La multi ani fulguleti de n-d 06 (202)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

Dragos monicabb, felicitari mamico!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Stefi
Erica
Dragos
Andrei
Chinico
Nicu de Flore
Tata,frate si cumnat de Donia
Nicolae si Nicolete
sanatateee,bucurii si multe impliniri
alaturi de cei dragi voua




Scorpionasii mei stralucitori
Crinuta si Raducu
(1.nov2006)(31.oct2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Danita,Ramsan,
ne facem vecine,cum nu?!dar unde ne mutam?la mare,la munte sau la Iasi?
Porumbita,
multumesc de incurajari,inseamna f mult pentru mine
ii tin non stop impreuna,deci teoretic Raducu ar trebui sa fie obisnuit cu zgomotele Crinutei...dar uite ca nu-i deloc asa...
timpul le rezolva pe toate
Dia,
la Crinuta "al treilea" rand de masele este si acum umflat,deci gingia in locul cu pricina,vreau sa zic...nu cred ca are cum sa fie alte patru masele,la naiba...noi santem la ultima masea acum,abia i-a iesit un sfert...nu-mi da besti de-astea ca cedez nervos...
pupici Oanei si mamici cu ghips
Roxanica,
nici eu n-am mai intalnit o persoana ca tine da' promit solemn ca intr-o zi cu soare o voi intalni pe minunata raza de soare
Ingerasa,
mii de imbratisarii din partea noastraimi pare nespus de rauuuuu



Scorpionasii mei stralucitori
Crinuta si Raducu
(1.nov2006)(31.oct2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Ingrid!

Eri_ka felicitari si numai bine.


Stefy!

Mami Lacramioara sa-ti traiasca printesa.


Dragos

Monica pe unde te ascunzi?? Hai, scoate capul ca ma supar si .





de M (6) si G (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Azi e ziua doamnei Chinico.. asa..

Ei, si dumneaei si-a luat urmatorul angajament:

- ca apare pe azi, pe maine sa ne dea un si-o ciucalata

- ca dupa ziua lui Bea mai apare si cu poze (termen=pana in 2009)


Am zis.







de M (6) si G (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dandusa, sa zic, sa nu zic? nu ca e umflat locul, ci pur si simplu sta sa pocneasca ... pun mana, pe ea o doare, gingia pare alba, si ef ascutit sub gingie. cand a mai fost asa, in cateva zile au iesit maselele . nu mai zic ca are si comportamanetul aferent iesirii maselelor, cu crizutele aferente, tipete, urlete din nimic, muscat, lovit, nervi la greu, scarpinat la gingii, imi cere s-o dau cu orajel acolo.... ... pai da' ce fratele meu iese acolo? ca io in nici o schema cu dintii nu mai vad un rand de masele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Am trimis baietii afara si ma rasfat si eu un pic cu poze din capitolul trecut.. caprita Antonia, de la ziua Oanei si cu supermarketul, de la ziua Adei, Adina&Ale in Germania, torturile lui Stephanie si Isabel.. yamy, yamy.

Off Donia, otita. lui Cristinel. La fel celorlalti bolnaviori.. bursucii de Acs, Marc de Dianarus, Leyla, Raluca si Adinuta, Teo de Anateo (in afara ca se uita medicul ORL-ist cu aparatul acela in ureche nu crez ca mai tb ceva)

Roxanica.. esti mortala cu fugaritul . Pare rau ca este asa...cu jobul.. si exact asa simt si eu. Plus altele..

Danutz, multamim de poze si povesti. Am tras o ochiada rapida.. las si pt mai tarziu sa le mai savurez in tihna. Da nemtii sunt maestri in ale organizarii.. si asa imi zise un prieten drag ce traieste in Nemtia si care fu la un curs in State.. nici nu exista comparatie.

Lavinia,

Leyla, cand te-oi mai obisnui cu programul lung .. poate pui poze de la ziua lui Kaan.

Da, Dandusa.. si eu exact ca Donia zic.. ne plimbam cu copii pe afara Claudiu impingea carutul cu Crinuta dormind si fratele meu il tinea pe Raducu...,eu mergeam intre ei cu blugii mei cei dragi cu tot cu nasturele inchis si ma simteam ATAT de bineeeee,ma uitam in stanga mea,ma uitam in dreapta mea...nu-mi venea sa cred ca am DOI copii si ca ma incap si blugii bai nene...nu pot sa explic ce bucurie imi invadase sufletul...nu pot sa va spun cat este de minunattttt,greu al naibi...dar minunatttt Tu esti minunatttta!


Off Flore, cum asa? la 27 de ani? off, off. Condoleante.

Da Asiza.. nu stiu ce zi o fost ieri.. si Anca Parghel si Constantin Ticu Dumitrescu.. in fiecare zi mor oameeni.. da asa parca te izbeste mai mult.. cu toate ca-i la fel..


tema celor 3 bau-bau (oare de ce?)
scutec: da, pana la vara cel putin il mai tinem. Iar scutecul de peste noapte.. o sa scapam de el si mai incolo presupun.. da poate ma surprinde G..
biberon: da, si inca il mai tin. Vorba cuiva.. mor de drag sa-i dau lapticul.. mai ales seara
suzeta: din pacate nu mai vrea G



Multumesc mult dragelor pentru cuvintele voastre.


.. si ingeras.. multe, multe . Imi pare rau.



de M (6) si G (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

am promis, am promis :))

am lasat si cremesul balta, si copchilul in grija piromanului..

multumesc frumos dragele mele, nici macar nu va puteti inchipui ce surpriza minunata mi-ati facut!! nu ma asteptam deloc deloc sa va aduceti aminte..nuu, nu de mine :) asa la general..ci de faptul ca azi e ziua in care, la naiba, o data pe an, si in ultimile 3 dati de fiecare data, fac 25 de anisori ;) (evident, sunt acasa, la birou ar fi mai naspa cu cremesul,mda, si nu am cum sa dau incoa cu emotionuri...)

si colac peste colac (d'astia am, si pe masa si pe solduri) ca pupaza doarme dusa, m-a sunat..Ruxandra!!! asa fain m-am simtit..ioi...

imi iau amu imbatranitele-mi sunci si ma azvarl in vana. ma ustura gatul, ma cam mucui si ma dor si oasele..bai, da la 25 de ani cui ii pasa!!!

promit sa pun poze. si sa incerc macar o data pe sapt. sa vin sa va iau la ciufulit. si astea toate pana in 2009. sunt pe locurile imediat urmatoare dupa tre sa slabesc, tre sa fac sport, tre sa ma cultiv mai des si mai profund, tre sa incetez sa mint lumea ca am 25 de ani :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

intrebare: a cumparat cineva www.crazytoys.ro/jucarii/Sisteme-educationale-2013/Printese-Disney-124/Dynatech-2102/7131/Storytime-Theater-proiector-multimedia-include-carte-Mica-Sirena.html" target="_blank"> proiector+ carte ??? ca de multa vreme cautam, tot n-am gasit si acum am gasit asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

chinico, ia arunca un cremes si la mine

Mergi la inceput