu-mi vina ca doar am facut doua teste de sacina ambele slab +. Ar tb sa nasc la sf lui august.
Luni ma duc sa fac analize la sange sa-mi confirme sarcina si apoi la dr. pentru consult, tratament de sustinere dc e nevoie etc.
Tinem legatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ioana si tu Brutus?O sa inebunim burticile mai "avansate"
Elenada imi pare tare rau ca nu poti papa cum trebuie.Si ca te simti rau. Insa pe mine asa rau cum te simti m-ai mai linistit. Astept cuminte sa fac 6 saptamani si sa-mi vina greata Problema e ca...campe atunci poci sa-l vaz le ecograf,deci nimic rezolvabil pana atunci.Si ar mai fi o problema(tineti-va bine ca bat campii rau )...ca vine Craciunul cu sarmale si daca ma apuca nu mai pot papa...intelegeti ceva?Clar sunt dusa!!Eu cred ca trebuie sa ma vada un doctor de cap nu de pasa...Vreau si cu sufletul in rai si cu nasu in sarmale si sa ma simt in sfarsit gravida


my little sunshine

Mergi la inceput