Mamici prin fiv(4)]

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Multumim mult fetelor care ne-au vazut pozicile si pentru complimente!

PUSSI astept sa vad pozele de la ziua fetelor......vezi cat ma ti,....
LA MULTI ANI sarbatoritilor zilei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

MULTUMIM PENTRU URARI !

Si la noi a venit Mosu', vai de el saracu', abia a mai ajuns cu atatea cadouri, dar degeaba gemenii ma tot intreaba dar mai primim cadouri?


Ade cea mai fericitasi DARIUS, CAIUS(15.09.2005) si RARES(13.12.2007)www.flickr.com/photos/14340770@N02" target="_blank">GAZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

Si din partea noastra
LA MULTI ANI ANA-NICOLETA si DARIUS NICOLAE!

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE POARTA NUMELE DE NICOLAE, NICOLETA!


AUREL-CRIS, cand ai timp poate reusesti sa-mi trimiti si mie parola pt mail

BB George-Ion 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

andicu se mai si bat, Ana e cea care da si musca... Elena e mai linistita.
delia am pus pozele in postarea anterioara!
adaca mersi la noi si azi mai vine Mosul....de vineri tot primim...



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

PUSSI,vazui pozele.Sunt dulci foc gazele tale!Cred ca e tare fain sa ai si gemeni,....desi e greu tare in primii ani.Sa te bucuri de ele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Salutare!
Fetelor eu nu am intrat iar de vreo ctevazle ca n-am avut net si am avut si copii bolnaviori tare,am lut si antibiotice...ufffff,au si slabit saracutii ca nici mancare nu prea au acceptat.
Asaaaa,deci sa va zic de calmare.
Pediatra mi-a dat un siropel 100% natural ,se numeste Vagostabil junior ,ii dau 2 picaturi /kgsi sa siti ca functioneaza...se trezeste doar odata noaptea dar adoarme mai repede..e ceva si asta pentru mine.Laptele l-am schimbat iar,mi-a dat farmacista un alt lapte praf Neolatte ,e nemtesc si aici se gaseste doar la farmacii si sa fiu sincera asta il beau mai bine copii,sa vedem cat tine.Am schimbat si orarul de mancare si le dau asa:
ora 8 lapte (200-250 ml/cap)
ora 12 paste sau orez cu carne si legume (obligatoriu rosie inauntru ca altfel nu mananca)
ora 16 - iaurt natural cu banane sau de la Plasmon gata facut pentru copii
ora 19-20 paste sau orez cu legume si branza sau mamaliga sau alte chestii cum ar fi broccoli,spanac,mazare ....
si pe la 1-2 noaptea lapte cam 150-180 ml

Cam asa e pentru inceput ca abia acum au inceput sa pape din nou .
Mihai a inceput sa-mi roada patutul asa ca a trebuit sa infasez cu material marginile (are 8 dinti) si acum a inceput si tarcul.Grig are doar 2 dintisori si are gingiile foarte umflate ,cred ca incep sa-i iasa si lui saracutul,el e mai slabutz si mai finutz...Doamne ce diferente sunt intre ei si de caracter si fizic,unul e blond cu ochi albastrii,slabutz iar celalalt e brunetel cu ochi verzo-caprui mai rotunjor .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pussi

andicule la noi functiona bine laptele si cerealele de noapte... dar de vreo 4 zile nu se mai trezeste nimeni pana la 9 inclusiv mami!

[


Ce cereale ,Pussi? din alea la cutie de dizolvat in lapte pentru bebelusi?
Andicu- n-am auzit de Calma Baby pe-aici ...adik poate sunt dar pediatra nu mi-a zis de asa ceva desi i-am cerut in repetate randuri...
Mài fetelor si eu ar cam trebui sa ma intorc la servici din ianuarie...nush' ce-am sa fac....nu stiu de-a rezista soacra cu ei ca si pe mine ma pun la pamant




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

CELLU
GINGER Imi pare rau ca ati fost bolnaviori, gata, acum trebuie sa va reveniti ca duminica trebuie sa faceti chef mare.

Ade cea mai fericitasi DARIUS, CAIUS(15.09.2005) si RARES(13.12.2007)www.flickr.com/photos/14340770@N02" target="_blank">GAZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Asa e,ADACA, dar si voi maine faceti chef,nu?LA MULTI ANI , sanatate si fericire va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ginger, da. Cereale de noapte la cutie ... Tustele p0refera Humana, si mai sunt la borcanas, tot de noapte de la Hipp ... dar le place doar cele de 4 luni, cu gris si in Ro nu exista. Ana mai manaca tot de noapte de 8 luni, Hipp, cu orez. Mai nou le scot si pe la ora 16-17 afara, vreo ora... asta le oboseste bla maxim.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput