LMA Clopotei de ian-febr 2008 (155) in sarbatoare!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Ana Antonia

Felicitari pt primul anisor,multi ani inainte presarati cu sanatate,bucurii si impliniri

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Reiau si mesajul din cap. trecut, caci am scris la sfarsit..

Dragele noastre,

va multumi pentru impresii si ne bucuram ca v-au amuzat pozicile cu Matei la volan si betivan pe deasupra!
In seara asta am aflat si de la cine era cojocelul cu pricina primit de Matei la botez! Daca va imaginati, am fost atat de capiati cu botezul si cu alte alea cand am fost in tara ca, efectiv, nu am stiut care cadou de la cine a fost...


LA MULTI ANI ANITA NOASTRA DRAGA! Sa cresti mare si inteleapta, ca frumoasa esti deja, sa fii iubita si sa le aduci parintilor numai bucurii


Urez, de asemenea, si zuzicilor si clopoteilor de zuzici care poarta numele Sf. Nicolae, LA MULTI ANI cu multa sanatate si bucurie-n toate!

Miriii...mai, ce ma bucur ca ma dai si pe la noi, p'acilea!

Roxanici, petrecere frumoaaasaaa! Te asteptam cu poze!

LalaD, he, heee..cata bucurie acolo la cadourile mosului!Speram ca nu s-a lasat si cu sfada! Eu tot trag de tine sa apari in poze si tu! Poate-mi faci si mie o bucurie de sarbatori acusi!

La noi Mos Niculae a venit de vreo 2 saptamani, cu masuta!
Bre, fetelor, dati-mi si mie o idee, ce fel de masinuta sa-i iau lui Matei? Sunt multe pe aici dar prea gasesc ce as vrea eu dar pt. varsta lui...adica sa aiba si o luminita ceva, poate sa mearga intoarsa de vreo cheita sau un buton ceva (ca m-a innebunit avem un mouse optic si are luminita aceea si il plimba pe jos ca pe o masinuta, de unde mi-a venit si ideea)..Dar pt. varsta lui n-am gasit decat d'astea "safe" ca sa zic asa, fara luminite..au melodii sau sunete ce-i drept...Eh..daca nu, o sa-i iau una ce-oi gasi pe aici...
Da' m-am gandit sa-i iau si o jucarie din aia care canta si danseaza (un ren, un pinguin, un mos Craciun), chiar daca nu sunt din cele "safe" pt. varsta lui Matei..am vazut in magazin si mor dupa ele...uitati aici: http://www.youtube.com/watch?v=P-2MoS_YSAk&feature=related
Am fost zilele trecute si i-am aratat cateva acolo pe raft si a fost f. incantat! Zapacitul de barbata-meu le-a activat pe toate si era o harmalaie acolo de nu stiam cum sa fug mai repede!



SUFLET DRAG

www.dropshots.com/CatiM#date/2008-06-20/14:07:00" target="_blank">..si noi suntem VEDETA!


Intr-o zi de 13...

AMR 40 ZILE
----------------------------------------------
www.petitieonline.ro/petitie/semnaturi/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!
----------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Hopa si eu sa urez LA MULTI ANI Anitei! Sa cresti mare si frumoasa !
Cu ce emotie citeam si eu anul trecut despre nasterea ta si ma gandeam ce bucurie pe parintii tai sa aiba fetita si baietel.

Alina,ani multi fericiti alaturi de puii tai!

Spun La Multi ani si celorlalti clopotei care implinesc un an zilele ce vor urma. Eu va citesc dar intru mai rar.

Miri ce ma bucur sa mai citesc despre tine, ne lipsesc mesajele tale.

Ramona, l-am votat pe Razvi pe piciulici, dar vezi ca acum este la pag. 48 nu la 47. Scumpul mic, o sa intru si zilele urmatoare.

Ceska, Benji a crescut foarte frumos, masuratorile sunt foarte aproape de unde suntem noi, iti citesc blogul imi place mult cum scrii si mai ales fotografiile si cometariile.

Am vazut multe poze de clopotei draguti, nu ii nominalizez, sunt uimita cum au inceput sa mearga si ce mari s-au facut toti.

Vreau sa ii raspund Stanuctzei in legatura cu umflatura de la mana: am avut si eu, aproape 2 ani umflatura aia la incheietura mainii pe interior,am crezut ca e de la typing, am schimbat tastatura, mi-au luat de la serv un scaun ergonomic, mi-au evaluat spatiul de lucru - aici se face mare caz de asa ceva si cineva in Dept. are rolul sa ne evalueze spatiul de munca . Nimic nu a mers, nu disparea nicicum si ma durea uneori, alteori nu simteam mare lucru. Ca sa scurtez: am mers la dr. si mi s-a spus ca este un chist ( s-a strans lichid ca intr-o punguta, lichid provenit de la articulatii, tendoane, etc, si la o miscare brusc a-a acumulat astfel) Chiar daca este tare si ai impresia ca are consistenta osoasa,te asigur ca nu este decat lichid. Mi s-au dat ca optiuni operatia( riscanta ca in zona aceea sunt multe nervuri,tendoane, etc) sau extragerea cu un ac mare a lichidului (cu procent 90% sa se refaca), sau sa il las in pace si poate dispare de la sine. Intr-o dimineata umflatura si-a schimbat forma, s-a alungit si in cateva zile a disparut, lichidul s-a resorbit. Nu am facut nimic, pur si simplu a disparut, asta dupa ce o avusesem la mana timp de 2 ani. Asta a fost experienta mea.

Si noi ne pregatim de party, o sa chemam copilasi din comunitatea rom de aici, mi-ar fi placut sa fim cu familia, poate la anul.

Raluca, mami de Thomas (23 Dec 07)
http://picasaweb.google.com/dorel.iordache





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

"- Si…..aud glasciorul mai intai incetisor…pana apuc sa o vad
si apoi….tare nene!!! Sa auda toata lumea ca am aparut in lumea voastra, oameni buni!!! Sunt Ana Antonia si sunt sanatoasa tun si nu-mi place ca m-ati deranjat de la caldurica unde dormeam asa de bine si m-ati scos aici unde ma controlati pe toate partile. Uffff!!! Este bine Ana mea. Plange tare tare si are o figura tare furioasa."


asa a venit pe lume, acum un an, la 12.55 ANITA . cu emotii, cu sperante, cu teama si incurajata si sustinuta de zuze .. primul nostru clopotel .. o printesa frumoasa si rotofeie care i-a dat ceva emotii lui mami ..


LA MULTI ANI CU SANATATE
ANA, SCUMP CLOPOTEL,
SI CU UN DRAM DE NOROCEL,
DRUMUL VIETII VA FI USUREL.
IUBITA SA FII SI NOROCOASA
CACI DE FRUMOASA ESTI FRUMOASA!


alinus, draga mea, sa-ti fie puii sanatosi, sa va aduca numai bucurii, sa
radeti si sa petreceti alaturi de ei toata viata.

va imbratisez cu drag!

si daca vrei sa pui la colectie ce se intampla pe forum acum un an, fix pe
6 decembrie, dupa nasterea Anitei uite aici.


Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata


hai poftiti de va serviti ..

sorry dar nu pot sa stau mult caci matza nu mai are chef de somn .. si miauna de zor din patut, cred ca e nerabdatoare sa vada ce i-a adus mosu' ..



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Buna cafeaua Elle, saru'mana si Andrei tot cu noaptea in cap s-a trezit

La multi ani scumpa Anita, sa iti fie viata plina de bucurii, sa cresti mandra ca o floare inconjurata de dragostea celor dragi, multa sanatate, noroc si fericire iti dorim ! La multi ani mami !

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)
Poze
Aventuri cu 2 pitici!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



uite va mai dau o .. ca sa va treziti ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cynthia_ spune:

neatza!!!
ANITA

Sa ai parte de tot binele din lume, clopotel frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

sa scriu repedeeeeee ca se trezeste terorista lu' mama


ANA


La multi ani frumoasa Anita !!!!
Sa-ti dea Doamne Doamne sanatate multa, sa fii fericita si sa ai noroc in viata!!!
Sa fii la fel de prietenoasa, de calda si buna ca mama ta !!!
Alinutule... ma gandesc de cand m-am trezit la tine si la anita ta ... Sunt tare emotionata ca am ajuns in aceasta zi... A trecut 1 an !!!!
Doamne,.. imi vine sa plang de emotie, de fericire...

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

La multi ani NICOLE !!!! Sa ai o sarbatoare minunata alaturi de mihaita si familia ta !!!

La multi ani sanatosi si pentru 10 lunite fericite implinite astazi de Laura ( tiza mea ) lui elia elia!!

Si, nu in ultimul rand.... Multumesc tuturor zuzulicilor care mi-au felicitat-o ieri pe eleni a mea !!!!
Culmea este ca eu am uitat ca ieri sarbatorea 10 luni... M-a sunat sora-mea dupa amiaza... care uitase si ea... dar a citit aici pe forum mesajele voastre pentru eleni... si m-a sunat sa-mi aminteasca ca este ziua lui fii-mea...



Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput