Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (118)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna!

Ziua buna se cunoaste de dimineata!


Mihaito, da, ai ghicit. Ti-am admirat feciorul. E frumos, smecheros si...papacios.

Ioanaiub, super e costumul. Il prinde pe David. Ce frumoase sunt serbarile si pline de emotii. Eeeeeeeeeeeeeee....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

Buna fetelor !

Nu am mai scris nici un mesaj de foarte mult timp dar v-am citit tot timpul.
Noi am crescut ,Alex e un nazdravan de aproape 12 kg si 82 de cm.
M-am hotarat sa scriu deoarece cititind patania lui Karli mi-am adus aminte prin cate am trecut si eu cu hemangionul nostru din cap.
Alex avea un hemangion tuberos in cap mare cat o nuca mai mare.Dupa multe investigatii si alegerea metodei de extirpare ne-am hotarat asupra laserului .Era necesar deoarece alex de cate ori se lovea la el curgea foarte mult sange si nu se oprea decat dupa tamponari repetate cu apa ogigenata .Plus ca incepuse sa se traga de el.Iar dr de familie ne-a explicat ca atunci cand se va duce la gradinita va fi si ma rau ,il vor trage copii de el.Iar cand mergeam cu el pe afara toata lumea ma intreba "vai dar ce are in cap ","e contagios ".
Luna asta am facut ultima sedinta cu laser ,nu mai are absolut nimic .Opratiile le-am facut la Lasermed ,cu un laser special pt asa ceva, nu sunt dureroase ,nu curge sange ,nu necesita bandaj .Am facut cam - 9 sedinte .
Am dat mai multe detalii poate sunt mamici care sunt intersate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Buna dimineata!

Sa inteleg ca astazi e ziua ta, Cafera?

LA MULTI ANI! si tot binele din lume, alaturi de sot si printesele tale!



noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Buna dimi si hai la cafea!
Ioanaiub, ce pui frumosi si ce costumase superbe!!
Pap.elena, bine ai revenit! Bine ca ati scapat! Bravo, mami si strumf curajosi! Mai pune poze cu strumfel dulce!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Cafera, la multi ani???????????/
Simo? Mai stiti ceva de ei?

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza
multumesc fetele,a fost superba intalnirea cu mama,am luat-o in brate si m-am simitit si eu cum,probabil,simte si fii-miu cand isi pune caputzul pe umarul meu.

cafera,la multi ani,sa fii sanatoasa si iubita!

intru mai tarziu sa vad poze,acum tebuie sa o luam din loc..mergem la piata,nu altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Saluty.

Sunt si eu pe aici, mai ocupata zilele astea, stiti voi cum e...

Am reusit acum sa citesc din urma. Karli multa sanatate. Inteleg prin ce ati trecut, stiu cum e sa-ti vezi copilul anestezita, stiu cum e sa-l auzi plangand la trezirea din anestezie. Elena bun revent. Bine ca ati trecut si voi cu bine. Ati luat cea mai buna decizie, zic eu.

Cafera, la multi ani!!! Eu ma infig in tortul ala, desi vreau - macar vortual - si o felie din tortul-tort.

Fug, tr sa vina baietii de la cumparat brad. Am treaba in bucatarie cu carul! Dar am profitat ca am spalat putin gresia si pana se usuca, usti putin la net.

Daca nu mai apar zilele astea sa stiti ca ma gandesc la voi. Nu va urez alea-alea ca am sa fiu pe aici la timpul potrivit.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

salutare!!
elena, ma bucur sa te citesc si ca sunteti bine!
oaana, unii zic ca seamana cu tacsu, altii ca seamana cu mine. important e ca e sanatos si.....frumos.hihihi. si ce modesta e ma'sa, nu?
ghinetz, spor la treaba!
ioanaiub, ce spiridush dragutz. toata lauda pt costum!!! cumpirat sau home-made???????

noi am facut bradul, andrei deja l-a rasturnat odata(era neimpodobit). sper sa nu se repete faza. am pus si poze : http://picasaweb.google.ro/marius.andrei.munteanu2/Brad#

va pup si spor la trebi............

"pt. mine televiziunea e cel mai bun mijloc de culturalizare: cand cineva deschide tv-ul imi iau o carte si plec in alta camera "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Helou!
Acum am picat si noi de la parada din Piata Constitutiei. Ne-am distrat pe cinste si noi si Deni. Mi se pare cel mai emotionant Craciun. Toate se vad altfel cu un copilas langa tine. Anul trecut era prea mica sa stie ce se intampla dar acum a dansat si a tipat la copiii care cantau pe scena, a vorbit cu niste Mosi, a fugit dupa copii...a fost SUPER!

LA MULTI ANI cafera!!

Mychy super pozele cu bradutul. Andrei nu pare prea impresionat. L-ati plictisit cu atatea poze!

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletze



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Mychy, iti vine sa-l papi pe puiul scumpic si frumos. Si ce pom frumos! Si ce mami tanara si frumoasa! tu esti in poze, nu?

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput