Durerea unei pierderi de sarcina (78)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

fetelor,spuneti-mi va rog,cum e cu testul care arata cum s-a nidat copilul?hcg arata niste valori in plus fata de testul barza?adica valori matematice dupa care stim cum s-a facut nidarea?cit costa testul asta si in ce zile se face mai bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

mai diana,daca e cu ochisori,sa stii ca e de la icoana facatoare de minuni din Bucuresti,continua sa te duci acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

la testul de sange , trebuie sa fie peste valoarea 5 , in functie de ziua in care faci testul beta hcg ; iti ia sange la laborator si iti dau de acolo rezultatul

daca mie imi arata testul de urina a doua linie inseamna ca sunt gravida , dar , cu cuvintele mele spun, riscul exista ... , asa ca din punctul meu de vedere , daca vine CM , inseamna ca afost ceva , dar nu s-a implantat bine , din pacate , si nu a fost destul de puternic sa ramana

Doamne ajuta tuturor !

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/cuvintedefolos.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingeras70

mai diana,daca e cu ochisori,sa stii ca e de la icoana facatoare de minuni din Bucuresti,continua sa te duci acolo.


da, am fost Joia trecuta si am in plan si Joia asta ; v-am spus , a fost asa de bine; ca bine zici Ingeras70

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/cuvintedefolos.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

bun,pentru stiinta mea,daca bebe e la 5 sapt si incepe singerare si se face chiuretare,inseamna ca nu s-a nidat bine? si ce se intimpla daca e valoarea buna ptr.sarcina,adica sarcina ,dar valoare care indica ca s-a nidat prost se duce femeia la chiuretare in viitor pentru ca se va elimina? pina cind dureaza aceasta este nueste nidat bine? daca nu s-a nidat bine,gineco vede ceva la eco,dar valorile acelea sint aiurea,nu are rost de inceput analizele de sarcina cu alte cuvinte,desi il vede pe eco??
lamuriti-ma si pe mine,fratilor,ca m-am zapacit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Ingeras , eu te-am zapacit . daca testul de sange iti spune prin valoarea peste 5 , ca esti gravida , inseamna ca s-a nidat , implantat in uter . ca esti gravida. nu exista valoare de nidare . m-am exprimat eu gresit

deci daca testul de sarcina e corect , inseamna ca sunt gravida si daca va veni CM pur si simplu inseamna ca am avort spontan

faza cu nidarea ... adica am pierdut sarcina pentru ca implantarea e slaba ... sistem imunitar slabit ... in sfarsit ... nu vreau sa scriu aberatii ... sa ma scuzati ... acuma chiar ma depaseste fenomenul
si ma doare capul ... o sa mai beau apa , nu am mancat nimica ...nu mi-e foame

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/cuvintedefolos.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

un cadou pentru toate fetele.Domnul sa ne ajute sa fim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna ziua dragele mele,
Nu am mai trecut de mult pe aici si nu stiu cate dintre voi isi mai aduc aminte de mine, insa vreau sa raspund la cateva dintre voi (care mi-au fost colege de suferinta).
INGERAS26A, mama ne cunoastem virtual cred ca de vreo 4 sau 5 ani. Imi pare rau pt pierderile tale de sarcina, dar trebuie sa te ridici. E greu sa te trezesti dimineata si sa simti aceeasi durere, dar nu pot sa cred ca durerea ta nu dispare in momentul in care iti zambeste Maya. Si pt ca se apropie ziua Mayei iti doresc sa fie sanatoasa, cuminte, frumoasa si sa va aduca numai bucurii!
MICHELLE81, mi se rupe sufletul cand vad cat de mult suferi. Nici pe mess nu am mai dat de tine sa mai vorbim. Te rog mult nu te inchide in tine, nu asta e solutia. Atitudinea asta o sa iti faca mai mult rau decat bine. Te rog sa gasesti puterea sa te gandesti la ziua de maine cu speranta.
UNDUCTHABLE, din pacate nu te stiu, dar vreau sa fac cateva precizari in legatura cu progesteronul. In primul rand studiile arata ca la un procent f mare dintre femei progesteronul induce organismului "ideea" de sarcina, chiar daca nu este asa. Se intampla asadar ca si betaHCG sa iasa pozitiv dar cu valoare mica intrucat corpul "crede" ca trebuie sa se pregateasca pt sarcina. Acum fiecare stie cum ii functioneaza organismul, dar eu nu as merge pe teoria ta potrivit careia daca apare CM dupa ce nu mai iei progesteron a fost sarcina. Sper ca nu te-ai suparat pe mine, dar crede-ma ca pot sa imi dau doctoratul pe teme de fertilitate.
Eu incerc sa nu mai intru asa des pe forum pt ca m-am impacat cu ideea de a nu putea procrea. Insa DD nu ne-a lasat si ne-a trimis un ingeras minunat. Cand ma uit la ea incep sa uit frustrarea si durerea care ma macina si se indeparteaza incetul cu incetul ideea de a mai face 4 laparo in speranta ca se mai poate reconstrui ceva la mine in burtica.
Eu va doresc sarbatori fericite si DD sa va mangaie curand sufletele si sa va trimita ingerasii mult doriti!
Pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Michelle sper ca Sarbatorile care vin, sa-ti mai aline sufletul chinuit.
catty ce ma bucur ca ai mai scris , chiar ma intrebam acum ceva vreme ce mai faci....vazut pozicile, pitica voastra e o scumpa si ma crezi sau nu, aduce tare bine cu sotul tau. Sa va bucure viata si sa creasca sanatoasa. Cu celalalt vis...eu sunt sigura ca se va implini cand nu te vei astepta . mamica si
Diana iti tin pumnii sa fie bine, sa stii.




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna seara fetele! Ma alatur si eu voua dc ma primiti. Mariana ma numesc si am :
- sarcina oprita din evolutie 12 sapt sept 2006
-chiuretaj obligatoriu 15 sapt sept 2008 ...bb cu vezica urinara fff mare
Acum , la 3 luni de la aceasta pierdere , mi-am mai revenit emotional si ma la DD ca in ian -feb sa raman


Poze

Mergi la inceput