Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (41)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

SILVIA, mie mi-a spus medicul ginecolog care, de la inceputul sarcinii mi-a scris absolut toate ecografiile pe care trebuie sa le fac. Adica, in afara de cea de constatare a sarcinii, inca 4. Prima morfofetala mi-a spus sa o fac intre 18 si 24 saptamani (eu am facut-o la 17 si 3 zile), iar cea de a doua si ultima intre 28 si 32 saptamani (eu am facut-o tot mai devreme la 27 si 2 zile). Si trebuie sa mai fac una intre 36 si 37 pentru pozitionare, cordon ombilical, lichid amniotic. Ca sa vada daca e totul in regula. Asa mi s-a zis, asa am facut.

Multumesc NOVUS. Doresc tuturor mamicilor bebei sanatosi si rezultate bune nu numai mie

Gina 27+ mami de CALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeeea spune:

La multi ani, Alina!
La multi ani, Iza!
Am vazut poze frumoase de viitoare mamici si doi scumpi de Shasa....!
Maya, bine ai venit!





Andreea, 23+ cu si mami de MARIA (5 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Florinela, pe site-ul celor de la Cord Blood Center scrie ca taxa anuala de depozitare este de 107 lei, TVA inclus. Si eu tot spre ei inclin, plata in rate.Pisik, eu cu bb acasa ma gandeam sa stau vreo 4 luni, dupa care sa imi iau o bona si sa reincep treptat activitatea.La Multi Ani si din partea mea pentru Iza si Alina!!!Silvia, chiar ti-a zis la ecografie ca 22 saptamani e o varsta nepotrivita pentru eco??? Ma mir foarte tare pentru ca pe mine exact in perioada asta m-au programat si din ce am citit pe net, intre 22-24 saptamani se face. De eco morfo vorbesc. Uneori nici nu mai stii ce sa crezi, pe cuvant. Fiecare cu varianta lui!Ana-Maria 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

pentru Alina si Iza! Petrecere frumoasa si frumosi si sanatosi!

Maya, bine ai venit!

Pentru ultima morfo-fetala (trim. III) eu m-am programat la 31s3z.

La capitolul trecut ati vorbit despre bb2. Cred ca eu sunt in cea mai haioasa situatie: eu vreau, sotzul nu. Cred ca ii e frica E ciudat ca pana la urma eu il car, eu vomit, eu o sa stau acasa cu , dar el se plange. Las' ca-l conving eu...

Shasa, ce familie frumoasa... Ai niste baieti asa scumpi, si 3 o sa iasa o frumusete de baiat!

Va

Monik 27+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

vad ca vb de celule stem eu m-am cam demontat singurica. nu cred ca recoltez. sincer mi se pare ca sunt bani aruncati, oi fi eu un pic evreica ca bani am dar de aruncat nu am niciodata nici un leu. pai 1- cica nu se stie daca rezista mai mult de cativa ani, 2- nu se pot folosi la acelash copil ci doar la fratzi,3- cantitatea recoltata ajunge doar pt o persoana de vreo 9kg deci trebuie sa sper ca tehnologia avanseaza si o sa existe o metoda de multiplicare,4- shansele sa se potriveasca cu fratele sunt de doar 25% iar daca apelezi la o banca de celule stem shansele sunt de 85%. nu stiu dar am senzatia ca nu mai au piata in alte tzari si acum au venit la romani ca noi dam mult mai ushor bani din buzunar...ca numai la noi e isteria asta cu celulele stem. totul e la modul: mda...s-ar putea sa fie bune daca medicina o sa avanseze considerabil. pai daca tot ma bazez pe asta mi se pare mai logic sa cred ca o sa se gaseasca si alte metode de tratament. nu stiu...dar cred ca stau in banca mea mai ales ca nici un medic cu care am vb nu mi-a spus clar da. se merita, toti zic ceva la modul: daca ai 1000euro de aruncat atunci recolteaza ca nu se stie.
voi ce ati aflat concret?ati vb cu doctori?

25+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Ciresica5, Adee, Novus, Monnvas si tuturor celorlalte fete va multumesc pentru primirea calduroasa.
Am scris mai inainte un mesaj lung si l-am pierdut... Ce m-am enervat! Dar banuiesc ca nu sunt prima care pateste asa ceva...
Vroiam sa va intreb: toata lumea e in regula cu pozitionarea placentei? Toata lumea o are fundica? A mea e posterioara dar din pacate atat la 17 cat si la 24 de sapt mi s-a spus ca acopera colul in totalitate, deci e previa totala. Ati auzit la cineva sa i se ridice placenta daca a fost praevia totala? Ca aia marginala stiu ca ar mai avea sanse dar aia totala...??

Maya 26 sapt cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Alina.n, Iza - LA MULTI ANI!

maya - bine ai venit! scrie repede 10 mesaje pentru ca primele tale mesaje pe forumul acesta o sa fie moderate asa ca nu o sa le putem vedea in timp real.

25+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Fetele va multumesc mult pentru urari !!!



21+ cu Maria
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Maya Bine ai venit printre noi!
Mai ai rabdare cu placenta...ca nu pic...poate se ridica...pana la 7 luni de sarcina, atunci iti va spune medicul ce si cum!



fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Buna Aris 26! Hai ca asta cred ca-i al zecelea mesaj si de acum inainte va fi mai simplu.

Maya 26 sapt cu

Mergi la inceput