Mamici si gravidute de Nov-Dec2008 (142)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Fetelor, in sfarsit pot vb de programul de noapte al bebeului meu: ne trezim la 3 si la 6 dimineata!

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut

www.slide.com/r/kIY0JuzD9r-62C9Rc1ra8_4wriino4?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">Minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata_myky spune:

multumesc fetelor.chiar aveam nevoie sa dorm.acum doarme si piciul.cred si eu.dupa ce ieri de la 17.30 a dormit cite 30 de min acum recupereaza.
in caziri extreme mai tre sa las la o parte faza ''eu sunt mama ,numai eu ma ocup''ca are si tata ,doar nu l-am facut singura.

MAMICA FERICITA DE bb CHRISTIAN
http://community.webshots.com/user/catamyky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata_myky spune:

ginye-felicitari pentru program Stefanut baiat ascultator

MAMICA FERICITA DE bb CHRISTIAN
http://community.webshots.com/user/catamyky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

neata, am dormit 4 ore

ieri nu a mancat mare lucru, a mancat la 4 ore, am pus-o pe seama galbenelii. si am si chiulit caci aveam sanii prastie.
seara a mancat la 8, apoi la 11 si apoi am zis sa ma culc. la 12 iara urlete, am chemat asistenta si i-a dat lapte praf cu paharul, pe la 1 tot nu se linistise ca de mancat mancase, insa ea cauta cu gurita sa suga. asa ca a trebuit sa o pun iara la san - mama ce ma durea si uite asa s-a facut vreo 2. pe la 3 iara proteste, iara sun, nu mai voia lapte insa ii era frig la ea in patut. m-am prins ca noaptea se opreste caldura (adica ajunge la o temperatura rezonabila ca sa poti dormi) insa ei nu ii place. asa ca am luat-o in pat cu mine, la fel si noptile trecute in a doua parte a noptii. si asa am reusit sa dormim pana la 8 ...

azi la 3 ore o scol mor de durere sau nu ca sa nu repet figura de azi noapte. si incerc sa dorm de pranz ca nu mai rezist.

ALRA 40+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

neata fetele
bravegirl cred ca ar fi bine daca ai vb cu medicul tau ginec...poate o urocultura...ceva sanatate multa
ank deci revenim in forta
ginye bv stefanel cuminte
cata-miky ai dreptate sa ii mai lasam si la tati ce numai mama, mama ...a si apropo ati obs ca toate injuraturile sunt cu mama de ce nu sunt si cu tata? asta asa aparte de tema noastra
alra super conditii acolo...sa vi la noi sa vezi nene barbarisme nu alta
noi nu am dormit toata noaptea ne-am facut programul de plang de o juma de ora de o zice vecina ca cine stie ca ii fac la saracul copil de plange asa....si apoi a stat treaz toata noaptea cu ochii pe pereti, se alinta , mai tragea din zozeta, dadea din maini si din picioare se foia, mai maraia la besinici (mai nene de nu le jelesc copii astia pe besinici de zici ca nush ce au)..intr-un final pe la 5 il lua somnul trasa un kk cat 10 de murarii toate cele...iar trasa un plans cat il schimbai si acum normal doarme, doar e omul obosit sa isi faca provizii pt la noapte ...sa vedeti ce rade cand ii cant sau ma stramb la el si zic brr, mrr si tot as....ii zic ce mama razi de mama asta ochelarista

eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de bb
Dimitrie Gabriel 12.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citeam zilele trecute ca bebelusii vostri regurgiteaza. si ma gandeam ce fericita sunt, ca in afara de basinele care o deranjeaza enorm, zanica mea nu are nimic. Si sa te tii..de ieri mananca ca haplea, plange daca o aiu de la san, mai inatai se ineaca, dar nu vrea sa dea drumul la tzitzi, apoi regurgiteaza in timp ce suge si la fel nu da drumul, deschide doar coltul gurii sa iasa laptele. Apoi dupa ce o pun in pat iar da afara. si dupa juma de ora iar vrea san ....Acum urla de mama focului. ti se rupe sufletul.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

Bravegirl, ce spui tu seamana a infectie urinara. Nu sta asa. Fa-ti urocultura si antibiograma. Nici nu tr sa mergi tu la cabinet. Trimiti proba prin sot.



julia
38+ + Maria(26.12.2002)

http://community.webshots.com/album/568682832VLUSjq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

fetele a nascut flori76 uite aici dovada
FLORY FELICITARI SA ITI TRAIASCA BAIATUL SA VA BUCURATI DE EL SI RECUPERARE RAPIDA MAMI!!!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130154&whichpage=15

eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de bb
Dimitrie Gabriel 12.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Anca a plecat spre spital pentru ca avea contractii la 15 minute si cum la ea drumul este alunecos deja nu mai e valabila faza cu 7-8 minute

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

FELICITARI FLORI!

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut

www.slide.com/r/kIY0JuzD9r-62C9Rc1ra8_4wriino4?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">Minunea noastra

Mergi la inceput