LMA Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (140)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxxy80

BB, se pare ca suntem bune sa dam tonul la discutii . Ce urmeaza in episodul urmator?

Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)





se poate si ceva mai "sexos"???

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

offf miha imi pare rau. chiar e pacat, ca mama e doar una pe lume.......:(] :(] si nu trebuie judecata...

Eu stiu asta...
Tocmai de asta stam fiecare la casa ei...ca sa nu ne mai judecam una pe alta...




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Roxxy si Raul primeste dulciuri ... dar asta nu inseamna ca trebuie sa le manance ca oricum ..cine i le aduce nu i le desface si asa cu punga il mai lasa se joace cu ele ca se distreaza... nu stie el ce e ciocolata


A cat despre leganat... Raul nu stie ce e aia ...a vrut soacra sa il legene de cateva ori ...dar i-am explicat frumos ca eu nu vreau sa invat copilul sa doarma asa si s-a inteles....
A cu orele de somn si eu sunt drastica... Cand se mataie ... sa doarma... nu drumuri si plecari la plimbari si prin magazine ca altfel eu am de tras cu el la oboseala

Ank Raul 17.10.2007 Poze Raulito
si de Cecilia care creste asa
AMR ..11 zile pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Aaa, uitasem si de alimentatie: pai cand l-am lasat cu soacra i-am lasat si mancare, iar cand m-am intors am gasit piure-ul aproape neatins, in schimb ii daduse o banana in mana si era plin de banana peste tot inclusiv pe haine... asta de lene sa nu-i dea sa manance... eu insist, chiar daca nu deschide gurita cu pofta eu tot ii dau sa pape... Iar mama: le dadea gemenilor (nepotii mei care au acum 1 an jumate) sa manance cartofi prajiti cand nu aveau nici un an...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Jasmin ... pai poti sa te apuci si tu de o bebelina

Ank Raul 17.10.2007 Poze Raulito

si de Cecilia care creste asa
AMR ..11 zile pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Pai poate unii isi pun parintii la zid pentru ca merita. Daca copiii mei ma vor pune la zid, inseamna ca undeva am gresit rau de tot fata de ei. Nu cred ca cineva isi pune parintii la zid fara motiv.
Exact cum spunea Yasmin, atata timp cat simtim ca nu sunt safe la parintii nostri (si la ai mei casa e plina de pericole), cel mai indicat e sa-i tinem langa noi. Aici deja nu mai e vorba de drobul de sare, ci chiar de periocole reale.



Citat:
citat din mesajul lui Ank83

eu de multe ori m-am pus in locul lor... al parintilor nostri si sincer... am ajuns la concluzia ca eu nu as vrea ca atunci cand eu voi fi ca ei si copii mei ca mine sa ma puna la zid.Eu am avut noroc si de o mama si un tata(dumnezeu sa il ierte) care mi-au lasat multaaa libertate de miscare.. si nu au intervenit in deciziile importante din viata mea niciodata.Asa vreau sa creasca si ai mei copii... daca gresesc sa invete din greseli ... ca teoria fara practica si povestea drobului de sare mie nu imi place .. Sa nu va suparati ...dar eu asa gandesc

Ank Raul 17.10.2007 Poze Raulito
si de Cecilia care creste asa
AMR ..11 zile pana vine




Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

io nu mai zic nimic......

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

JASMIN - am glumit mai, da, e fiecare cu locul ei, dar mai sunt si baieti care uita de mame cand gasesc "femeia vietii lor"; na, bine ca am fata;

MIHA - imi pare rau de ce spui si sunt convinsa ca ai motive intemeiate.

eu stiu ca sunt mai dura uneori(si cu mine, nu numai cu mama, sotul...), ma inteleg bine cu mama, ii "ascult" sfaturile, dar ii si spun clar cand nu are dreptate si nu e corect ce zice, eu insa cel mai aproape ma simt de sora mea, si nu concepem zi in care sa nu vorbim de cateva ori, la fel cum ea nu concepe sa nu o vada pe fii-mea cel putin de doua ori pe saptamana; si de bunica mea sunt iarasi f apropiata, are intelepciunea specifica varstei, cu mama ma inteleg bine, dar noi suntem ca doua pietre tari, eu recunosc ca sunt mai zmucita, dar seman cu ea

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
POVESTEA NOASTRA
UN ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Eu gasesc ca orice metoda care-l adoarme pe Matei e binevenita. In general il legan 5 minute si cum adoarme il pun in patut. Eu am avut probleme cu el cu somnul pana la 5 luni. Eram rupta de somn. Are si zile (rare) cand il pun langa mine si inchide ochii imediat.



Citat:
citat din mesajul lui Ank83

Roxxy si Raul primeste dulciuri ... dar asta nu inseamna ca trebuie sa le manance ca oricum ..cine i le aduce nu i le desface si asa cu punga il mai lasa se joace cu ele ca se distreaza... nu stie el ce e ciocolata


A cat despre leganat... Raul nu stie ce e aia ...a vrut soacra sa il legene de cateva ori ...dar i-am explicat frumos ca eu nu vreau sa invat copilul sa doarma asa si s-a inteles....
A cu orele de somn si eu sunt drastica... Cand se mataie ... sa doarma... nu drumuri si plecari la plimbari si prin magazine ca altfel eu am de tras cu el la oboseala

Ank Raul 17.10.2007 Poze Raulito
si de Cecilia care creste asa
AMR ..11 zile pana vine




Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Offff...tare nasol. Ce o fi fost asa de greu sa-i dea niste piure?
Cartofi prajiti la copii asa mici? Offf...



Citat:
citat din mesajul lui Jasmin012

Aaa, uitasem si de alimentatie: pai cand l-am lasat cu soacra i-am lasat si mancare, iar cand m-am intors am gasit piure-ul aproape neatins, in schimb ii daduse o banana in mana si era plin de banana peste tot inclusiv pe haine... asta de lene sa nu-i dea sa manance... eu insist, chiar daca nu deschide gurita cu pofta eu tot ii dau sa pape... Iar mama: le dadea gemenilor (nepotii mei care au acum 1 an jumate) sa manance cartofi prajiti cand nu aveau nici un an...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas la 1 an


Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)


Mergi la inceput