La multi ani fulguleti de n-d 06 (202)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acs spune:


Celeste Maria
Ana
Mihnea Octavian
Tudor Alexandru

Lacramioara


Cu scuze pentru intarziere:


Dragos
Erica
Andrei Nicolas
Alexandra Graziella

Chinico

LA MULTI ANI tuturor celor care si-au sarbatorit onomastica de Sfantul Nicolae!


Va doresc tuturor sa fiti sanatosi si sa aveti parte numai de bucurii!




Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Lacramioara, frumoasa foc Stefy! Imi plac mult coditele, iar de ochisori nici nu mai zic! Rochita galbena e tricotata de tine? Asa ne facea bunica atunci cand eram mici! Foarte frumoasa!

Adinazot, placuta atmosfera din poze si frumoase foc amandoua!

Dianocica, cand te aud ca pleci la Slatina mi se face asa un dor de bunici! :(
Mult succes cu scoala de soferi!


Si acum despre bursucii mucosi: Vineri a fost petrecerea de Mos la mine la serviciu. Cei mici s-au simtit foarte bine; fetele au spus poezii Mosului; Victor n-a vrut sa i se aseze in brate :); au primit cadouri, au mancat dulciuri... Eu a trebuit sa fiu cu ochii pe ei, sa nu vandalizeze cadourile pe care le lasase Mosul sub pom inca de dimineata :).
Apoi, noaptea, a venit si Mos Nicolae, care le-a pus dulciuri si carti in cizmele curatate de ei (adica de ele, ca Victor n-a vrut sa participe, dar si le-a asezat frumos la usa :) ). Maria: "Mami, la tine si la tati n-a venit Mosul pentru ca nu v-ati facut pantofii. La anu' sa nu mai uiti!" (mami si tati isi facusera cadouri inainte de Mos :) ).
Ioana are ochelari de sambata; si-i stau asa de bine de-mi vine s-o rod, nu alta. Trebuie sa ma invrednicesc si sa le mai fac niste poze.



Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Celeste Maria!
La multi ani, Ana!
La multi ani, Mihnea Octavian!
La multi ani, Tudor Alexandru!


Aka, ank999, Yagmur, acs, anateo, Dia, Kiki, Adina, ramsan, saryta, porumbita, asiza, danutz, mamaana, Teutz, dianocica, Donia, dandusa, Ruxandra, Ktrinel, multumim pentru urarile de ziua Stefaniei.

Flore, imi pare rau pentru pierderea suferita. Dumnezeu sa-l odihneasca.

Dia, eu stiu ca la cei mici, in final trebuie sa aiba 20 de dinti in total. Cei 4+4 sus si jos in fata, apoi pe langa ei 4 canini de o parte si de alta, sus si jos a celor din mijloc. Dupa canini, 4 premolari si apoi intre 2 ani si 2 ani si jumatate, ultimele 4 masele. Asa mi-a explicat stomatologul meu. Stefy are deja 16 si urmeaza ultimele 4 masele. In dreapta sus, deja a spart un colt si e asa de agitata…..

Adina, acs, multumim de aprecieri.

Ank999, acs, multumesc pentru urari

Acs, rochita e crosetata de sora mea, special pentru petrecerea de doi ani a Stefaniei.

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Manuela, Adina, Lacramioara tare frumoase sunt pozicile. Sa-i pupe mama de puiuti scumpi!
Frumos e Sibiul de sarbatori. Si printesa merge de manuta.
Manuela cum e sa ai trei comori?
Ce rochita mai-mai are frumoasa de stefy. E sarbatorita,de


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Neata! Poftiti la
La multi ani pentru astazi:
Celeste
Ana
Octavian
Tudor

Si cum iar am ratat cu gratie sarbatoriti de vaza, la multi ani cu intarziere:
Alexandra, Erica, Andrei Nicolas, Dragos, Andrei Daniel, Calin Ioan, Stefy

La multi ani la toti ce si-au sarbatorit onomastica de Mos Niculae.
Am reusit sa mai recuperam si noi in weekend putin timp cu Kaan, si asa am lenevit cu totii, si asa am dormit…ah ce bine a fost… Vineri seara am avut niste musafiri cu un baietel cu 7 luni mai mare decat Kaan dar care arata mult mai mare, asa de vreo 4 ani, deci Kaan a crezut ca e intradevar mult mai mare, s-a tinut toata seara dupa el, atata s-au jucat impreuna, cred ca pentru prima oara s-a jucat atat de mult cu cineva…
Am reusit sa vad poze cu motata Stefy, ce mi-a placut rochitica ei galbena, si cu Ale in plimbare nocturna…
Ruxandra, inca nu am reusit sa colectez pozele frumoase de pe la prieteni, cu siguranta le voi pune cand le voi avea…
Ktrinel, uf, pe antibiotic?…sanatate multa!
Dianocica, multa bafta…cu toatele….
Dandusa, multa rabdare, o sa treceti cu bine peste aceasta perioada, chiar ieri vorbeam cu o cunsotinta cu un baietel de 5 ani si altul de varsta alor nostri, si imi povestea cum, atunci cand sa- nascut cel care are acuma 2 ani, cel mare avea 3…era oribil, cica avea un psihic varza…si ea si copilu mare, stiu ca tunci vroia sa-l duca la psiholog….iar ieri era asa de fericita, si imi povestea cat de minunat e acuma, ca sunt nemaipomeniti impreuna…asa ca in curand or sa vina vremuri bune, bune… pentru o curajoasa ca tine.
Asa, si cum la noi in familie este corceala, azi sarbatorim prima zi de bayram, asa ca va poftesc la baclavale, sarmale, friptura de miel si o dusca de raki.
Sa aveti o saptamana minunata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Despre petrecerea de la cresa, cred ca a fost prea luata in seama, ca era asa sfioasa, in poze.... Noi nu am participat, doar am dus tortul, suculet.... si aparatul foto si am plecat. Am lasat-o cu piticii ei. Si am vazut doar pozele, ca si voi.

Acasa, e o poveste lunga.... Cadourile au inceput sa curga de joi seara de cand a venit mama mea si tot curg. Mai am de luat azi un pachet de la posta, maine, mai vine unul.... De joi incoace, zilnic a primit cadouri. Vineri de la noi, sambata, de la MOs NIcolaie si de la invitatii la ziua ei, ei a mai venit o prietena si iar a primit cadou....
Petrecerea am decis sa o facem acasa, ca nu aveam decat 4 copii si... a ramas asa, insa mie mi-a iesit .... pe nas. In spatele aparatului foto tot eu am stat si la bucatarie la fel, deci poze in limita timpului liber.
Insa Stefy a fost foarte incantata, ca s-au jucat, era o harmalaie in casa, de ziceai ca am cel putin 20 de pititci, nu 4. Daca ea s-a simtit bine restul..... trece.
Va las si va urez o zi si o saptamana buna.

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

iulia_stefi, f frumoase pozele... o sa uiti harmalaia si oboseala in cateva zile... cat despre masele, oana are deja de cateva luni cele 8 masele iesite in intregime, de aiai intrebam ce naiba mai iese?


noi am avut o experienta nasoala ieri: oana se tot juca cu usile, era desculta bineinteles, si si-a tras usa peste degetul mare de la picior, efectiv si-a sfartecat unghia de la jumatatea degetului, sange all over...... a fost infiorator, a avut niste dureri crunte, nimic nu-i potolea durerea aia infioratoare ... a plans vreo 2 ore numai in urlete si eu cu ea ... si apoi a adormit de epuizare ... si plangea si in somn cu sughituri. pe mine m-a terminat psihic faza asta.,.. unghia e smulsa din carne de la jumate , acum pare ok, nu mai curge sange, dar e oricum carne vie..... nu o doare, se poate incalta, etc... dar nu poate sa se uite la ea, aseara am discutat cu ea jum de ora sa ne lase sa-i schimbam bandajul (ca trebuia obligatoriu sa ne si uitam sa vedem cum arata, sa nu se infecteze, etc)... si plangea si nu vroia... in final, i-am scos bandajul un pic cu forta, am vazut ca arata f bine, sper sa se vindece frumos si sa n-o mai doata, i-am pus alt bandaj si s-a linistit ca prin minune dupa aia... of, a fost absolut ingrozitor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DIA,vai draga de Oana,prin ce a trecut,nici nu vreau sa ma gandesc ce durere.Pupam se treaca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

Dragos si un pt surioara
Octavian
Erica
Alexandra
Ana
Celeste
Tudor
pt Chinicosi Lacramioara
azi nu prea sunt in forma,ar fi trebuit sa fie ziua bunicii mele...dar cum ea nu mai estenu sunt in apele mele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dia1609

iulia_stefi, f frumoase pozele... o sa uiti harmalaia si oboseala in cateva zile... cat despre masele, oana are deja de cateva luni cele 8 masele iesite in intregime, de aiai intrebam ce naiba mai iese?


noi am avut o experienta nasoala ieri: oana se tot juca cu usile, era desculta bineinteles, si si-a tras usa peste degetul mare de la picior, efectiv si-a sfartecat unghia de la jumatatea degetului, sange all over...... a fost infiorator, a avut niste dureri crunte, nimic nu-i potolea durerea aia infioratoare ... a plans vreo 2 ore numai in urlete si eu cu ea ... si apoi a adormit de epuizare ... si plangea si in somn cu sughituri. pe mine m-a terminat psihic faza asta.,.. unghia e smulsa din carne de la jumate , acum pare ok, nu mai curge sange, dar e oricum carne vie..... nu o doare, se poate incalta, etc... dar nu poate sa se uite la ea, aseara am discutat cu ea jum de ora sa ne lase sa-i schimbam bandajul (ca trebuia obligatoriu sa ne si uitam sa vedem cum arata, sa nu se infecteze, etc)... si plangea si nu vroia... in final, i-am scos bandajul un pic cu forta, am vazut ca arata f bine, sper sa se vindece frumos si sa n-o mai doata, i-am pus alt bandaj si s-a linistit ca prin minune dupa aia... of, a fost absolut ingrozitor...

Dia de Oana 29.11.06

"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez


Dia mario cand avea un an a patit la fel, si repede s-a cicatrizat si a crescut alta unghie. Sper din tot sufletu sa treaca la fel de repede si la voi. Mario azi a cazut de pe scaun si habar nu am cum sea zgariat calcaiul destul de nasol. La fel am avut plansete pana a adormit.Mario e barbatel si suporta altfel durerea, Oana ta e domnisoara si normal e mai sensibila. Pupam unghiuta sa treaca repede.

Stela mamica de voinici Radu(11.06.2008)+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput