LMA Clopotei de ian-febr 2008 in sarbatoare (160)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Eva de mami Elle! Sa fii sanatoasa iubita mica pentru ca frumusik si isteatza esti!

fetelor noi am intrat pe Augumentin...la 11.30 Dudu avea 38.5 asa ca dr. a zis ca ii e frica sa-l mai lase fara antibiotic...e a sasea zi de febra peste 38... surpinzator, dak Panadolul sau Nurofenul il enerveaza la Augumentin an-a zis nici pas...Ozi in schimb nici nu-l poate privi ca vomita...Doamne ajuta sa scapam de beleaua asta!

Marinela, eu zic ca merge sa faci tartine mici cu branza de vaci frecata cu putin untisor (sau cu Almete), cu pate de ficat facut de tine, sa faci in casa biscuiti dietetici, sa ai pregatit un piureutz cu gratar de pui...ei nu papa prea mult...

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

pentru ca de vreo doua zile Dudu nu prea vrea sa manance azi l-am tentat cu papa de copilasi mai mari: tartina cu Almette si la pranz cu musaca de cartofi cu carnita (tocata) de vita si trei rondele de castraveti murati (stiu ca la diareea lui era fix ce-i lipsea!)...a papat tot! Mititelul...deabia ajunsese la 8600gr...acum nu cred ca depaseste 8100...

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Buna idee Gratiela. Oricum vor fi doar vreo 4-5 bebelusi.

MARINELA



P a t t y - la 11 luni new

Craciunita


www.onetruemedia.com/my_shared?z=22fc6e05c1fc9aceaecb65&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a inceput fericirea......

29 oct. 2008 primul , 01 nov. 2008 al doilea (incisivi central jos)

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Marinela acum am vazut pozicile cu minunea ta...e adorabila...si ce rochitza frumoasa are! este splendida!!!!!!!!!!!!!!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:




lala saru-manaaaaa mult!



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



marinela Doamne cat de frumoasa si scumpa e craciunita ta!!

grati uff .. imi pare tare rau sa aud de dudu .. deja 6 zile de febra sunt cam multe .. frumuselul sa se faca bine repede

zuzici .. laptele milumil ingrasa?? asa zice soacra-mea ca i-au spus cucoanele in parc .. eu una nu l-as schimba ca vad ca-i place si ii merge bine .. voi ce spuneti?

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Elle dak ii prieste fetei ce treaba ai? fata ta arata foarte bine...sa nu exagerezi cu fainoase...

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



marinela si eu as merge pe niste tartine cu branza vaci frecata cu putina smantanica si marar sau ardei umplut tot cu branza vaci frecata cu putina smantanica si marar, niste chiftelute de pui (fierte si apoi puse la cuptor la rumenit) langa care poti arunca si niste gogosi de cartofi, niste fingers de cascaval, iar la felul doi .. un piure de cartofi cu piept de pui sau copanele la gratarel. la desert poti face papanasi

Papanasi cu branza
Ingrediente
-100g branza dulce de vaci
-20g faina sau gris
-1/2 ou (numai galbenus pentru copii sub un an)
-5g unt sau 1/2 lingurita smantana
-10g zahar

Mod de preparare
Branza de vaci se amesteca cu oul si zaharul,dupa care se incorporeaza cu grija in faina sau gris.Cu o lingura inmuiata in apa se ia din compozitie si se pune la fiert intr-un vas cu apa in clocot.
Papanasii sunt gata cand se ridica la suprafata si compozitia s-a "legat" destul.

Mod de servire
Se servesc cu smantana sau unt deasupra,iar daca doriti ceva mai dulce,cu dulceata sau sirop.

GOGOSI DE CARTOFI

- 250 g cartofi,
- 10 g unt,
- 10 g branza rasa,
- 1 galbenus.

Cartofii copti se curata de coaja, se zdrobesc bine si se amesteca cu unt, branza si galbenusul de ou. Se asaza gramajoare pe o tava unsa, se presara schweitzer ras si se coc la foc iute.

BAFTA!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

Elle dak ii prieste fetei ce treaba ai? fata ta arata foarte bine...sa nu exagerezi cu fainoase...

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/


ahha .. grati dar nici nu prea primeste fainoase .. daca papa 2-3 covrigi pe saptamana si 2-3 biscuiti .. si cereale papa cam 5 lingurite pe zi, amestecate in fructe. in plus, copilul asta nu are stare .. toata ziua sta in picioare si misuna .. chestia e ca 2 luni n-a luat nimic in greutate si luna asta boom .. 600 g .. nu e cam mult? are aproape 10 kg ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Gratiela, Ellenuta, super idei, si multumim de laude
Ellenuta, cum fac fingers de cascaval?

MARINELA



P a t t y - la 11 luni new

Craciunita


www.onetruemedia.com/my_shared?z=22fc6e05c1fc9aceaecb65&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a inceput fericirea......

29 oct. 2008 primul , 01 nov. 2008 al doilea (incisivi central jos)

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput