La multi ani fulguleti de n-d 06 (202)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Buna de dimineata!!!
Poftiti la , ceai, lapte cu cacao sau ce va mai pofteste inimioara, ca le-am pregatit acum!

Am vazut poze foarte frumoase cu Ale si Stefy, doua domnisoare desavarsite!

La multi ani fulguletilor care au implinit 2 anisori!
Alexandra
Celeste
Ana
Octavian
Tudor
Sa fiti sanatosi, copii frumosi, sa aveti noroc si sa fiti fericiti! Mamici minunate, sa va traiasca puiutii si felicitari pentru doi ani de mamicie!

Lacramioara
Porumbita
Sa fiti sanatoase, iubite si implinite, intelepte si rabdatoare!


Dia, am simtit un gol in stomac cand am citi de piciorusul Oanei! Biata de ea, cat o fi durut-o! Pup dulce degetelul, sa treaca repede!
Acs, bun venit pe lume fetitei prietenei tale! Sa fie sanatosa si mancacioasa, iar mamicii refacere grabnica!
Desiree, oau! Dar stiu ca ati petrecut nu gluma! Ca-n povesti, 3 zile si 3 nopti! De-abia astept sa vad pozeeee!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Pentru Mos Nicolae am pregatit impreuna cu Alexia ghetele, cizmele, i-am explicat ce si cum. A doua zi de dimineata, cum s-a trezit "Ghete! Ghete!" si s-a dus sa caute ce i-a adus mosul. Din tot ce era acolo, a luat o ciocolata si o cutie micuta cu suc Tedi. Nici nu mai voia sa caute prin ghete, cizme, sa vada ce a primit. Ea voia ciocolata si sucul si atat. Eu citisem seara cartile pe care i le pusesem langa ghete, ca sa stiu ce sa-i povestesc copilului, daca ma intreaba... N-a fost nevoie, ca nici nu le-a bagat in seama (abia ieri mi le-a adus si m-a pus sa-i povestesc). Pe piticul din Alba ca Zapada l-a lasat in pielea goala imediat si l-a aruncat cat colo. E gol pusca si acum, ca nu ma lasa sa-l imbrac. Biscuitii, fructele nici nu le-a atins... Ciocolata sa traiasca!
Pentru maine am comandat un tort in forma de locomotiva Thomas, sa vedem ce-o iesi! Vom petrece in familie. Alexia stie ca o sa-i cantam "Putzani! Putzani!" (La multi ani!)

Hai, va pup si va urez sa aveti o zi frumoasa!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dia pupici Oanei si sa-i treaca unghiuta.
Porumbita sa treaca bubita si lui Mario! Pupam piciorus!

Acs traiasca puiutul Arlei. De sarbatori sa auzim numai vesti bune ca aceasta!
Desiree da tare ati mai sarbatorit. Asteptam pozici si filmulete. Cat despre ora de culcare ...la noi ora obisnuita e 23.30-24.30, iar mami si tati dimineata pleaca la serviciu.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Teutz tare scumpa Alexia cu ghetutele. Si a mea a luat 2 cioco in mana si le-a indesat in gura. Restul din cizme...apa de ploaie.
Azi n-a fulguit? Nu avem nici un sarbatorit?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Porumbita
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de baietii tai!




Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Porumbita. sa fi sanatoasa si fericita. sa ti se indeplineasca toate dorintele si sa ai parte numai de fericire. sa-ti traiasca baiatu' si sa te bucuri de el!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Eu sunt un pic cam suparata. Erica a facut alergie la ceva(din nou) si eu stupid mam nu-mi dau seama la ce. I-au aparut pe o mana si pe gat si fata (a...are una si pe burta si una pe picior) niste bubite care arata cam ca piscatura de tantar. a maai avut acum vreo luna si mi-a mai facut o data si prin august.
Sper sa poata veni azi pediatrul sa o vada, ca data trecuta a venit dupa ce i-au trecut. Ce se face in cazurile astea? Ati avut astfel de probleme?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Cu mare intarziere urez LA MULTI ANI fulguletilor pe care i-am ratat din lipsa de timp: Erica, Stefy, Alexandra, Ana, Celeste, Andrei Nicolas, Dragos, Octavian, Tudor
De asemenea, mamicilor minunate Chinico, Lacrimiora si Porumbita
Eu iarasi scriu pe fuga, nu am citit din urma.. urez sanatate celor bolnaviori (stiu doar de Denis)... si sper sa mai vin pe aici cat de curand...
Va pup

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianav spune:

In sfarsit am terminat si eu emotiile. Am avut un examen, l-am luat si nu oricum, ci cu cea mai mare nota, uremeaza examinarea orala joi, sper sa ma descurc si apoi ma consider promovata.

AM cautat o gramaaaada o cofetarie ca lumea in Bucuresti. In afara de CADE unde e 1,8 milioane kg de tort, nu am gasit nimic care sa imi placa. Normal ca nu am dat bani la CADE ca m-a enervat bucatarul, unul cu o fata de arab si nici bon nu dadeau, nici sa gust la banii astia..Asa ca m-am dus mai pe colt, la Agapitos, unde mi-au aratat o multime de poze pe care nu le faceau. Eram obosita ca altfel intrebarea fireasca era de ce naiba le mai tin acolo. In sfarsit, sa nu va imaginati ca sunt vreo pretentioasa, vroiam ceva extrem de simplu, alb, imbracat in martipan, si cu niste mici decoratiuni sau figurine...zic eu simplu si elegant. MA rog, nu fac alb, fac crem....au figurine dar de fapt nu pun decat trandafiri...zic eu vroiam ceva flori cu petale colorate, nu trandafiri....am ajuns la un compromis...sper sa iasa ceva pana la urma.

Dia Imi tare rau de Oana. Cand eram eu mica si a murit bunica mea, era o nebunie mare in casa, mama tanara 24 ani....eu am bagat mana la usa si ea, mama, a inchis usa. S-a auzit un zgomot infiorator, mama a lesinat, eu de durere, aveam 2 ani, am facut pe mine, degetul mijlociu de la mana atarna, era rupt. Mamaia cealalta m-a luat in brate si m-a dus la urgenta. A nimerit un dr bun, care a zis ca nu mi-l taie ca sunt mica si se reface osul. Si acum e ok, am si unghie, fff putin diferita fata de celelalte....aproape ca nu se cunoaste nimic..

In rest doresc sanatate la toata lumea, tot ce conteaza este sanatatea alaturi de cei dragi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Dianav, eu ti-as fi recomandat cu caldura Opera Cafe de la Mall Vitan sau patiseria din incinta Gima din acelasi Mall (este acelasi proprietar). In afara de faptul casunt prieteni de-ai nostri si noi la ei facem mereu torturile, chiar au praji si torturi f delicioase, astfel au ajuns toate cunostintele noastre sa comande acolo. Fac si din martipan alb, ne-au facut noua anul trecut unul de l-am facut cadou la un botez. Anul asta pentru ziua lui Kaan ne-au facut cu blat de pandispan si crema de lamaie, asa au putut manca fara grija si copiii, si ce le-a placut! Fac tot felul de forme (iepure, masina, pisica, gargarita, chitara, pian..) iar daca stiu ca este pentru zi de nastere copil folosesc ingrediente naturale.

Citat:
citat din mesajul lui dianav

In sfarsit am terminat si eu emotiile. Am avut un examen, l-am luat si nu oricum, ci cu cea mai mare nota, uremeaza examinarea orala joi, sper sa ma descurc si apoi ma consider promovata.

AM cautat o gramaaaada o cofetarie ca lumea in Bucuresti. In afara de CADE unde e 1,8 milioane kg de tort, nu am gasit nimic care sa imi placa. Normal ca nu am dat bani la CADE ca m-a enervat bucatarul, unul cu o fata de arab si nici bon nu dadeau, nici sa gust la banii astia..Asa ca m-am dus mai pe colt, la Agapitos, unde mi-au aratat o multime de poze pe care nu le faceau. Eram obosita ca altfel intrebarea fireasca era de ce naiba le mai tin acolo. In sfarsit, sa nu va imaginati ca sunt vreo pretentioasa, vroiam ceva extrem de simplu, alb, imbracat in martipan, si cu niste mici decoratiuni sau figurine...zic eu simplu si elegant. MA rog, nu fac alb, fac crem....au figurine dar de fapt nu pun decat trandafiri...zic eu vroiam ceva flori cu petale colorate, nu trandafiri....am ajuns la un compromis...sper sa iasa ceva pana la urma.

Dia Imi tare rau de Oana. Cand eram eu mica si a murit bunica mea, era o nebunie mare in casa, mama tanara 24 ani....eu am bagat mana la usa si ea, mama, a inchis usa. S-a auzit un zgomot infiorator, mama a lesinat, eu de durere, aveam 2 ani, am facut pe mine, degetul mijlociu de la mana atarna, era rupt. Mamaia cealalta m-a luat in brate si m-a dus la urgenta. A nimerit un dr bun, care a zis ca nu mi-l taie ca sunt mica si se reface osul. Si acum e ok, am si unghie, fff putin diferita fata de celelalte....aproape ca nu se cunoaste nimic..

In rest doresc sanatate la toata lumea, tot ce conteaza este sanatatea alaturi de cei dragi....


Mergi la inceput