Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 - 7

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Multumesc mult Bibuga pentru raspuns ! Mie deja mi s-a confirmat sarcina ecografic ! La 6 saptamani ii batea inimioara , urmeaza sa ma duc vineri s vedem cum evolueaza , tine-ti-mi pumnii ! 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Bibuga - multumesc frumos.

Moniland- si al meu la 7 saptamani arata ecografic de 6s 5z. Nu stiu sacul gestational de cat arata, dar bebe era in grafic.

Fiecare e cu pasarica ei . Io mi-s cu sacu gestational pana o spune dr. ca e ok.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

buna fetelor nu am mai scris de mult am fost cam ocupata.felicitari noilor venite si sarcina usoara.eu pe 29 am ecograf abia stept sa imi vad puiutu care atunci ar trebui sa aiba 13 saptamani.fetelor nu va mai stresati si nu va mai faceti atatea teste de sarcina ca il stresati si pe bebe.stati linistite si aveti incredere in dumnezeu si o sa fie totul bine.10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

bravo rallu .... si mie imi plac concertele de colinde ...dar..din pacate, nu am unde sa merg pe aici. cl putin deocamdata..mai vedem, nu? poate se gandesc sa faca ceva.

noua ne este umpik rau..in rest..cu injectiile..le terminam maie dimineata. si tot de maine incepem serviciul. sper sa fie totul ok. va spun ca imi este frica si sa imi iau o haina mai deschisa la culoare [adik orice altceva afara de negru..mai bine zis] ca s nu ma pomenesc cu somoiogul de sange...k vine asa...deodata...fara durere....fara sa ma anunte ceva...nimik. ma pot pomeni ca habar nu am. o sa imi pun tampon zilnic. si vineri am echografie ....ma gandesc ca data asta tb sa imi spuna ceva mai concludent..adik daca bebe e ok, daca se dezvolta in parametrii, daca placenta este ok si cm este inserata....

va dati seama ...?! ... analizele la tiroida sunt OKKKKKK, control ginecologic ...OK, si echo facuta cei drept la 7-8 sapt ...OK... col lung is inchis, fara modificari pe anexe .... se pare ca in clipa de fata, pana la echo cel putin, dr zice ca este placenta jos inserata. dar si la 6 sapt cand am aut prima sangerare...tot placenta jos inserata??????????? la varsta aceea placenta ese...formata? cine stie..oricum...eu mi-am propus sa gandesc pozitiv. dacam-a scapat bunul dzeu si maica domnului si de data asta ....ma ajuta sa merg pana la capat. sa fie totul bine...

teodor al meu, care este un botogas si umbla cu capul gol [noi stam la casa si incalzim doar camereke in care stam si pe hol este friiiiiig], a racit si acum a facut si otita. i-am pus pikaturi pt otita, caciulita ca nu a mai comentat dupa teoria batului de chibrit fauta....tratament medicamentos si acum doarme mititelul.

rallu mi-ai facut pofta cu cozonacul tau. tb sa merg sa cumpar si eu sa pap cu laptic cald. si mai vreau sa iau o ...salata de sfecla rosie...ca e acrisoara......yamiiiiiiii yammmmmmmm ... imi lasa gura apa.

va pupicim

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 11

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

heheii...cate gravidute care stau acasa cuminte...
mai fetelor voi ati inceput sa va cumparati produse specifice sarcinii..ma refer la creme de fata, de corp? Am citit ca anumiti compusi chimici din creme ar face rau bebeilor.
Va schimbati cremele de fata cu aceasta ocazie? Si ce produse pentru vergeturi si fermitatea sanilor ati cumparat sau intentionati?
Mie imi alearga ochii in cap de cate informatii gasesc pe net...dar mai bine intreb la sursa..mai ales ca sunt printre noi gravidute care au deja zmeurici acasa si stiu ce produse au avut rezultatele scontate si care nu...

o dupa amiaza placuta in continuare...

Alinutza +6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

Alinuta eu inca nu am inceput sa folosesc creme speciale ... adevarul e ca inafara de fata nici nu am folosit pana acum alte creme ...

si in legatura cu sanii si burtica deocamdata la mine e devreme sa folosesc ... pt ca nu au inceput sa se mareasca ... sanii s-au umflat dar f putin ...

dar cand voi incepe sa ma dau cu ceva voi folosi uleiul de masline care stiu ca e cel mai bun si e natural si sanatos ... mama mi la recomandat ... ea numai asta a folosit la cele 3 sarcini pe care le-a avut si ea nu a ramas cu nici un fel de vergeturi asa ca merg pe mana ei

7+

zmeurica mea

www.flickr.com/photos/thea_g/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Eu recomand produsele de la Mustela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Buna,fetelor!ce harnicute ati fost la scris!Bun venit burticilor noi,wow,cate mamici de zmeurici suntem!.Pe mine ma doboara aproape tot timpul somnul,as dormi non-stop,oare cand trece starea asta?Moniland,Bibuga,wow,sunteti din Tg-Mures?Si eu tot acolo ma duc la dr,acolo am nascut-o si pe fiica-mea,si sper sa nasc si acum tot acolo....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:


Am ajuns si eu acasa dupa o zi de umblat. In sfarsit mi-am luat bradut si o mica piesa de mobilier pt balcon..dar am tot stat in frig si desi eram infofolita bine sper sa nu racesc.Apoi am fost la ai mei sa mananc o ciorbita fierbinte si acra...mmmm...

Eu am primit o crema de corp scrie pe ea ca e 100% naturala (dar ma rog) cu iaurt si castravete, ulei de masline si unt de cacao produsa de o firma din Olanda..m-am dat doar odata ca imi e lene acum dar pare destul de hidratanta si emolienta.

Parca ma tot impinge burtik dar nici eu nu stau cuminte in pat sau linistita nici macar in weekend...dar ma relaxez eu...

8+

Bubi mic

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nix spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinutza78

heheii...cate gravidute care stau acasa cuminte...
mai fetelor voi ati inceput sa va cumparati produse specifice sarcinii..ma refer la creme de fata, de corp? Am citit ca anumiti compusi chimici din creme ar face rau bebeilor.
Va schimbati cremele de fata cu aceasta ocazie? Si ce produse pentru vergeturi si fermitatea sanilor ati cumparat sau intentionati?
Mie imi alearga ochii in cap de cate informatii gasesc pe net...dar mai bine intreb la sursa..mai ales ca sunt printre noi gravidute care au deja zmeurici acasa si stiu ce produse au avut rezultatele scontate si care nu...

o dupa amiaza placuta in continuare...

Alinutza +6


Buna.. eu folosesc de vreo 10 zile crema pentru sani de la Mustela.. de care sunt foarte foarte multumita. Pe mine ma dureau sanii foarte tare, acum e mult mai tolerabil, dar nu pot sa zic daca este in totalitate datorita cremei sau au terminat si ei sa isi faca de cap.
Cat despre cremele de fata, nici nu mi-am pus problema.. folosesc aceeasi crema anti-rid de la Avene (Ysteal), pe care o folosesc de aproape un an, si de care sunt la fel de multumita.


Mergi la inceput