Pepenasi de iulie - august 2008 (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

buna seara

LA MULTI ANI BEBELUSILOR SARBATORITI ASTAZI

am votat si eu si aseara si azi da' n-am apucat sa anunt

legat de ce spunea boti cu laptele facut cu apa vanilata...eu ar trebui sa ii fac alexandrei cu apa in care au fiert morcovii copilul meu e un iepuroi ar manca morcovi in orice forma si orice cantitate. deci mitul cu "nu incepeti cu fructe ca nu vor mai vrea legume" in cazul nostru a picat prefera legumele fructelor, cerealelor, nu mai zic de lapte...ala e un fel de caca papa tata

dianami ca tot mi-s mestera in anatomia mandibulei acu de cand cu examenu la tehnica cica este la bebeii sugatori un tubercul mandibular posterior care impiedica nu stiu ce miscare ( ) si astfel riscul de afectare a urechii scade. el involueaza ulterior cand bebe nu mai suge. a avut grija Doamne-Doamne de noi

eu is nitel cam droghi...si maine e the big day si tot maine mergem sa ne intalnim si cu mosu sa spargem niste bani



-------

Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carissma spune:

Asa cum era de asteptat, pana am terminat eu de scris mesajul s-a schimbat capitolul asa ca am copiat si aici.

Ile de fiecare data imi propun sa scriu mai des, dar eu am starea descrisa de Xena tot timpul si nici macar nu am alaptat...
Oricum imi face mare placere sa te citesc.

Xena felicitari pt Maria cea energica si frumoasa, pt salon si pt albastreala! Peste cati ani oi vedea si eu stele albastre? Daca o tin tot asa cu scrisul cred ca pe la majoratul pepenashilor .

*****************************************************************

Mada te rog sa nu ma uiti nici pe mine cu parola, chiar daca aseara am sters albumul!

Moni sper sa se rezolve cat mai repede toate problemutzele!
Vaita-te aici cat vrei, numai sa nu mai pleci, ca desi raman eu in urma cu cititul, pana la Oradea nu fac mai mult de 3h si sa vezi atunci .

Anka subscriu la ce a scris Annababy!

Ileana multumesc ca mi-ai amintit de echografia de sold.

Sara s-ar ridica in fundulet toata ziua, nici nu o mai pot tine de manute fara sa se chinuie sa se ridice, asa ca peste maxim 2 saptamani ne prezentam la echo.

Si noua ne face f bine Sudocremul. Mii de multumiri celei care a amintit de ea!

Cristina 26 sper sa scapi definitiv de amortitul mainilor!

Boti multumesc pt idei, pt analiza iaurturilor de pe piata, pt retetele de briose si vafe pe care ni le vei da (),pt...tot! Tin pumnii sa scapi de raceala si multi gargaritei!

Mada de Irlandezia ti-am compus o melodie ca sa iesi mai repede din butoi ! Nu cred ca ti-am multumit pana acum pt felicitare, asa ca doamna!

Diarux acum chiar ca sunt verde de invidie! Dupa ce ca ai cele mai tari t**e mai spui si ca nu stii cum e sa adormi cupchilu' in brate??? Mai frate da eu unde si cu ce am gresit de tre' sa hatan un pepenoi de 7 kg in fiecare seara?

Dianami multumim pt sfaturi, link-uri si promotii!
Am trimis si eu o comanda la babypoint.

Mitzy, Caprioara si alte mamici eroine care se chinuiesc cu copilasi bolnaviori va tin pumnii sa reveniti cat de curand la programul de obisnuit.

Sunisorul nostru luminos are asa multa treaba? Eu am un feeling ca iar s-a dus in Bora Bora, cu frigul asta din Bucuresti...
Sunishor baga macar un rand sa stim ca esti ok!

Offfffffff atatea mai aveam de scris, dar e grele frate! Daca nu scriu de cel putin 3 ori pe saptamana chiar nu mai am cum sa tin pasul!

Noi suntem bine, am facut Infanrixul penta, avem la 4 luni, 64 cm si 6.800 kg, ne-a chinuit groaznic constipatia pana ieri cand am inceput sa-i dau baby drink si...se pare ca a avut cele mai bune efecte. Stiu ca e prea dulce, stiu ca nu e tocmai indicat, dar nu mai stiam ce sa incerc. Am cumparat toate ceaiurile de pe piata si nici nu punea gura pe ele, am incercat sa ii pun cantitate dubla (2 lingurite cu varf la 100 ml apa) si nici asa nu le bea, am incercat cu suc de mar de la Nestle - nicio imbunatatire, asa ca mi-am propus sa incerc si cu Baby Drink dupa care treceam la Humana Milchzucker. Deocamdata e bine, acum sa vedem pana cand!
Si eu fac parte din categoria mamelor denaturate care incalzesc laptele la micounde si care va cumpara si celular cupilului atunci cand va fi cazul. Sticlute avem de la Nuk, dar si daca aveam Avent tot nu le schimbam.

Aaaaaa stiam eu ca am uitat ceva...

Marina_1609 muoama ce torturi faci!
Ana_a nici eu nu am mai vazut piatra care sa zboare! Sunteti o familie frumoasa, iar tu o sa fii o rasfatata cu 3 cavalei in casa.
Narci pui un link pls cu aspiratorul ala Zepter despre care spuneai acu vreo 15 capitole? Eu abia acum am procesat informatia!

Sunt sigura ca mai am de spus ceva/cuiva dar trimit mesajul pana nu incepe scandalul la "televizorul" meu fara par!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

FLORI - multam de intrebare, si cui a mai intrebat si mai devreme...
Sunt cu un okiu in forum si cu unu pe fete, dar nu am avut timp sa scriu si eu

Eliza e destul de nasol, tot in jurul lui 39 se afla... Azi noapte chiar putin peste... O doare capul tare. O fi vreo gripa asta?? Ii dau ceclor la 8 ore si sirop de tuse. Ii mai dau si Nurofen, ca Ceclorul nu scade febra si nici durerile de cap nu ii dispar.
Daca se ingroasa gluma, o sa ma duc la IOMC, ca la dr noastra...

Si mai sunt suparata pentru ca nu numai ca nu voi putea avea zilele alea de care va spuneam, dar m-au mai scos si datoare si probabil imi vor opri bani...
Ca la noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitzi76 spune:

Anka imi pare rau pentru fata si pentru tine... Tin pumnii sa se faca bine. Cand scade febra o mai doare capul? Unde zice ca o doare, la frunte si tample???
Irda cuscra mea noua pe unde o fi? Mi-a luat fetele si a plecat.

Mamicutza de Luca-Sebastian, David-Tudor si Toma-Paul
Primele zile ale lui Toma
Luca, David si Toma, cei trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Asa am terminat de dat pm-uri fetele care nu au pm le-am dat mail daca nu activati-va pm-ul daca nici asa dati un semn pe mess sau ceva. Daca e cineva fara parola scuzoaiele mele si dati un semn.
Gata nu apuc nici sa citesc din urma nici nik ca tre sa merg sa fac papa asa ca eu is in urma de tot cu stirile ma chinui sa tin pasul da cu atatea treburi pe aicea nu am mai apucat asa ca daca ati intrebat ceva sau ati cerut vreo parere de la mine please say again sau ziceti pe mess.
Pupici fug la oale si tigai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irolf1 spune:

Uf Anka tare urata e febra. Posibil sa fie gripa. Cu comprese ai incercat, eu folosesc tot timpul pe langa medicamente, ii pun si la maini, picioare, frunte, burtica otet cu apa.

Vorbeati de jucarii- la noi Alex daca ar putea ar cumpara toate masinutele de pe rafturi, roboti inca n-a cerut, dar are timp, are si el un pistol cu apa si face baie cu el si impusca faianta. De regula el se uita la minimax, dar de cateva zile avem un post nou baby se cheama ceva in genul baby einstein si ii place fff tare, repeta propozitiile pe care le aude, canta, e mult mai educativ si nu are nimic violent, chiar ma bucur ca e alegerea lui.

http://www.flickr.com/photos/32682276@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Mada multumim.Spor la treaba!
Anka nasol cu raceala. sa treaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Saru'mana de voturi , va asteptam sa ne votati in continuare

fetelor eu nu-i mai dau ioanei cereale, de o saptamana am inceput, a mancat cateva zile...ii dadeam seara...si acum se cam miorlaie am zis sa fac o pauza...de fapt cred ca problema este ca-i lene sa traga din bibe,cu toate ca la 140 ml am pus o masura de cereale, dar greu sa tragi din bibe...mai bine lapticccccccc

mai vorbeam si cu alte fete si am inteles ca mai toti bebei fac figuri cand incep cu diversificarea

nu stiu cum o sa procedez
bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Nu BUF, nu fac toti figuri. Dar e normal sa se strambe la un gust necusnoscut. Eu incerc diverse cu Eliza de vreo luna, si azi a fost prima data can a mancat cu placere piure de mar cu para.
Deci nu ai cum sa procedezi decat cu rabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irolf1 spune:

Bufi eu deja prevad momente grele. Nu-i place marul, adica mai mult de 5ml nu a baut, am trecut la morcov, esec total 2ml!!!. Nu stiu cum o sa fie. Ma asteptam sa fie ca la Alex, el mesteca cu placeere si calciu (ala scarbos, nu sirop) si ea...

Cine mai vrea sa ne dea stelute http://www.c o p i l u l.ro/pagina_personala_irolf-3342-1.html#a oferta promotionala numai astazi!!! (s-a terminat)
trebuie sa scoateti voi spatiul
http://www.flickr.com/photos/32682276@N04/

Mergi la inceput