Mamici si gravidute de Nov-Dec2008 (143)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caterinas spune:

Laura felicitari. Pana la urma v-ati hotarat la CAterina Sara si nu Caterina Nicol?
Julia stai linistita ca nu ramai singura. Eu daca nu nasc intre timp merg la doctor abia in 27 decembrie. Si nici atunci nu sunt sigura ca face ceva. Asa ca...eu mai nasc????? Oricum, de ieri am inceput sa simt niste intepaturi foarte slabe in burta. Oare se pregateste?

38+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

bancul zilei sau "joaca de-a providenta" :

azi 13 decembrie 2008 voi pleca din spital cu cea mai perfecta fetita, dupa o nastere fulger si o recuperare asisderea.

acum un an, 13 decembrie 2007, plecam din acelasi spital, aceeasi sectie, cu un mare nod in gat caci tocmai facusem chiuretajul pentru sarcina anterioara pierduta.

daca exista cineva acolo sus cu siguranta are grija de noi

ALRA 40+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Lauramiron, felicitari pentru voinica grupului, bine ca ai avut cezariana la asa greutate e clar ca nu se putea altfel. Refacere usoara si laptic din plin.
Tu cum mai esti? Surioara mare ce zice?
Andy, Canada tot Canada . Incearca sa nu ajungi la inducere ca nu-i ceva recomandabil. Ai baut ceai de frunze de zmeur? Acupunctura? Ai scari, aspirator si sot in casa, la atac .

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra

bancul zilei sau "joaca de-a providenta" :

azi 13 decembrie 2008 voi pleca din spital cu cea mai perfecta fetita, dupa o nastere fulger si o recuperare asisderea.

acum un an, 13 decembrie 2007, plecam din acelasi spital, aceeasi sectie, cu un mare nod in gat caci tocmai facusem chiuretajul pentru sarcina anterioara pierduta.

daca exista cineva acolo sus cu siguranta are grija de noi

ALRA 40+

Vacanta cu Laura in Romania




Sa stii ca te citeam si atunci si mi-a placut cum te-ai ridicat dupa pierdere. Un psihic bun face minuni. Ma bucur ca nu te-ai lasat si ai ales sa ai bb2 fara sa pierzi timpul.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Amalia, nu-i bai draga mea, stai linistita Important e ca suntem bine, ca a trecut greul mare, sigur ca ma resimt inca dupa operatie, a transpirat ceva doctorul pana a scos-o
Alra, vad ca ai nascut in cele din urma....felicitari si sa-ti traiasca minunea si sa creasca sanatoasa

Si noi suntem cu alaptatul la cerere, iar elefantelul meu cere foarte des.....nici nu trece bine o ora jumate si o ia foamea. Am verificat la biberon si mananca la o masa in jur de 90-100ml.....deci imi trebuie productie de lapte, nu gluma....iar cu cezariana vad ca vine ceva mai greu, dar trecem noi si hopul asta.

Ma duc, ca scartaie deja...

Laura, mamica de Rebeca Mara (16.09.2005) si 39+ 5 cu Caterina Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns futuremother spune:

[quote]citat din mesajul lui Mirtha

Corina poti sa ii dai laptele tau la bibe daca tot accepta bibe.
Sau macar stocheaza laptele pe care il mulgi.Se gasesc pungute presterilizate pt. stocat laptele matern.Eu am acizitionat de site-ul b e b e l u s u l t a u . r o - Lansilloh.
Daca plec undeva si intirzii sau Evei ii vine fomae mai devreme decit anticipasem eu mama poate incalzi laptele la bain marie si o hraneste.
Eu ma mulg pina simt sanul moale , flac si nu mai simt la mina umflaturile acelea cavenoase.
Eva a inceput sa suga pe intervale de 10minute , adoarme ca o caramida si la cca.1 ora , maxim 2 daca am noroc cerea iarasi.
Intre supturi golesc sanii cu pompa si il stochez.
mirtha,precis ca stii ... cat rezista laptele la temperatura camerei, frigider si congelator ?
iti mltummesc

mama de Raisa Maria si Rares Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Neata burtici si mamici...poftiti la o ceai croisant

Noi raportam o noapte linistita cu 1 trezire la 3 si una la 7...acum papam ca vorba aia, tre sa crestem mari.

Ramo batista bebelusului nu trage cu puterea aspiratorului dar oricum la si la viteza minima...inainte sa o folosesti bagi 2 ml ser fiziologic in fiecare nara...



Denisa, proaspata mamica cu fetita dulce Leyre Alexandra 08.11.08

Fotografii noi cu printesa noastra http://www.flickr.com/photos/32020823@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Mar_ysa, multumesc mult
Mititica mea e tare agitata din cauza nasucului

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Pana la urma a ramas Sara al doilea nume, la cererea expresa a lui tati.....n-am putut sa-i refuz placerea asta, mai ales ca oricum numele era ales de mine, deci imi placea mult. I s-a parut lui ca nu se potriveste asa de bine Nicole, plus ca a motivat ca ar fi prea mult pentru ea in ziua de 6 decembrie

Citat:
citat din mesajul lui caterinas

Laura felicitari. Pana la urma v-ati hotarat la CAterina Sara si nu Caterina Nicol?
Julia stai linistita ca nu ramai singura. Eu daca nu nasc intre timp merg la doctor abia in 27 decembrie. Si nici atunci nu sunt sigura ca face ceva. Asa ca...eu mai nasc????? Oricum, de ieri am inceput sa simt niste intepaturi foarte slabe in burta. Oare se pregateste?

38+ Andrei


Laura, mamica de Rebeca Mara (16.09.2005) si 39+ 5 cu Caterina Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Otilia, multumesc si felicitari si tie. Inca n-am apucat sa citesc nimik din urma, sper ca ai avut o nastere usoara si fara complicatii. Sa-ti traiasca printesa si sa creasca mare!!

Sincer, nu ne asteptam nici noi nici medicul la o asa dolofana, cand au scos-o, dupa ce au tras si-au impins de m-a durut sternul 2 zile, au zis : wooow, asta are 5 kg sigur!! Eu m-am socat, si-am zis ca nu se poate, iar dupa ce-au cantarit-o repede si-am auzit cat are.....mi-a venit tare greu sa cred. Oricum, nu degeaba m-au durut toate in ultimele saptamani, a gfost tare greu.
Fiind uterul extrem de mare, mi-a cam impins si deplasat toate cele prin mine si acuma astept sa se puna la locul lor, asa ca mai am dureri, plus ca taietura e mare....dar in rest sunt bine.
Rebeca a reactionat neasteptat de bine pana acuma, doar ca ar sta pe sor-sa toata ziua, s-o prinda, s-o pupe, s-o schimbe, s-o plimbeetc, asa ca ne luptam sa instituim cateva reguli mici de comportament

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Lauramiron, felicitari pentru voinica grupului, bine ca ai avut cezariana la asa greutate e clar ca nu se putea altfel. Refacere usoara si laptic din plin.
Tu cum mai esti? Surioara mare ce zice?
Andy, Canada tot Canada . Incearca sa nu ajungi la inducere ca nu-i ceva recomandabil. Ai baut ceai de frunze de zmeur? Acupunctura? Ai scari, aspirator si sot in casa, la atac .

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre


Laura, mamica de Rebeca Mara (16.09.2005) si 39+ 5 cu Caterina Nicole

Mergi la inceput