Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Feli am vazut ca la voi bate ff tare vantu,nici eu nu am scos-o pe Alexia da dnu din motive de vreme ,ca aici a fost chiar frumos.

gaia neviafrumoase povestile

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Paula-Laura bine ai venit, esti pe lista acum, sa ne zici cate kg si cati cm a avut Mihnea la nastere. Semnatura se editeaza de la contul meu/profil personal/editeaza profil.

Laura si voua. La voi e vremea mai buna?



Mami de Mina Alexandra (7.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

buna seara dragele mele,

vreau in primul rand sa urez si eu multa sanatate si la cat mai multe lunite pentru boboceii:

Carla de anca_81
Tudor Gabriel de Simo_ef
Radu de Onutzu

in al doilea rand va multumesc tuturor pentru urarile facute bebitului meu.

m-am amuzat de nikolici cu salturile sexuale din trimestrul 2. noi avem pauza de vreo 6 luni doar

babytza, ai o fata curajoasa daca nu-i este frica de avion. si haioasa tare cu pasarelele

noi azi am fost la vaccinul de 2 luni, sper sa trecem cu bine peste noaptea care urmeaza si sa nu aiba nici o reactie adversa. am plans mai mult eu decat el il tineam eu in brate si cand a vazut dr ca mi-e frica sa ma uit a chemat asistenta sa-l tina in locul meu si il intreba asistenta pe bebe daca o trimitem pe mami la plimbare, apoi si dr si asistenta si inca un asistent incepusera sa-i cante lui bebe in timp ce-i faceau vaccinul "in padurea cu alune, aveau casa 2 pitici, vine pupaza si spune, vreau sa stau si eu aici...pu pu pu...pu pu pu, vreau sa stau si eu aici...pu pu pu...pu pu pu...vreau sa stau si eu aici" asistentul mai si zornaia cu cutia de la vaccin ca sa-i distraga atentia lui bebe...va dati seama ca din plans am dat in ras. au fost tare haiosi.
mi-a zis ca bebe are fontanela cam mare si ca de la 6 luni va trebui sa-i dau calciu si branza de vaca. mi s-a parut ciudat cand am auzit de branza de vaca, dar daca ea asa zice....in rest totul este bine, are si el 4540 gr.

cam asta si despre noi.

pupici pentru toate mamicile si boboceii lor.

maryb cea mai fericita mamica de Mario Gabriel

poze cu mami si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

am vazut ca ati vorbit si despre factura de la celulele stem, si eu ma intrebam de ce nu am primit-o pana acum....dar din cate vad pot sa treaca si 3 luni pana o primim, asa ca mai am de asteptat.

maryb cea mai fericita mamica de Mario Gabriel

poze cu mami si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Ia uitati ce fata mare am

uraa, am descoperit la ce sunt bune astea


Mary b tinem pumnii sa nu aveti reactii adverse la vaccin!



Mami de Mina Alexandra (7.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_and

Ia uitati ce fata mare am

uraa, am descoperit la ce sunt bune astea


Mary b tinem pumnii sa nu aveti reactii adverse la vaccin!



Mami de Mina Alexandra (7.09.2008)




E o frumusetze Mina...sa va traiasca!!!

MERRY CHRISTMAS EVERYONE

Karina maimutzica Craciunitza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

am uitat sa va spun ca puiul meu mai nou doarme ziua in carucior dar numai daca este leganat, altfel se trezestesi se foieste. si uite cum stau eu aproape toata ziua sa-l legan, pana acum m-am chinuit sa-l dezvat de suzeta, acum va trebui sa-l dezvat sa mai doarma doar leganat.
cum ma asez si eu in pat sa dorm putin cum se trezeste si plange...si ciuciu somn la mine. pentru cateva zile il lasasera colicii si am crezut ca gata au trecut, dar vad ca de vreo 2 nopti au revenit si iar nu mai doarme bine puiul meu. sper sa treaca totusi mai devreme de 3 luni.

andreea_and, merci frumos

maryb cea mai fericita mamica de Mario Gabriel

poze cu mami si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_and

Paula-Laura bine ai venit, esti pe lista acum, sa ne zici cate kg si cati cm a avut Mihnea la nastere. Semnatura se editeaza de la contul meu/profil personal/editeaza profil.

Laura si voua. La voi e vremea mai buna?



Mami de Mina Alexandra (7.09.2008)



Andreea la noi a ost vreme super 11-12 grade,soare...

Mina e o frumusete..cum isi tine ea jucariile

Marytin pumnii sa treceti cu bine noaptea

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Nadina, multumesc frumos!

Ma bucur ca v-au placut "povestile". La sarcina cu Teo a fost si o perioada grea, dar a dat Dumnezeu si a fost totul ok, iar acum privim inapoi cu mare bucurie, ca nu ne-am lasat intimidati si am mers mai departe, Uraaa!

fetele!

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_and

Ia uitati ce fata mare am

uraa, am descoperit la ce sunt bune astea


Mary b tinem pumnii sa nu aveti reactii adverse la vaccin!



Mami de Mina Alexandra (7.09.2008)




Andreea ce bruneta frumoasa cu ochi albastri si gropite ai tu acolo .

Mergi la inceput