Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

va dati seama unde o sa se ajunga cand o sa fim noi bunici?

apropos, mai e cineva pe aici in casa careia sa se vorbeasaca doua sau mai multe limbi?la noi se vorbesc 3 limbi, a mea, a sotzului si engleza in completare...si ma tot gandesc cum o sa ma descurc cu copilul.

26+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Simina, e un scump catzelushul! Stai linistita tu transmite toxoplasmoza (sunt avizata sa afirm asta ) ! Bine... nici daca era mai putin simpatic, toxoplasmoza tot nu transmitea, decat Doamne fereste daca il faceai biftec...


Denisa-Madalina 22+ cu Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

aris iese poliglot

23+ cu Maria
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

da alina, ori poliglot ori o sa vorbeasca prima data la 5 ani

26+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:



23+ cu Maria
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna22 spune:

buna ziua dragelor!
ce mai faceti??? nu am mai intrat de multisor ca am fost ocupati cu renovarea casei si nici noutati nu mai aveam.... sper ca totul e bine cu burticile si bebeii!

venim si noi cu noutati si suntewm putin ingrijorati...

am fost si noi la faimoasa echografie morfofetala de trimestru 2!

bebe e bine,are 420 gr, 150 bpm...placenta inserata posterior inalt, col inchis de 3 cm ....totul e normal si la locul lui....mai putin o chestie : IR-ul pe artera ombilicala e putin crescut!!!! pe arterele uterine e normal....ea mi-a spus ca nu e motiv de ingrijorare, dar ca trebuie sa mai urmaresc...si normal ca sunt putin ingrijorata!
care v-ati confruntat cu aceasta problema???
sper sa gasesc alinare la voi, ca de fiecare data!

21+ cuRares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

M_Monique , Alina mersi de raspunsuri !!!
M-am programat pe luni la dentist si sper sa-mi paota pune ceva pe masea ca mi-e frica sa nu imi intre mancare si sa fie mai rau !!



28+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Helou, tufete,
vai ce bine e in vacantza. am dormit pana la 11.30 (cu pauzele de rigoare pt. shushu!!), asta fiindca azi-noapte n-am putut adormi pana pe la 1, dupa "ciolhan".
Pe mine medicul nu m-a intrebat nimic de caine, doctorita de familie stie ca am (ea are 3 caini, toti in casa), nasa mea are si ea caine, cateodata chiar 2- cand vine fiica ei de la Bucuresti o pune de baby-sitter pentru beagle-ul ei nebun, asa caine nazdravan mai rar. E absurd sa pui o pierdere de sarcina, Doamne fereste, in seama cainelui! Si nasa ta ce se tot baga, Simina? Rolul nasei e sa marce banul la copil, nu sa faca pe sfatoasa.
In sfarsit mi-am scos si io analizele, dar se pare ca o ia razna rau hemoleucograma in sarcina, dupa cum am vazut si la unele dintre voi!
Calciul, magneziul, fierul mi-s foarte bune (fierul chiar a crescut din augut, dupa atat acid folic si ferofolgama). Glicemia e 75 (valori normale: 70-110- deci mai pot baga la dulciuri cu nerusinare!)
Dar in rest e cam cum au postat si alte tufete:
hemoglobina 11.90 (val. de ref. 12-16)
hematocrit 33.81 (val. de ref. 36-48)
limfocite 21.60 (val. de ref. 25-40)
Pai in vara astea toate-mi erau ocheiu, care-i faza? Ca numai marti merg sa ma lamureasca doamna doftor

22
http://community.webshots.com/album/569102492pPlZPp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Hello!

Scuze ca ma bag si eu ca musca-n lapte, dar trebuie sa salut pe mami de Manole, alias laika, de pe ag



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hehe, Ven...spune drept ca esti in cautare de nora macar pentru unul din baieti!
Tare harnica ai fost, esti la scutece iar, ay? Felicitari si te asteptam cu sfaturi pentru novice;)

22
http://community.webshots.com/album/569102492pPlZPp

Mergi la inceput