Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Neata burtici
Un capitol nou plin de vesti bune va doresc.
Nici mie nu mi-a zis nimic doctorul de bitest si am controlul tot la 12 saptamani fix. Recunosc ca nu m-am uitat pe hartiuta de la el. e posibil sa scrie acolo.
Fetelor eu am toate analizele care se fac acum pt sarcina facute anul trecut in octombrie. Doar secretiilr le am din septembrie anul asta.
Oare mai trebuie sa le repet?

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibuga spune:

pai cred ca vom ramane in voga cu imbracamintele care pare sa fie adorate
an cu an de multe tipese.
doar ca in loc de sunculite si slaninute care atarna sau
care au scapat cumva de inghesuiala din jeansi vom fi cu burticile la soare...
jeansi care se termina cam dupa primele doua vertebre de la coloana
incepind de jos,bluzite mulate care oricum las buricul la vedere,asa ca
de vitamina D nu vor suferii bb-ii nostrii,vom fi ff sic si cu multe podoabe
in afara.
eu ma mir cum de mai incape atata mincare in burta si cum de mai incap in
citeva pantaloni....
hera01-unda verde la scarpinare
pooh-iti tinem pumnii si asteptam vesti

in leg cu dublul test----mi-a iesit catastrofal cu luca-thomas fiul meu de apr.
5 ani,si a avut un efect desastruos psihic asupra mea in special,care a durat destul de mult timp pana cind am invatat sa accept situatia orice ar fi.daca ceva e in neregula se va vedea
pe eco.... inafara de tulburarile neurologice-dar D-ne fereste de asa ceva!
si tomi e bine ,nu spun ca nu am avut probleme cu fontanela si cu presiunea intercraniana,dar e amintire,se dezv f frumos si ne bucura cu fiecare clipa.
apropo pina la 2 ani nici un semn de boala!
ii puteti vedea desenele la
http://good-times.webshots.com/album/569216694VcomGo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibuga spune:

uitasem-merci pt corectarea datelor

ildi7+ si tomi2004.03.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibuga spune:

uitasem-merci pt corectarea datelor

daca totul merge bine azi voi primi cadoul de craciun muuuult mult visat-o masina de spalat vaseeeeeeeeeeee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Catalina, m-ai linistit. Stiam ca triplu test nu se face in Romania la gemeni dar credeam ca dublu test se face. O ce bine, ca ma gandeam ca nu mi-am nimerit dr.
anne-mary, din cate stiu al 2-lea copil il simti miscandu-se mai repede decat a facut-o primul. Dar cand e asta n-am habar. Oricum vad ca tu ai 11 saptamani asa ca poate ca e momentul.
elena, mie nu mi-a dat nicio analiza sa fac ca e convins ca am fost suficient analizata pentru FIV. Dar un pic mai incolo parca mi-as face chestiile de genul calciu, anemie....
pooh, drum bun si sa te intorci cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland
anne-mary, din cate stiu al 2-lea copil il simti miscandu-se mai repede decat a facut-o primul. Dar cand e asta n-am habar. Oricum vad ca tu ai 11 saptamani asa ca poate ca e momentul.



in mod normal..cica il simti pe al doilea cnd intrii in 4 luni, adica de pe la 3 luni implinite si ceva +++++

dar...acum e scurt si f putin, si usor....o fi..ce sa zic..da rma simt bine sa zic ca este

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 11

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Si mie mi-a zis doctorul ca nu crede ca e nevoie sa mai fac analizele ca le am .
Le am eu pe toate numai ca unele sunt de anul trecut.
luni am programare la un alt medic si o sa il intreb pe el ce considera ca ar trebui sa repet.


elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

anne-marry sper sa fi depasit perioada critica si sa fiu si eu activa pe forum ca la inceput.am citit intr-un calendar ca dupa ce implinesti 12 saptamani intri in trimestrul 2.asta ar insemna ca de joi sunt oficial in trimestrul 2.parca nu-mi vine sa cred.
tu l-ai simtit pe bebe?trebuie sa fie o senzatie minunata.stiu ca la adoua sracina il simti mai devreme pe bebe, deci cred ca chiar el a fost.eu folosesc calendarul de aici http://pregnancy.about.com/cs/pregnancycalendar/l/blpregcalc.htm
si pune ca abia pe 28 ianuarie il voi simti pe bebe.asa ca deocamdata nici nu am incercat sa-l simt.
bibuga m-ai cam speriat cu bitestul de la baietelul tau.deja incep sa ma gandesc sa nu-l mai fac.stiu ca mai importanta e ecografia unde masoara pliul nucal si mai putin analiza de sange.sotul spune ca daca da rezultate fals pozitive sa nu facem.o sa-l mai intreb pe dr daca chiar trebuie sa-l fac.si eu am de cateva luni o masina de spalat vase si am zis ca nu as mai putea sa stau fara ea.e una dintre cele mai minunate inventii de pe planeta.sper ca Mosul sa vina la tine cu ea.
pooh te asteptam cu vesti bune
catalina la Zara au haine speciale pentru gravide?ca am fost sambata si s-a uitat doar sotul la cele barabtesti, eu am zis ca nu am ce sa-mi gasesc acolo.
patrcia


Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 11+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

anne-marry sper sa fi depasit perioada critica si sa fiu si eu activa pe forum ca la inceput.am citit intr-un calendar ca dupa ce implinesti 12 saptamani intri in trimestrul 2.asta ar insemna ca de joi sunt oficial in trimestrul 2.parca nu-mi vine sa cred.
tu l-ai simtit pe bebe?trebuie sa fie o senzatie minunata.stiu ca la adoua sracina il simti mai devreme pe bebe, deci cred ca chiar el a fost.eu folosesc calendarul de aici http://pregnancy.about.com/cs/pregnancycalendar/l/blpregcalc.htm
si pune ca abia pe 28 ianuarie il voi simti pe bebe.asa ca deocamdata nici nu am incercat sa-l simt.
Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 11+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia


daca ma ghidez dupa UM maine intrem si noi in 12 sapt si o zi ...adic in trim II, asa cum zici tu ..insa...de la echo, stiu ca aunci cand ziceam ca e in 6+ el era in 5+ deci, maine intru abea in 11 sapt si o zi.... eu nu mai stiu cum sa calculez..cand ma intreba cate cineva..iau razna

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 11

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

mcrissa - nu sunt exact pt gravidutze....dar se adapteaza :). Adica pantalonii au betelie elastica lata, bluzitele sunt largi, sau pantaloni cu siret.....improvizezi.

Mergi la inceput