LMA Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (146)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

am nevoie de parerile vaostre, ca de obicei...

voi faceti vaccinul asta pneumococic??? eu ma gandesc sa-l fac... cineva zicea ca i-a facut fetitei vaccinurile de 1 an (si cele suplimentare) si au fost 14 milioane!!!


aaa, si vroiam sa va mai intreb: ai vostri beau ceai?? ca noi bem cam 400-500 ml pe zi... oare e mult??? citeam ca scoate calciul din organism...asa sa fie??? sa nu-i mai dau??? astept parerile voastre....

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC LA 1 ANISOR...
Sa-l ajutam pe Andrei sa se faca bine...


http://b2.lilypie.com/gAmbp2.png

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand..oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Citat:
aaa, si vroiam sa va mai intreb: ai vostri beau ceai?? ca noi bem cam 400-500 ml pe zi... oare e mult??? citeam ca scoate calciul din organism...asa sa fie??? sa nu-i mai dau??? astept parerile voastre....

Andreea,Iustin nu bea deloc ceai,cum simte gustul incepe sa scuipe....fie el indulcit sau nu,nu il tolereaza defel.
eu as vrea sa bea macar putin dar dc nu vrea

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

hai ca s-a transmis aiurea
vroiam sa mai zic ca nush leg intre ceai si calciu(nu am auzit niciodata) iar parerea mea e ca nu-i dauneaza ceaiul,eu una as multumita sa stiu ca bea ceai

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

mersi amy...

eu asa auzisem de ceai, de-asta m-am impacientat, stiind ca el bea destul ceai zilnic... de musetel, abby tea, de fructe de padure, de fragute, etc... lui ii place ceaiul..neindulcit i-l dau, evident...

citeam si in cartea Irinei Petrea referitor la legatura ceai-calciu... nu stiu ce sa mai cred...

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC LA 1 ANISOR...
Sa-l ajutam pe Andrei sa se faca bine...


http://b2.lilypie.com/gAmbp2.png

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand..oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

am nevoie de parerile vaostre, ca de obicei...

voi faceti vaccinul asta pneumococic??? eu ma gandesc sa-l fac... cineva zicea ca i-a facut fetitei vaccinurile de 1 an (si cele suplimentare) si au fost 14 milioane!!!


aaa, si vroiam sa va mai intreb: ai vostri beau ceai?? ca noi bem cam 400-500 ml pe zi... oare e mult??? citeam ca scoate calciul din organism...asa sa fie??? sa nu-i mai dau??? astept parerile voastre....

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC LA 1 ANISOR...
Sa-l ajutam pe Andrei sa se faca bine...


http://b2.lilypie.com/gAmbp2.png

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand..oriunde ai fi...pentru totdeauna...


Da dar pe la 3 ani la intrarea in colectivitate, nu acum (vaccin).
Ceai baietii mei nu primesc decat daca sunt bolnavi ( menta/ afine in caz de diaree ) . Nu ii vad rostul. Ai mei beau apa.

Daca aveti probleme cu papa 500 ml imi par extrem de mult la un copil de un an. Sunt totusi plante care pe termen lung de administrare nu stii ce ii fac in organism.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si baby Andrei (27.12.2007)
Poze
Aventuri



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

amincercat sa scriu mesajul de vreo 3 ore, asa ca nu mai stiu ce vroiam sa zic...stiu ca am vazut petrecerea lui ERIC, fff frumos, am vazut tortuletul minunat, parca si Eric a fost incantat de el?!..si o mamica superba!

imi vine sa , ca trebuia eu sa merg cu fata sambata la restaurant, mai bine stateam acasa, am zis sa nu se supere neamul si acum boleste copilul, bine, am aflat ca si cumnata-mea si nepotica...nu mai stiu de la care si in ce fel si-or fi dat microbii; mica mea azi a dormitdoar o ora, eu sunt cheauna, macar bine ca a reusit sa pape ceva si sa nu verse...pe la 17 a adormit iar un pic, sa vad cat o tine, e franta, e regusita si mucoasa, a stat numai intre picioarele mele, tragand sa o iau in brate...il astept pe sotu ca nici in baie nu am putut mergede ea...DOAMNE, sa ii treaca o data!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
POVESTEA NOASTRA
UN ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

ANDREA - si mie imi pare mult ceai, apa nu bea? si eu ii mai dau ceai dimineata pana in pranz ca nu vrea apa, dar nu mereiu, in restul zilei bea apa; ii mai dau ceiut de musetel cand e constipata; dar bea maxim 100 ml pe zi, si mai bea 300 de apa...cam asa.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
POVESTEA NOASTRA
UN ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

mersic fetelor de raspunsuri... bea si apa, dar el e obisnuit de mic cu ceaiul si cateodata nu ii mai pot scoate biberonul din gura... bea si noaptea putin...

o sa incerc sa-i reduc cantitatea...oare are legatura cu pofta de mancare? ziceti voi? Lala?

mersic ellis...

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC LA 1 ANISOR...
Sa-l ajutam pe Andrei sa se faca bine...


http://b2.lilypie.com/gAmbp2.png

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand..oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

mersic fetelor de raspunsuri... bea si apa, dar el e obisnuit de mic cu ceaiul si cateodata nu ii mai pot scoate biberonul din gura... bea si noaptea putin...

o sa incerc sa-i reduc cantitatea...oare are legatura cu pofta de mancare? ziceti voi? Lala?

mersic ellis...

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC LA 1 ANISOR...
Sa-l ajutam pe Andrei sa se faca bine...


http://b2.lilypie.com/gAmbp2.png

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand..oriunde ai fi...pentru totdeauna...


Andreea eu ti-am raspuns deja
Daca Eric nu papa bine atunci in mod cert ceaiul ( cantitatea mare) are legatura cu apetitul scazut. Si plantele pot scadea apetitul.
De aceea eu prefer apa.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si baby Andrei (27.12.2007)
Poze
Aventuri



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Andreea, mie mi se pare ca bea exagerat de mult ceai. Eu nu prea ii dau ceai decat daca am impresia ca-l doare burtica sau daca e bolnavior. In rest, bea apa (cam 200 de ml pe zi), un biberon de 150 de ml de suc de fructe si cele 2 biberoane de lapte (dim si seara).
Eu cred ca are legatura cu pofta de mancare (asta e parerea mea neavizata).


Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

mersic fetelor de raspunsuri... bea si apa, dar el e obisnuit de mic cu ceaiul si cateodata nu ii mai pot scoate biberonul din gura... bea si noaptea putin...

o sa incerc sa-i reduc cantitatea...oare are legatura cu pofta de mancare? ziceti voi? Lala?

mersic ellis...

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC LA 1 ANISOR...
Sa-l ajutam pe Andrei sa se faca bine...


http://b2.lilypie.com/gAmbp2.png

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand..oriunde ai fi...pentru totdeauna...


Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)


Mergi la inceput