Mamici cu 2 pitici

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Buna dimineata dragele mele.
Am zis sa intru acum ca mai indata nu se stier, vine baiatul de la gradi si nu ma mai lasa prea mult pe mine. Apoi somnicul si alte treburi, etc.

Multumim de cafea Cami.

Gabitzam bine ai venit la noi.

Mada, mult succes cu toaleta.

Claudia poate pe Stefan il antreneaza alti copii mai obraznici, ca asa e si la mine. Dar Cristian e foarte zbenguit acasa si la gradi e un sfintisor, numai ca are un prieten tare obraznic si mereu il antreneaza la obraznicii. Asa ne-a zis educatoarea . Si Cristian spune ca toata ziua il bate prietenul lui si eu ma enervez si il intreb: da tu esti mamaliga crapata? Stai asa sa te bata toti? Eu nu zic sa-i bati la loc, dar spune-i doamnei , sau fugi din calea lor daca sunt salbatici la gradi. In fine, si eu am luat odata observatie si am crezut ca mor de rusine. Asa ca te cred.

Pup fetele, ma duc sa papa ceva ca imi chiorlaie matele de foame.

Crengu de mufitza Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

A, era sa uit, Romanitza, sigur ca vei sta cu noi, oricum indata vine si la tine marele moment. Abia astept sa-ti fac galerie. Pup fata .

Crengu de mufitza Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Hai ca as amai apuc si eu sa scriu ca sunteti mai aproape.
Gabitzam bine ai venit!
Rromanitza poti sa scrii aici nu e pb, vb lui Crengu acusi vine si la tine marele moment si bagam majoratele in actiune.
Multumim mult de urari.
Claudia multumim , da mai eu ma bucur enorm ca vrea sa stea macar ca pana acuma nu vroia de nici o culoare. Aseara inainte de nani am pus-o iar nu a facut nimic da a apucat-o cantatul asa ca ea statea pe toaleta eu jos langa ea si cantam twinkle, twinkle little star. Macar bine ca e happy sa stea pe toaleta. Curios e ca dim cand s-a trezit ea a cerut la toaleta si cand i-am dat jos pampersul imi zice look see? ca era plin de pishu deci poate ea a facut inainte sa o pun pe toaleta dar ea a cerut si a vrut sa stea, asa ca mai exersam. Speram sa reusim cat de curand.
Cami daaa te inteleg asa de bine. E tare nebuneala cu copii dupa tine unul mai mic unul mai mare unul vrea aia unul cealalta. Da nah o sa creasca ele. Pupici la printese.
Crengu imi pare rau sa aud ca aveti asa pb si sunteti bolnaviori, speram sa nu fie nimic grav cu nodulii. Multi pupici si sanatate ca asta e cea mai importanta.
Restul fetelor mii de pupici si va asteptam sa scrieti poate asa vb Claudiei vom fi si noi pe prima pagina si se mai inscrie lumea in club.
Oana multumim pt tot efortul care il depui pt noi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Imi fac norma.
fetele sunt la nani finally pot si eu sa vad emisiunile inregistrate aseara.
M-au sunat de la scoala deci Ari va incepe pe 21 feb ca de pe 16 feb pe 20 e vacanta pt ca ea exact pe 21 implineste 2 ani jumatate si numai de la varsta asta au voie sa ii ia. A zis ca imi trimite un contract acasa cu taxa care trebuie platita pana face ea 3 ani cand e gratis de la stat invatamantul, si trebe sa semnez sa citesc tot sa compeltez si sa il trimit inapoi si dupa asta gata de la 21 feb ora 9 mergem la pre school.
Fug la tv mai revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna, fetele!

Sunt pe aici; de-abia am ajuns acasa, am fost cu Stef la ergoterapie, apoi am vizitat vechea gradi asa inainte de sarbatori si am dus ceva mici atentii la copii si educatoare, apoi am mai pierdut vremea pe la ceva magazine...

Am hranit copiii, acum tre sa ma ocup de cea mica, sa ne jucam putin dar cand se culca incerc sa revin la voi.

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Inca n-am timp prea mult de povesti.... ma gandeam sa propun ca subiect de discutie ce aduce Mos Nicolae/Craciun copiilor mai mari. Adica la noi e o mare dilema... nu mai stim unde e normalitatea. Am vazut multi parinti cumparand carucioare pline cu jucarii, noi am luat cate un obiect per copil si per mos si am incercat sa ne incadram in sume rezonabile. Voi cum faceti? Cheltuiti sute de euro cu cadourile si daca da de ce? Incerc sa imi dau seama ce e normal nu vreau sa-mi bag nasul in bugetele fiecaruia.

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

mamici cu doi pitici
Noi prin zona si cat putem continuam recuperarea lui Bodo
Cat despre Mosi incerc sa pastrez traditia Mos Nicolae dulciuri ,fructe si o jucariemica iar de Craciun e in functie de buget"Coane Fanica" dar sut de euro de as avea tot nu as da pe jucarii.

mamici si pitici.



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Eu piticului mic (6luni) ii iau o jucarie de pus la patut, un fel de masuta de activitati, care poate sta ca masuta sau se poate pune la patutz. Si inca o jucarie de pus la scaunul de masa.

Celui mare (3.5 ani) i-am cumparat o jucarie si mai am de la nasa lui doua jucarii, o sa le impart intre Mos Craciun si Mos Nicolae, si mai este si Sf.Stefan imediat dupa Craciun. Plus dulciuri.

Cred ca toate jucariile pt. amandoi baietii se duc pe undeva pe la 100euro maxim.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Aaaaa, pai vreau si eu aici! Acum v-am descoperit abia. Tare de ajutor mi-ati fi fost cand l-am nascut pe Victor (bb2). Vad ca am aici si o cunostinta mai veche (Mada, nu mai stiam nimic de tine. Nu ai mai scris in "livada").
Deci: am doi pitici, cum se vede si la semnatura, Daria de 2 ani si 5 luni si Victor, de 11 luni. Fix 1 an jumate intre ei. Prima sarcina dorita din tot sufletul, asteptata etc, iar a doua - un pic mai devreme decat ne planuisem, asteptata cu multe temeri (mama ma sfatuia sus si tare sa il dau afara ca o sa fie greu), insa acum sunt cea mai mandra mama de 2 minuni. Sunt cuminti, am grija de ei singura (sotul munceste f mult) si e super bine asa. Din primavara pana nu demult am stat la parintii mei, la Snagov, ca sa am ajutor si ca sa stea copiii la curte, insa cu mama nu ma inteleg si a fost mai rau asa. Drept urmare, am venit acasa si bine am facut. Am liniste si ma descurc cu ei singura. M-am lungit; nu vreau sa plictisesc. Ma primiti?

ROXANA, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Claudia,nici noi nu luam jucarii cu sacul.De Mos Nicolae niste fructe si o carte cu povesti,iar de craciun o masinuta si o carte.Se mai aduna de la bunici,dar nu exageram,zic eu
Crengu,ma bucur ca mai dai cate un semn.Sanatate multa.Si eu am o jena in gat de mult timp,mi-am facut analize,dar cica nu am nimic.De fapt mi-a zis sa ma operez de deviatie de sept ca cica n-as respira corect si de asta...in fine.Sper sa fie bine la voi
Dana,esti din gasca,vii cu noi,ca nici nu stii cum trece timpul si acusica vine bebe
Mada,la noi Alex face kk la wc,dar pisu in pampers,doar daca il pun eu face si asta de vreo luna.Poate reusiti sa scapati de pampers mai repede.Cum mai e cu kg in plus?
Cami,nici mie nu-mi place sa fac bagaje si sa desfac,dar...imi place sa ma plimb,asa ca incerc sa vad partea plina a paharului
Gabi,bine ai venit!Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip Alex
Poze si filmulete

Mergi la inceput