Sezatoarea canadiana (118)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimitete


try, este ilegal sa detii un decoder piratat sau un decoder care nu provine de la o firma canadiana "acreditata". Uite aici un articol edificator, e ilegal si daca te abonezi la americani si platesti. Faptul ca nu este enforced este o alta poveste, nu cred ca se iau de utilizatori desi legea le-ar permite un fine de 5K, incearca sa-i prinda pe cei care le vind dar nici pe aia foarte tare din moment ce mai toata lumea stie de unde poti sa cumperi asa ceva numai politia nu.
http://www.digitalhome.ca/content/view/3031/279/



Mihaela- e plin de astefel de decodoare si antene si receivere in toata canada, nu controelaza nimeni si nu am auzit sa primeasca cineva amenda-deci articolul ala e doar in teorie, ca in practica nu se verifica si nu se aplica nimic- noi stim pers. care au cate 3 antene pe casa montate,asa ca..amenda nu au luat, verificatzi nu au fost.
Noi o sa ne instalam de la CHUBB alarma, ca l-am convins sper pe tovarasu' de viata ca ar fi cazul din moment ce avem copiii si pot fi singura cu ei in casa si noaptea-desi la noi pe strazi nu am auzit de spargeri inca, de 6 ani de zile.

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

buna dimineata la toata lumea, sa stiti ca scriu rar dar citesc cind apuc.

andy, sorry pt intimplarea cu hotii. pt alarma e bine sa faci contract cu o companie mare si sa fie monitorizata, cel putin la inceput. daca te uiti la vecini in geam sau pe usa de la intrare, vezi stickers cu numele companiei la care au ei. eu zic sa ii suni pe astia primii. poti si sa suni la usa la vecini si sa intrebi cit platesc ei.

nelia, miki, ce va invidiez. linste... baie calda... vorbiti de lucruri sfinte.

roxana, bafta la renovat. lui Bogdan i-a luat fix 2 ani sa termine basementul. acum e gata, foarte frumos arata, asteapta musafiri.

simona, tot intre cutii esti?

try, ce imi place mie cum explici tu. sanatate la puiuti.

La Multi Ani! tuturor sarbatoritilor si sarbatoritelor. nu am vazut pozele inca, revin cu amanunte.

maru, ti-a trecut noada?

Ktrinel, se pare ca criza politica federala o avantajeaza pe Pauline Marois si ii da dubii lui Jean care spera la majoritate in Qc.

lorelaim, merci de articolele trimise. e interesant ce se intimpla in politica. eu acum sint la lucru cu castile pe urechi (CBC Radio 1) astept sa iasa Harper de la GG. din pacate nu sint de acord cu tine. eu cred ca ce face opozitia e de-a dreptul silly, se leaga de fundingul pt partide si dreptul la strike ca sa declanseze o criza politica la un moment total neptrivit. planul economic conservator mi s-a parut foarte portivit pt momentul asta. de ce sa incerci sa fixezi ceva ce nu e broken, yet. liberalii si NDP promit spending si iar spending, sa nu uitam ca liberalii au introdus GST-ul. spending banii publici pe campaniile electorale nu e acceptabil, in opinia mea. vor sa candideze, sa se finanteze singuri, ca in US, nu pe banii mei. si au facut circul asta fara ca opozitia sa aiba un plan economic gata sa fie aplicat. daca aveau, si era bun, ii vota lumea in Octombrie. in plus, mi se zburleste pielea cind ma gindesc la NDPisti in guvern.

in ce priveste spalatul pe miini, subscriu la ce au scris fetele mai sus. ale mele se spala cu sapun la gradi inainte de fiecare masa si dupa ce folosesc toaleta. e o edu la usa si le da hirtie sa se stearga pe miini dupa ce ii urmareste ca s-au sapunit bine.

Multa sanatate la toti piticii - Antonia, Adrian, Marc, Lisandru and sisters, Gabisor. sorry daca am uitat pe cineva. Si ale mele tusesc, le tratez cu sirop de ceapap si de patlagina.

e 11:30 si Harper nu a iesit de la GG. se speculeaza ca nu a primit un raspuns de la ea. va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Cristina-sorry- LA MULTZI ANI PT YASMINE- SA FIE SANATOASA SI NOROCOASA SI SA RAMANA ASA CUM E-VESELA SI INTELEAPTA
VA PUPAM

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Lorelai de Ottawa Radio canada zicea ca s-a aprobat.
Cum e atmosfera acolo? Eu am avut senzatia ca Harper vroia sa loveasca in functionari inainte de criza. Apoi s-a razgandit.
Oricum nici o instabilitate politica nu e buna, indiferent cine e la putere.
Oricum parca i-a mai scos din amorteala pe canadieni.


Chiar daca apreciez ziua asta,as prefera sa nu ma doara capul si sa fiu la scoala sau la un servici.

[www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 2 Ani

[www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze 2006-2008
www.dropshots.com/mikiion2008" target="_blank">filme si poze mai 2008-

Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Acum trebuie sa inceapa o conferinta de presa.
Harper a spus ca s-a aprobat, nu am inteles ce. Se inchide parlamentul 6 saptamani.

[www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 2 Ani

[www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze 2006-2008
www.dropshots.com/mikiion2008" target="_blank">filme si poze mai 2008-

Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Rapid-rapiduletz - in fuga
http://www.cbc.ca/canada/story/2008/12/04/harper-jean.html
au luat o "pauza" dragutzii de ei... ca e surmenatzii de atata cearta si urlatura in Parlament...
Lorelai (d'Ottawa :-)) - nici eu nu doresc guven de opozitzie facut la marea graba asa in fusereala... ce am vrut eu sa zic e ca Harper e un bully politic care NU stie si nici NU vrea sa incerce (macar) sa colaboreze cu restul... Din ce am citit eu - am intzeles ca el a declansat toata aceasta furtuna politica... Era de o mie de ori mai bine sa avem un premier diplomat, cu scaun la cap si gata sa "intinda o mana" opozitzie si sa colaboreze... nu sa dea cu barda... Din punctul meu de vedere Harper nu e omul de care are Canada nevoie in vremuri de criza cand musai trebuie maturitate politica si multa judecata ticmai pt a NU provoca asemenea furtuni politice... Tristetzea e ca nu se vede altul la orizont... asa ca... vrem nu vrem... pe el il avem...
Multa sanatate puiutzelor tale si tuturor mititeilor bolnaviori.
Andy - imi pare rau de situatzia prin care treci
Am fugit si revin maine dim.
Va tzuck si fug la invatzat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Andy, noi am preluat contractul ptr. alarma de la vechiul proprietar.

Tot la ADT avem, fara fir, avem telefonul de la Bell, si cred ca ne-a costat intre 200-250S/an.
Ce intamplare aiurea, gandeste-te ca bine ca n-a fost mai rau.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Kristin - La Multzi Ani cu sanatate pt printzesuca frumoasa Yasmine! Sa va traiasca multzi ani fericitzi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikiion

Acum trebuie sa inceapa o conferinta de presa.
Harper a spus ca s-a aprobat, nu am inteles ce. Se inchide parlamentul 6 saptamani.
GG a aprobat "prorogarea" (sorry nu am echivalentul romanesc) parlamentului pina pe 26 Ianuarie. acum vorbeste Harper cu presa. zice ca a aprobat pt ca a inteles ca nu e normal sa introduci confidence vot dupa 2 sapt de functionare a parlamentului si guvernului. asta asa e, zic eu, da-le timp sa faca un plan nu sariti pe ei cu prima ocazie care, dupa mine, repet, e puerila. cind revine parlamentul in ianuarie bugetul va fi primul pe ordinea de zi.

Haper a dat cu bita in balta, sint de acord, dar nici cu opozitia nu mi-e rusine. daca conservatorii sint destepti, mi-ar placea sa il inlocuiasaca pe Harper pina in Ianuarie dar nu cred ca se va intimpla. mie imi place Deborah Grey. e super doamna, ar fi buna de prim ministru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

nu auzisem de Deborah Grey pana acum
http://www.debgrey.com/photo_gallery.html

Mergi la inceput