Gala Laureatilor Desprecopii 2008 (Cei mai iubiti)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Abia azi am descoperit acest subiect.

Cum sa nu fie trecute si Zuzele, mamici de clopotei de ian-feb 2008 in aceasta gala????? Cele mai unite mamici ale DC-ului, cele mai zuze dintre zuze.
Va iubesc mult si va multumesc pentru fiecare cuvant bun pe care il scrieti, pentru mine sau pentru orice alt membru DC.

O nominalizare speciala pentru Miri, mama zuzelor , alta la fel de speciala pentru Lala D, zuza doctor docent in medicina, fara patalama . Ne-ati ajutat teribil de mult.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Bedrosmart - o fata cu suflet mare de la care ai ce invata din toate punctele de vedere. Devorez orice postare de-a ei.
Marius - mult devotament, seriozitate si maturitate
Linasobolina - o fiinta minunata, puternica, de admirat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Elise (a plecaaaaaat???)

MissParker

daniela_b

Adina Iulia

DC este un loc care schimba vieti. Si nu ma refer doar la sectiunea de binefacere (pentru ca acolo este chiar masurabil).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

dragele si dragii mei, tin mult la foarte multi membri de pe forumul asta, forumul meu de suflet, care mi-a umplut zilele si mai ales noptile de bucurii, inca din 2002, cand, timida si insarcinata cu alexuta mea, am pasit prima data in casuta aceasta. aproape am nascut pe chat:)), alaturi de papadie, mamaruta, dede, descantec, pe care nu i-am mai vazut prin "zona", decat pe draga mea papa si ma gandesc cu nostalgie la ei...

Pe anul 2008 vreau sa nominalizez pe dragele mele radunici, toate sunt niste scumpe si niste dragute, am avut o odisee minunata alaturi de ele, acum avem parte de scuteceala impreuna. sa dea DD sa avem parte de ea si cand vom avea nepoti si stranepoti. Drage imi sunt toate, insa tin sa le multumesc in mod deosebit randunelelor:
mimonix,lianam,gecko,zozela,tuchita, mihatp, violetaH,luny, nicoleta, ursuleata, olgutza,mstela,kya,,cristinagoji,elara,varuna,numeioana pentru ca exista! pentru ca sunt oameni atat de buni si au atata efervescenta si umor!
clauclau si sovietica, pentru ca sunt cele mai senine fiinte pe care le-am intalnit in viata mea, la fel si bubu05, pe care o pup pt retetele minunate pe care ni le-a oferit si noua!
naty, cu care chiar daca am avut diferente de opinii care puteau degenera, dar care a acceptat ca bune, rele, sunt opinii si atat, opinii care nu pot sa distruga o relatie frumoasa cladita pe atatea momente bune, dar si grele, care ne-au unit.

din alte "stoluri" nominalizez pe :
kay, mamica anului 2008 pe DC si nu numai! bravo mami, ai reusit sa muti muntii din loc!!!
doina_cel pt care am un respect deosebit! este un om cu o infinita bunatate!
aida si nanamotoc, Doamne ajuta dragele mele!
marius, ale carui sfaturi si ajutor sunt nepretuite!
mica si kid, pentru tot ce au facut la umanitare la bazarul soniei
denizel, care imi e tare draga, care pt mine este un om extrem de vertical.
inaioana, pentru ca exista, iar daca nu exista trebuia inventata.
gabriella1, Doamne ajuta sa ai parte de ce iti doresti, draga mea!
catalina2307, , o fata extraordinara, care a trecut prin clipe grele, dar sigur va fi bine.
misha71, pentru bunatatea ei si pentru vestea minunata pe care mi-a spus-o si mie si mi-a luminat ziua! inca te asteptam la randunici!!!
xio, careia ii doresc un viitor medical de la super in sus! ea are un loc aparte in sufletul meu pt dragostea nemarginita pentru animalute si pentru efervescenta ei.
victoria, care la fel, este o poveste vie despre dragostea fata de animalute si plante
kariguld, cu care in unele situatii am incercat sa impingem bolvani:), in special in lupta cu anumite conceptii
guestus, care e tareeeee! , alaturi de xeno
taticii nemaipomeniti: rufus, espiritu si ham
sabina, noe,principe care intra si ele la categoria:pentru ca exista
carminabulina, o indragostita de lectura si tare implicata la umanitare
b.nica :un om bun si care merita sa fie cunoscut si apreciat la adevarata lui valoare!

si nu in ultimul rand mirela si florin, care au facut posibila aceasta poveste.

cred ca daca o mai tin asa umplu pagina




mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
Oamenii maturi nu pricep singuri nimic, niciodata si e obositor pentru copii sa le tot dea intr-una, lamuriri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Doamne! acum ma vad! sunt pe prima pagina la --Cei mai iubiti --- nu-mi vine sa cred ! mi-au dat lacrimilie ! am citit de 5 ori si tot sunt acolo.. dau refresh si tot nu se sterge!

multam dragostea mea , Olguta12 ! esti minunata! e cel mai frumos dar ce l-am primit vreodata pe dc.. si sunt de ceva ani pe-acilea! daca macar putin m-ai simtit aproape in lupta ta ...este extraordinar!

aaa .. si sa nu uit: toata admiratia mea pentru vana scriitoriceasca pentru witchie, olguta12 si papadie! chapeau!




s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

na, ca pe ardeiash, care nu mai e iute si s-a rebotezat nu am pus-o pe listuta ...dar e si ea in inima mea

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
Oamenii maturi nu pricep singuri nimic, niciodata si e obositor pentru copii sa le tot dea intr-una, lamuriri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Ariel

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

O prietena mi-a trimis link la subiectul asta si pur si simplu sunt siderata, nu-mi vine sa cred ca i-a placut cuiva ce am mai scris pe DC, eu am crezut ca am iscat mai mult antipatii, ca mi-s mai serioasa (si tafnoasa ) din fire. Multumesc, multumesc din suflet celor care ma apreciati, eu incerc sa scriu numai cand am ceva important de zis.

Sunt dependenta de DC si de membrii ei minunati, mi-e teama ca daca ma apuc sa enumar, mai uit pe cineva: Denizel, AdinaIulia, Anangel Lexi, ElleJ, Marius, Sirimie, Tzuni, Xio (cand e tanara si nelinistita ), Rufus, Espiritus, Kariguld. Imi placea foarte mult Elise (dar inteleg ca s-a retras), ca si Natalia (ale carei prajituri imi ies de fiecare data, desi sunt antitalent la materia asta). Iubesc la nebunie blogurile Olgutzei12, desi nu m-am intersectat niciodata cu ea pe forum.

Diciu , multumesc pentru cuvintele tale frumoase, dar despre relatia dintre noi n-are rost sa povestim, ca eu cred ca ne-ncuscrim , asa ca mai avem multe de-mpartit pe viitor.

Of, mai sunt multi multi membri la care tin si pe care ii citesc cu placere, dar ca sa-i pot aminti, ar trebui sa deschid forumul, lucru pe care mi-este imposibil sa-l mai fac. Sunt nevoita sa ma retrag o perioada, durerea pentru Emma si Aida sunt prea mari , nu mai pot citi. Sper sa pot reveni peste ceva timp.

Va imbratisez cu drag pe toti!

Bedrosmart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Nominalizarile mele sunt:

Aida Un caracter deosebit!
Liana30, un suflet cald si bun!
Adina Iulia, pentru verticalitate!
april16, Tzuni, Noe, Muuh, le citesc intotdeauna cu mare placere!
De la piersicute trebuie neaparat sa o amintesc pe anasia, pentru implicare si caldura!

Si nu in ultimul rand, mi-e tare dor de Elise!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Imi doresc sa le multumesc prietenelor dragi de la "Comori de nov-dec 2004" pentru suportul moral si timpul acordat mesajelor mele.
O si un in mod deosebit pentru FELIS, tot respectul pentru lupta castigata, ma refer in mod deosebit la operatia lui Mihaita, si to ce a implicat asta...un caracter puternic.

MI-a facut placere sa citesc mesajele postate de larissa_79, la Sufletul credintei, Ariel_7000 m-a impresionat prin curajul de care a dat dovada in momentele grele de sanatate, dar a razbit si are doua comori minunate (Paul si acum mai intreaba de Alex! ), Sabina si Gandacica (tare rau imi pare ca numai e printre noi, pe forum ), le multumesc pt sfaturi si dorinta de a -si ajuta semenii.


Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput