Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (118)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Mychy, ca bine zici!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui musso17

carla,in afara de ce am scris,iti spun ce as mai face dar nu fac ca deja e prea mult...bine,nu fac eu,dar na..un pui la cuptor umplut cu orez si ciuperci,peste tot la cuptor cu otet,foi de dafin si putin vin...mmmm bun rau,un fel de rulada din piept de pui umplut cu cascaval si sunca praga...tot la cuptor se face..mie imi place mancare la cuptor...sper sa te ajute sau macar sa-ti dea idei.

georgiana,mamica de mihnea


Yummy, da, suna foarte bine, multumesc .

Intrebare: a incercat cineva sa puna miere la cozonac in loc de zahar? M-ar tenta sa fac cu miere ca sa poata manca si Saby fara limite.

Carla, s.14 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby la laptop

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Karli, ufffffffff prin ce ai trecut...Nici nu vreau sa ma gandesc ce emototii, framantari... Dumnezeu sa va aiba in paza. Pentru Anya.

Cristina, .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza!ce liniste p-aci!
la Vatra ninge! deocamdata e doar o fulguiala, dar am sperantze!poate da o zapada mare si raman p-aci! ca am mai patzit-o!

ma gandesc ca au trecut deja 2 saptamani de cand suntem aici si zau daca imi dau seama cand a trecut timpu asa repede. mai e putin si trece si 2008. la anu andrei va avea 2 ani! eu......34au trecut 19 ani de la revolutie. aveam 14 ani atunci. ...cand a trecut atata amar de vreme??????? hai ca m-a apucat folozofatu........

ghinetz???????????

editez ca sa zic ca am reusit sa vad poze de nico. ce pelerina frumoasa si ce frumushel doarme ea cu vacutza. Lola?


durata unui minut depinde de care parte a usii de la baie te gasesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza
ca sa fie in ton cu mychy,la revolutie aveam 9 ani si in ziua cu marea adunare eram cu mama la ambasada sa plece la taica-miu care muncea in turkmenistan..si ne-a prins valul acolo,am stat vreo doua ore in ambasada,apoi maica-mea si-a luat inima in dinti si am plecat,imi aduc aminte ca fugeam si noi si altii,un domn i-a pus mamei sa ma ia si sa urcam intr-un autobuz ca nu e de stat..imi aduc aminte ca se auzeau niste zgomote infioratoare din piata,habar n-aveam ce sunt..acum realizez..am ajuns la bunica mea cu greu,saraca mama era asa speriata dar mie imi batea inima de bucurie,le povesteam copiilor ca pica Ceausescu..asta auzisem,asta spuneam..am ajuns in constanta si blocul din zona garii era ciuruit..apoi urmatoarele zile mama purtam la oglinda laterala a masinii o bucata de drapel...ar fi multe de spus..dar oare nu ma pot numi revolutionar ca doar eram in pasajul subteran in ziua adunarii..cautam cu mama carti,numai de acolo luam..eheee

azi am o zi superba,ajunge mama in constanta,am facut un chec de lamaie si niste aripioare cu mamaliga si usturoi..sper sa-i placa,apoi preia ea fraiele..am asa im gol in stomac,n-am vazut-o de 10 luni.

zi buna sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Neatza!
Poftiti la o asa de weekend, mai usurica.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletze



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Musso, pofta buna si petrecere frumoasa alaturi de mama ta!

Carla, s.14 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby la laptop

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Musso, fros ai povestit de amintirile din revolutie si imi place cum ti-ai asteptat mama.

Mai, dar ce mici erati la revolutie. Eu eram la Sinaia cu colegii. Chefuiam.

Asaaaaaaaaaa, pentru maine uitati ce v-am pregatit:








Ei, ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

hellou!
cafera, ce e maine?
musso, mama ta va fi incantata de primire!
mai am poze......daca nu sunteti ocupate cu bucatareala........http://picasaweb.google.ro/marius.andrei.munteanu2/Craciun08#


durata unui minut depinde de care parte a usii de la baie te gasesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Mai, mychy, ce e cu mutreetza aia dulce?????????? Si sa nu-mi spui ca puiul tau sta pe scaun normal si papa??!! Si ce fursecuri yummyyyy!
Musso, ce frumos!!!!!
Cafera, tare amintirea de la revolutie

Da' io sunt cea mai batrana de aici??? Ca aveam 18 ani la revolutie...

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput