America (135)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Miere ce draguta burtica...- mai ca imi faci pofta.. Esti o foarte draguta.. hai ca mai e putin tare, any day now.. sa ne dai de veste sa facem galerie.

Andrada ce pusti cool ai..LOL auzi "softie".

Hilde abia asteptam compuneri scrise de nepotel.

Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Andrada, te-a cam citit fecioru'!

Hilde, nepotul tau are spirit de observatie foarte bine dezvoltat. Sint curioasa sa citesc vreo compunere... poate aia despre tine.

Miere, esti zina gravidelor! Burtica sta bine mersi, nu stiu de cind sint pozele dar bebe nu pare sa se grabeasca.

Alexandru s-a hotarit sa-i scrie Mosului. Are o lista.... Cit de grav e daca Mosul mai taie de pe lista una-alta? Voi cumparati tot ce vor copiii? Ca eu oricum sint peste buget deja, iar cu lista asta m-a darimat! Doar i-am zis ca-i recesiune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Nu va speriati..... 37 weeks...NO! I Am Not Having Twins!

http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/




Irina, la burta aia, nu mai ai mult Exact asa era si a mea la 37 de saptamini si atunci am nascut, daaaa, la 37! Ti-ai facut bagajul? Zi-i taticului sa stea pe-aproape. Si dormi cit mai ai timp.


Sinziana, mai, pai nu pentru casa masina de spalat, tot de joaca, din acelasi set, pentru Eva. Ca nu sint la reducere inca.

Mai scriu miine, ca iar m-a apucat 2 pe aici.

Oana si Eva (29 iunie 2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Miere arati fabulos pt 37 weeks!!

Ati vazut pe undeva (magazine on line)o rochie asa, desupra genunchiului get tunic sau A shape care se potriveste cu riding boots care sa nu arate prea casual? Subit mi-am dat seama ca am nevoie de una dupa ce am primit o invitatie la un Christmas party

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Miere, esti frumoasa!!! Burtica e exact asa cum trebuie sa fie.Ce repade a trecut timpul, parca mai ieri anuntai ca esti insarcinata.Mereu mi se pare ca sarcinile altora trec ca vantul si ca gandul :) , a mea parca a durat o vesnicie!

Alina, cauta pe Nordstrom, acolo sunt sute de rochite.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Adriana,...e vreo sansa ca Aidan sa aiba surior/fratioara soon?

Miere,mare burtica,....sa nu o deochi,ptiu!Eu zic ca bebe mai asteapta pana dupa craciun....dar inainte de revelion,deja au inceput pronosticurile.Nu vei programa cezariana cu doctorul,il lasi pe bebe sa aleaga el cand vine?Eu iti zic nastere usoara si bebe sanatos de pe acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Delia, nici o sansa :) .Sota-miu e pana in gat cu scoli, eu mereu singura, Aidan supra solicitant(nu ma plang doar ca na, e energic si ma tine in priza), nici un ajutor plus cel mai important motiv...nu simt nevoia unui al doilea copil...Imi place formatia in care suntem, Aidan e mare, intelege, ma rog majoritatea timpului :), calatorim o gramada si e mult mai usor cu asta acum, nici nu vreau sa stiu cum ar fi cu inca un bebe. Nici sotu nu ma bate la cap.
Imi plac copiii dar cand vad un bebe mic nu mi se face pofta de inca unul, ma bucur ca nu e al meu :))

Am primit asta pe mail :)))

Deoarece nu se mai poate cu actuala echipa guvernamentala, Primul Ministru al Romaniei s-a gandit sa aduca 10 experti japonezi pe posturile de ministri. Iata cele 10 nume de ministri:

1. Nimika Nuymoka
2. Yashpaga Shidute
3. Wreypostu Daybanu
4. Undeypliku Katesparg
5. Skimbaley Inparay
6. Winoakuma Kosuma
7. Furatzara Kutotu
8. Bagabany Labayatu
9. Totkumita Madeskurk
10.Nufurytu Furyo




Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Vaaaai trebuie sa cititi asta, e din blogul lui Cabral.LOOOOOOL

http://www.cabral.ro/despre-altii/2378/doamna-cu-umedul


Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Multumesc pt complimente, mie mi se pare ca sunt cat casa!
Faceti pronosticurile...si eu zic ca o sa fie cam de Craciun, dar nu as vrea sa ratez petrecerile de Craciun (am doua, una la servici la Luc si una in comunitatea romaneasca).

Voi ce faceti de Craciun, de Revelion? Aveti ceva planuri?

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

miere- arati bine de tot!

eu zic ca dupa Craciun. ti-a coborat burtica sau e sus ? din poze ,nu se vede prea bine.

la noi sunt -17F ,e frig ,dar frig rau de tot.si mi-am dat sema ca mai am cumparaturi de facut si pus ceva pachete la posta .brr,brr,brr.

daca nu mai intru pe aici ,inseamna ca am inghetat.

Mergi la inceput