LMA Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (142)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

..Neata...Mai fetelor... ... dopul ala poate avea asa o consinstenta ca a unei membrane gelatinoase ... si o culoare alb-galbuie?Ca tocmai am gasit asa ceva cand am mers la baie .....
Eu nu am trecut prin asta sarcina trecuta si as vrea sa stiu

Ank Raul 17.10.2007 Poze Raulito
si de Cecilia care creste asa
AMR .. 7 zile pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Helouu... Am intrat sa va anunt ca vreo 3 zile nu intru...sa nu va faceti griji ca am nascut ..Daca se intampla anunt eu lumea (BB si Pussi) ..Pupici

Ank Raul 17.10.2007 Poze Raulito

si de Cecilia care creste asa
AMR .. 7 zile pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Anco de ce nu intri 3 zile?
Ce ai?


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata!

Anka...eu cred ca ala e dopul....aa ca incepe distractia





Pupici si o nastere cat mai usoara!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

www.youtube.com/watch?v=UDawnIQuTRU" target="_blank">uite ce fac eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Ank, aia-i o parte din dop. La Floris am pierdut cateva zile asa ceva, in ultima (inainte de naster) cel mai mult.

De ce nu intri???




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catus76_ro spune:

Neata!
Nastere usoara Anca!!!
Noi avem mereu in casa 22-23 de grade asa ca il culcam noaptea intr-un costumas cu piciorusele acoperite si ii mai dau o bluzita si niste pantaloni de trening...se foieste ff rau si nu sta invelit...de trezit se trezeste cateodata spre dimineata ca isi pierde suzeta prin pat....doarme de la 20.30-21 pana la 6-7 dim!
Prima grija la trezire e lapticul, cam 210-270 ml, apoi joaca, in jur de 10 un somnic de 30 min, papa de pranz cu ciorbita/supa si felul 2cam pe la 12-13, iar joaca si plimbare, daca e frumos afara...poate(dar nu mereu) un somnic scurt de min 30 min fff rar 1-2 ore. Somnicul asta nu are ora fixa, apoi la 16-17 masa de fructe, sau cereale cu fructe,ori branzica cu fructe, joaca, nebunii iar pe la 20.30-21 baita, laticul 210 ml si somnic pana a doua zi!!
Pe parcursul zilei mai roade la biscuiti si cvrigi ca de...dintisorii astia!
Gata ca a venit calare pe mine si nu ma lasa! pupici

Catus76_ro(GINA), mami de bulgaras PETRU-CRISTIAN, 21 dec 2007!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:

Ank si eu cred la fel: ca-i parte din dop.
Cel putin la mine asa a fost: pe 10 dec dopul... pe 13 am pierdut lichid si... Gata!
Nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ankule NASTERE USOARA!!!! am niste emotiiiiiii cand vad atatea majorete
miha multa sanatate piticutei!

e asa frig si urat



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Multumesc de urarile de sanatate dragelor! Amira e la fel ca si aseara ... Are vocea dogita si tuseste ca un magarus. Pediatra n-a raspuns la telefon asa ca i-am dat dupa capul meu...antitermice,sirop de tuse si biseptol. Ea mi-a spus de acu o saptamana sa-i dau biseptol (macar) dar eu n-am vrut.Si iaca ce-am patit!
Mi-e asa mila de ea,ca nici nu poate plange mititica!

Ank-ule...gata?Vine? Nastere usoara! Abia astept sa-ti vad falcoasa.
Eu la Amira am stat 2 saptamani fara dop.

De dormit,ai mei dorm doar in pijamalute,fara body sau sosete.Dupa parerea mea e destul de cald,dupa a altora de asta is vesnic cu mucii in barba,pentru ca-i tin dezbracati.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutam fetele...

n-am intrat zilele astea...am fost ocupati...

mersi de raspunsurile voastre referitor la imbracamintea de nani...

ank, NASTERE USOARA!!!!! mamaaa...si pe mine ma apuca emotiile, mai ales ca si eu am nascut anul trecut tot cam pe vremea asta, si era frig afara si incepuse sa ninga...

miha, sanatate Amirei... sa stii ca si eu i-am dat lui Eric Sumetrolim(care e biseptol)...asa am scapat mai rapid de raceala, desi inca muci mai avem...

la noi e in jur de 23 grade noaptea, Eric se dezveleste rapid, cum pun patura pe el... de 2 zile am reusit performanta sa-l culc in sac, nu stiu insa cat va dura...dar eu i-as da un maieut pe sub pijamaluta, ca sa nu-l deranjeze capsele sau broderiile de pe pijama...(ma refer la aplicatiile cu diverse animalute,etc.)

la noi a nins in zona, mai precis pe Dealul Feleacului, asa ca iarna se apropie... yuhuuuuuu...abia astept sa vad cum va reactiona la zapada...

va pusic si ne mai auzim!

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...

Sa-l ajutam pe Andrei sa se faca bine...


http://b1.lilypie.com/ce5Mp3.png

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand..oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput