Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

De o ora stau si citesc ce ati scris...

Carmen, inca n-am nascut, dar am implinit 38 de saptamani... Nici nu mai stiu cand, eu zic ca ieri, dar se prea poate miercuri... TreŽ sa sun iar la ginecoloaga, ca asa mi-a zis...

Billy, roxanaz, eu am ajuns in faza in care beau f. multa apa si nu mai pot sta pe scaun decat cu picioarele super cracanate sau lasata pe spate... Deci nu mai e mult... Fac bagajul deja, sa fie pregatit... Bebelina e la fel de foarte activa, chiar si acum se foieste...

catisto poate ne face o surpriza... Placuta... Asteptam vesti...

Naty, nici mie nu mi se pare mult o saptamana... Si nici ca greutate nu mi se pare foarte mica...

Vreau si eu ID-ul si parola de la mailul comun, le aveam pe undeva, dar nu mai stiu pe unde...

A, citesc despre cum trebuie sa respiram cand incep contractiile si in timpul nasterii, dar nu retin nimic...





cu Daria Nandini

http://bd.lilypie.com/TkNWp3.png

Daria: "posedata de bine" (persana)
Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa)


Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Ieri am avut prima contractie dureroasa SERIOASA ca sa spun asa. Am intepenit cu totul si mi-am pierdut rasuflarea intr-o secunda. Stateam in pat si am simtit deodata o puternica senzatie de urinare,mi s-a intarit burta instantaneu si a inceput sa ma taie efectiv sub burta..ziceai ca imi bagi cutite si in stanga burtii si in dreapta (pe sub burta asa). Nu ma puteam misca deloc ca ma durea de vorbeam singura;pana la urma am zis hai sa incerc sa ma dau jos din pat..ce vorbesti?chiar daca am reusit cu greu sa ma dau jos din pat,nu puteam face un pas, eram cocosata si nu puteam sa merg deloc. Chestia asta a tinut vreun minut-doua, dar mi s-a parut o eternitate. Mi=a trecut intr-un final si am putut si eu sa ma duc la baie linistita. Ce sa zic..mi s-a parut destul de nasol

Justme 35+
http://bd.lilypie.com/sejIp3.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=justme25&year=2009&month=1&day=3&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

just, nu ma speria...

cu Daria Nandini

http://bd.lilypie.com/TkNWp3.png

Daria: "posedata de bine" (persana)
Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa)


Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

just, nu ma speria...

cu Daria Nandini

http://bd.lilypie.com/TkNWp3.png

Daria: "posedata de bine" (persana)
Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa)


Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!


Nu vreau sa te speriiOricum, dupa ce mi-a trecut (ca si cum nici nu fusese) ma gandeam ca sunt din ce in ce mai aproape de momentul intalnirii cu fetita noastra si asta mi-a dat curaj.

Justme 35+
http://bd.lilypie.com/sejIp3.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=justme25&year=2009&month=1&day=3&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Eu abia astept sa inceapa nasterile...sa fac galerie, sa ma bucur si mai ales sa aflu cum e ....asa ca Bafta si curaj fetelor

Veronica cu Alice
micuta mea A.M.R. 9 SAPTAMANI
BB e pe drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

'neata...la mishto ca-s in picioare de la 6,45da' maine si poimaine se doarme ca-i week-end si printesa nu merge la scoala....
ROXANA
fetelor pt caderea parului masati-va pielea capului cu ulei de ricin si stati cu uleiul asta in cap cat puteti-o ora,doua...e super,nu se ingrasa parul,nu mai cade si incepe sa creasca parul nou,adica puf pe la baza firelor de par...eu fac treaba asta cand vad ca iar incepe sa migreze claia...
Catisto fii cuminte!!!stai in pat ,sa mai stea la caldurica tiza mea...

Amedeo 10 ani,Annamaria 7ani, 30+Mihai Adrian

AMR 8 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariya
ROXANA



asa, pupa-ma, pupa-ma, ca invidia tot nu imi trece asa usor
ce cunoscut imi e programul asta cu 6.45.... grrr... vorba ta, bine ca vine vacanta.
buna e si masca aia cu galbenus de ou si vitamina A uleioasa, dar mai incolo pentru cine are timp sa stea cu maioneza in cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

doamne fetele nu-mi vine sa cred ca selene si catalina sunt atat de inaintate in varsta .... ca sa zic asa ... .... la fel si just .... ma tot uit la AMR-uri si nu-mi vine a crede ....

just si eu m-am speriat putin la descrierea ta dar cred ca de asta avem nevoie .... de realiate ca sa nu ne speriem cand ni se va intampla fiecareia dintre noi ....

ma cam sperii de respiratie .... ca eu o am greoaie de acum iar ieri doctorita de familie mi-a zis ca am pulsul cam marit .... tensiunea 10 cu 6 ... cica mica da buna .... dar ce ma fac cu pulsul????

acum ma apuc de a doua tura de calcat ... cine zice de plictiseala acasa???? ca eu nu am timp nici sa respir .... atat de multe am de facut ....

30+ANTONIA IOANA

AMR 10 SAPTAMANI

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Buna!

Va multumesc de incurajari.

Intre timp am vorbit cu prietena mea, mamica a unor gemeni de varsta Ioanei si mi-a adus aminte ca ei i s-a spus la toate ecografiile (facute la Pop si Iosup) ca fetita are retard de 10% de crestere, incat atunci cand a nascut, la 35 de saptamani, era pregatit in sala de operatie incubatorul pentru fetita si o echipa de neonatologi si fata era bine merci, ba chiar un pic mai marisoara decat baiatul, la care nu s-a pus vreo problema de retard.

cris30 stiam ca si tu ai avut aceeasi problema, chiar m-am gandit la voi. Acum cum mai e?
rox la noi e cam exclusa posibilitatea asta, fiindca eu stiu precis cand as fi putut ramane gravida - in a 14-a sau a 15-a zi.

Pediatra nu a venit inca asteptam sa ne sune cand termina la spital (intrase intr-o cezariana) sa mearga sotul sa o ia.





Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 33+ cu Nadia - Ana
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Buna burtici
Am citit si eu pe sarite, pt ca tot e cam mult

Noi incepem sa intram in spiritul Craciunului.....ieri sotul a cumparat cateva cutii cu bomboane de brad, iar maine scoatem aranjamentele cu globuri si lumanari si o sa facem si cei doi brazi.....ce mai, vine Craciunul!

Hainutele, eu inca nu le-am spalat...doar le-am dat jos etichetele textile.....luni cu siguranta le spal, iar marti o sale calc.....in jur de 10 dec imi fac si eu bagajul, mai ales ca mi-a venit si kitul de la celule........nu o sa spal lenjeriile de pat cu perne si pilota, pt ca o sa arate super aiurea dupa.......eu am facut experimente cu pernutele din patul matrimonial si vreau sa spun ca aratau ca niste galme, s-a adunat toata vatelina aia textila intr-un singur loc ca a trebuit sa le inlocuiesc



MONICA 34+ si voinicul mamii DENIS CRISTIAN

AMR 6 saptamani Ole, Ole... Hai Bebelule!

Mergi la inceput