Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci (25)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

pogonici nu vrei tu sa mergi si la mine sa mai faci cate ceva cat sunt la serviciu? eu cred ca nu sunt normala la cap, brad nu am facut, abia am fiert maruntaiele pt drob, curatenie atat am facut, dar tb sa mai aspir macar o data pana de craciun. mancaruri...nici nu sunt sigura ce vreau sa gatesc. vreau ciorba de curcan cu cozonac in prima zi. din facultate am ramas cu menu-ul asta. traditionala friptura, carnati, de la magazin ca nu am facut, mama face chisca si toba deci o sa-mi dea si mie, un pic de salata de beouf o sa fac, nu face mama deci tb sa-i dau si ei, sarmanele cred....si gata. ca doar nu fac cumatrie. si nu are cine manca...eu cu sotu, care si el in prima si in a 3 zi lucreaza. asa ca daca imi fac multe god-itati, nu o sa mai incap in haine.

Citat:
citat din mesajul lui pogonici1977

spor la treba...ca deja suntem pe ultima suta de metriiii




poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florela30 spune:

Dragele mele,eu nu o sa mai am acces la calculator ptr ca voi pleca in vacanta si ma intorc dupa anul nou. De aceea va voi transmite de pe acum urarile mele de bine si imi doresc sa ne gasim in noul an cu sufletele pline de bucurie si speranta. Acum e vremea colindelor, vremea bucuriei, cand minunea nasterii Mintuitorului cuprinde sufletele si le innobileaza. Fie ca Magia Sarbatorilor de iarna, cu zvon de cintece si clopotei, sa va aduca fericire, sanatate si bunastare in caminul vostru. CRACIUN FERICIT! Sa privim inapoi cu iertare, inainte cu speranta, in jos cu intelegere, si in sus cu recunostinta! Sarbatoarea Craciunului sa va deschida poarta spre un An Nou plin de bucurii si impliniri! La multi ani!Va pup cu drag pe toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

delphinas........ai uitat ca eu sunt inca un pacient si abia ma misc prin casa??? eu azi am abia saptamani de la operatie..

fa tu bunatati si dami si mie te rog..ca nici eu nu fac multe...

hai sati zic ce fac eu borsut cu carne, racitura 2 platorori, o prajitura, snitele surpriza asa se numesc..e o reteta mai altfel si pui la cuptor...ceva preparate voi cumpara..ca oricum prima zi noi suntem invittai la socrii iar 2.3 si 4 zi stam la ai mei..

asa ca cred ca fac mancare degeaba..dar eu o fac..dar putina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

am uitat ca esti pacient...dar te vei reface.
in fond si la urma urmei la ce atata mancare? cine sa o mamance? cainii lu soacra`mea? nu ma spetesc prea tare. oricum a 2 zi de craciun mergem la nasi la un peste...ne-a promis de mult nasu pestele asta.

Citat:
citat din mesajul lui pogonici1977

delphinas........ai uitat ca eu sunt inca un pacient si abia ma misc prin casa??? eu azi am abia saptamani de la operatie..

fa tu bunatati si dami si mie te rog..ca nici eu nu fac multe...

hai sati zic ce fac eu borsut cu carne, racitura 2 platorori, o prajitura, snitele surpriza asa se numesc..e o reteta mai altfel si pui la cuptor...ceva preparate voi cumpara..ca oricum prima zi noi suntem invittai la socrii iar 2.3 si 4 zi stam la ai mei..

asa ca cred ca fac mancare degeaba..dar eu o fac..dar putina


poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Buna ziua,

Va doresc un Craciun fericit, cu sanatate si voie buna, Anul Nou sa va aduca tot ce va doriti mai mult () si sa fiti alaturi de cei care va iubesc.

Cami_antonia, sarcina usoara in continuare .
Aingriv si pt bebica scumpa
Anadomnica si te asteptam sa ne scrii al fel de des ca si inainte. Anul viitor trebuie sa fie anul norocos si pt noi. , doar suntem una langa alta pe listuta.
Caciantoni si multumiri multe pt tot ce postezi, tare folositor pt sufletul nostru zbuciumat uneori. Multa sanatate iti doresc. si La Multi Ani de ziua numelui.

tuturor numai ganduri bune si multe

LA MULTI ANI!

Mara


Cu Dumnezeu in gand


http://tt.lilypie.com/Xqllp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

florela30, multumesc de urari.

LA MULTI ANI pentru ANUL NOU. sa dea DD un 2009 mai roditor pentru burticile noastre.
numai bine.


sa aveti o zi cu mult "bun bun"
poate viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
nunta noastra
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

pogonici, cum iti mai este? din ce in ce mai bine sper. nu te stresa cu cea curatenie. daca are cine te ajuta, de bine. daca nu, las' k nu vine nimeni in inspectie.
tu sa fii sanatoasa.
te pup si numai bine.


sa aveti o zi cu mult "bun bun"
poate viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
nunta noastra
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

eu ma simt ca de au trecut azi 2 saptamani de la op, dar problema e ca nu pot sta mult in picioare si cu atat mai mult sa merg pe joc, ptr obosesc f repede si ma doare spatele de mor..cu curatenia nu ma spetesc caa a facut sotul dar fara pretentii mia zis ca altfel nu mai face nic..iar papa o voi face eu putin dar bun

gata spor la gatittttt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

Buna fetelor, nu am mai intrat deoarece am avut niste zile groaznice la serviciu. Nu maplang dar de pregatiri nici nu poate fi vorba, deoarece si maine lucrez. Poate cand vin maine de la serv. sa ma apuc sa fac si eu niste piftie, sarmale a zis soacra-mea ca imi da, si sa fac si fripturica. Deocamdata atat o sa fac mai multe de Anul nou, ca nu prea are cine sa le manance. Va doresc un Craciun Fericit cu liniste si pace in suflete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

Doamne ajuta!

mara - multumesc pt. urari....multi pupici si iti doresc tot binele din lume.... si in 2009 sa te vad cu burtica...

Fetelor mai jos aveti link pt. sinaxarul de maine...

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/decembrie/decembrie23.htm

Va rog sa ma iertati daca apar mai rar, dar sunt prinsa cu pregatirile....



"Doamne intoarce-i la bunatate si la rugaciune pe toti vrajmasii mei." (Parintele Gherontie Puiu - Manstirea Caraiman)

Mergi la inceput