Mamici si gravidute curajoase de Nov-Dec2008 (141)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui isaelena

Am vazut pozele cu Raul..va frange multe inimi!




Ank Raul 17.10.2007 Poze Raulito
si de Cecilia care creste asa
AMR .. 5 zile pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ies si eu ..noapte buna... Merg la nani ca nu se stie cu Raul cat va dormi ..

Ank Raul 17.10.2007 Poze Raulito

si de Cecilia care creste asa
AMR .. 5 zile pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Hai Oti !

Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:


Felicitari pentru Babutza , Alra ! Sa iti traisc sanatoasa si papacioasa ! Acomodare rapida cu bebelina junioara si cit mai devreme acasa!


Citat:
citat din mesajul lui alra
noi suntem bine, am primit deja primii musafiri azi. tati si bunica au plecat acasa, am culcat babutza si acuma filozofez ca mi-e dor de sora-sa pe care azi nu am vazut-o
maine musai mi-o aduc!

in rest toate bune doar ca a inceput sa ma doara uterul care deja s-a restras frumos (cica de aia doare ) si evident sa am pobleme cu pielea sanilor. incerc sa o pun la san la maxim 3 ore ziua, daca cere mai des foarte bine si noaptea numai la cerere. lapte am picaturi insa moasa mi-a zis ca sunt inca in schema caci abia dupa 3 zile se asteapta sa vina mai mult. azi noapte i-a dat putin lapte praf caci plagea continuu si cauta cu gurita insa nu cu tetina ci cu paharul! eu nu as fi indraznit sa dau la copil asa mic lapte din pahar insa astea au alta experienta

sa vedem cum o fi la noapte, sper sa ne intelegem bine amandoua si sa nu facem iara jumatate de noapte alba ca ieri.


ALRA 40+

Vacanta cu Laura in Romania


Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

HAI OTIIIII:

Alra: Na, c-ai nascut si tu! Ai scapat! Sa va traiasca babutza si sa va aduca numai bucurii!

Vrajitoarea: Felicitari pt. minune! Nu stiu ce sa-ti zic despre atacurile de panica....

Isaelena: Bine ai venit la odisee!

Bravegirl: Maaamaaa, ce grasunicaaa! {pup] mamica si fetita.

Mirtha: Tu parca ziceai ca fetele de la odiseea noastra sunt grasunele!

Ank, Alexutza: Ce facem fetelor? Ramanem de carutza? Mai e o sansa, ca pe 12 e luna plina....

Andreyutza, Andutza
:

Andy 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

HAI OTILIAAAA !!!

http://community.webshots.com/album/568105640OIVDLg

Mami de minune Remus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

ce bine e acasaaa...nu pot sa cred ca stau la comp cu o minune de bebe in brate...sunt mamicaaaaaaaaaaaaa...inainte de toate...felicitari ...hai otiliaaaa...ma gandesc la tinee...
nu am citit din urma, abia aseara am ajuns acasa...incerc sa recuperez un pic acum,cat pot...citesc..is tare curioasa sa vad ce ati mai facut fetelor...

nu o sa povestesc niciodata povestea nasterii..si vreau sa uit episodul..internat...operatii..complicatii...spital infect...personal incompetent...le las in spate ,am trait o sapt de cosmar cu 3 vizite in sala de operatii in cursul unei nopti...ca sa-mi salvez uterul si viata ...

tre sa recuperez muult...am dormit 5 ore intr-o saptamana...am papat numai perfuzii cu oxitocina si alte minuni...noroc cu alexandru care este un baietel cuminte,nu ma asteptam sa fac asa copil la cate a indurat saracu in burtica,fum..cola...etc etc...copilu asta doarmee pe el..viseaza, rade...papa laptic de la mami...abia astept sa-mi intru in vlaga si sa vb despre asta...suge si cate o ora jumate ,dormind binenteles...habar n-are sa planga...doamne ajuta sa ramana tot asa...ca mare ajutor as avea...

merg sa ctesc..pun si o poza in contul comun...inca n-am facut doar una...


Cherie 38+ Ale(xandru)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

OCEANBORN....FELICITARI!!!!!!!!!!abia astept sa se faca dimi sa te sun...chiT ca daca as incerca si acuma...sunt sure ca ai raspunde...ei fi la nido..la alaptat..ce frumosss...ai papusica!!!sa fie sanatoos,cuminte si sa va aduca mari satisfactii...

ALRAA...FELICITARI!!!!am inteles ca a decurs totul bine...mamico,toate cele bune...in formula 4..ce fain..

OTILICA....sunt treaza si ma rog sa fie bine, mai ales ca tu esti mai...special...naturala dupa ceza....tin pumnii..doamne ajuta!

Cherie 38+ Ale(xandru)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutza_02 spune:

Ehee vad ca mi-am facut un obicei sa intru pe la 3 sau 4 dim dar nu mai pot dormi de la mancarimi.Chiar vroiam sa va intreb daca a mai suferit cineva de asa ceva adik m-am umplut dintr-o data de bube pe burta si pe picioare si pe maini si ma mananca groaznic iar atunci cand le scarpin se inflameaza.Nu cedeaza la tratament vad si innebunesc inca 13 zile pana nasc.Arat groaznic ca sa nu mai spun ca daca o tin asa pana nasc o sa fiu eu o mare buba...
Pup toate fetele pt incurajari si credeti-ma ca nu mi-e deloc usor am ajuns la capatul liniei dar daca asta este pretul pt a le aduce pe lume pe printesele mele il platesc.Inca ceva de ieri mi-a cam coborat burtica si am observat si niste intepaturi in col ce credeti???
Otilia

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alexandra&year=2009&month=1&day=7&babycount=2"

http://bd.lilypie.com/B3VXp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterinas spune:

Andutza, mie de o saptamana mi-a coorat burta si de vreo doua zile am simtit si eu niste intepaturi in col. Plus de asta imi simt burta foarte grea. Or fi ceva semne?

37+ Andrei

Mergi la inceput