Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Tiana, draga mea ai o burtica sa-ti traiasca!!!!!!
Si a mea e destul de mare, un pic pe aproape. Sa fie intr-un ceas bun de data aceasta.

15 + Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si casutza noastra si a lui BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

dragi"2in1", BUNA DIMINEATA!

in primul rind felicitari pentru noul capitol! sa dea DD sa fie unul fara griji si probleme!

ma simt foarte bine astazi, poate unde mergem si noi la dna dr astazi, mai excat..acu'acu'..la 13.00! sper si eu, ca si Tiana, Clodyac si Laura_Oana sa venim cu vesti..poate ne decidem ce culoare de carucior sa "cumparam" .

CLODYAC felicitari pentru noua stare! ma bucur ca ai reusit sa te linistesti!

TIANA, sa stii ca si burtica mea tot cam asa arata..simineata pare mai micuta, dar seara se rotunjeste realmente!

2in1

ana-maria 16 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Lauraa eu nu stiam de faza cu baitza... De ce n-ar fi ok sa facem baie ci doar dusuri? Eu acasa am cabina de dus dar in seara asta ma duc la mamica mea acasa. Si de 2 zile ma gandesc ce baie prelungita cu spuma si arome o sa fac in cada.................Acum ma apuc sa caut pe google, poate gasec ceva.
Carla, nu esti pe forum sa ne lamuresti si pe noi ?( am vazut ca tu ai mai multe informatii despre medicina.....

Bafta fetelor care se duc la echo si va asteptam cu vesti bune!!
Va burticutze si o zi frumoasa.



12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurraa

Fetelor, am o intrebare: ce faceti cu parul pentru sarbatori?
O alta intrebare (ca tot am auzit-o pe BebeBeca de baitza): mai faceti baie? Eu de cand am ramas insarcinata doar dusuri.Am inteles ca nu e bine sa faci baie in cada, iar apa sa nu fie fierbinte.

CrlaV draga mea, esti (cum spune fratele meu cand vede o fata pe gusturile lui) : "BEEETTTOOOONNNNN" asa ca nu conteaza varsta atat cat sufletul si imaginea nu o arata.



Ce fac cu parul de sarbatori? Pai intai si intai o sa vreau sa ma epilez cum trebuie. Apoi... podoaba capilara, chiar nu stiu, nu m-am gandit, poate niste bucle, ceva doar din spuma si difuzorul de la foen.
Baie in cada: eu am facut toata sarcina trecuta si o sa fac si acum, desi dr. mi-a zis mereu clar ca nu e voie. Am zis ca dr. si am facut ca mine, fiindca nimic nu ma relaxeaza mai bine decat o baie in cada. Daca te simti bine, nu o faci exagerat de fierbinte si nu ai membranele rupte, eu zic ca e ok.

Multumesc mult pentru complimente

Carla, s.13 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:




"tati, trebuie sa stii!mami este ff sexy azi: are rochita mini si colantei! s-a pregatit pentru intilnirea cu mine! daca ai vedea-o sigur ai deveni "gelos" ca eu ma voi intilni cu ea inaintea ta! te pup din burtica, bb!"

pentru toti parintii-actuali si viitori-!

ana-maria 16 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

ca sa fim mai expliciti: tata lu' bb este plecat in delegatie si azi nu o sa fie cu noi la dna dr...o sa vada doar dvd cind va ajunge acasa!..si i-am trimis sms..asa ca sa il tin pe ghimpi!

ana-maria 16 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Multumim pentru incurajari Carla . Asa dor imi este de o baie cu spuma..........Si mama mea a zis ca a facut baie in cada( fierbinte -asa-i place ei) pana cu juma de ora inainte sa ma nasca pe mine....( si zice ca din cauza asta crede ea ca a nascut foarte, foarte usor, ca s-a relaxat de la baia aia).

Asteptam fetele de la echo.

O zi buna si multi

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

Citat:
citat din mesajul lui clodyac

buna dimineata vreau sa va anunt ca m-am calmat aseara cand am ajuns acasa m-a luat sotiorul in brate si mi-a spus ca o sa fie bine si mi-a mai trecut
va pup pe toate si va multumesc pt incurajari si de asemeni ii multumesc si burticii de la alta odisee si iti doresc nastere usoara si bebic sanatos si mumos

happymum te pup si te imbratisez si nu am cuvinte sa iti multumesc pt grija pe care mi-o porti sa ai grija de tine
eu o sa incerc sa nu ma mai stresez pt ca sunt constienta ca nu ii fac bine bebicului

aaaa.... si maine il voi vedea doamneeeee de abia astept

happymum oare doamna pop ma va lasa sa intru cu sotul? stii ceva de asta?

va pup pe toate si sa aveti o zi linistita

13 +



ce ma bucur ca esti mai bine.
da, te lasa, de ce nu? am vazut o multime de burtici cum intrau cu tati lui BB si chiar cu fratiorul lui BB. asa ca, ii spui si se rezolva. o zi superba. vezi ca e soare afara, asa sa fie si in sufletelul tau.


poate viitoare , te DD

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Deci sunt SEFA!
Asa ca daca va mai bate vreun gand sa va vaitati de ceva vreodata va sfatuiesc sa-mi cereti voie inainte

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a cui o mai vrea sa vina 12 +

MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!



Ai dreptate, sefa, Didi rules!

Carla, s.13 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui Flobaby

Multumim pentru incurajari Carla . Asa dor imi este de o baie cu spuma..........Si mama mea a zis ca a facut baie in cada( fierbinte -asa-i place ei) pana cu juma de ora inainte sa ma nasca pe mine....( si zice ca din cauza asta crede ea ca a nascut foarte, foarte usor, ca s-a relaxat de la baia aia).

Asteptam fetele de la echo.

O zi buna si multi

12+


Am vazut ca ma strigi, eram pe forum dar scoate fetita asta untul din mine, n-am putut nici o gura de mancare sa gust, ca a fost continuu pe mine, ma invarte cu scaunul de la calculator (si cand mi-e greata de mor nu e tocmai placut), se catara pe mine si-mi baga genunchi si coate in burta, nu vrea decat sa stea in brate la calculatorul meu si sa arunce tot ce am pe birou, daca nu o las urla.

Asa, dupa paranteza asta: eu am facut baie in cada cu o jumatate de ora inainte sa inceapa contractiile si a fost tare bine, am si poze cu burtica de atunci . In occident se face baie in timpul travaliului tocmai pentru usurarea durerilor, singura conditie este sa fie membranele intacte, altfel este risc de infectie.

Carla, s.13 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput