Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Bebelusi da-mi un pm cu parola de la mail

MONICA 34+ si voinicul mamii DENIS CRISTIAN

AMR 6 saptamani Ole, Ole... Hai Bebelule!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Carmen, multumesc de intrebare, suntem bine. dupa 2 zile libere ne-a apucat si pe noi sarbatorirea aseara... asa ca am stat pana l 2 azi noapte la taclale. noroc ca am ceva exercitiu in lipsa de somn. face bine in programul de obisnuire cu numar mic de ore de somn


Cunoastem, si noi facem pregatiri!

Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

28+
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Saluty!

de-azi dimineata tot citesc
La multi, multi ani! pt Yashy, cu un pic de intarziere, pt toate Andreele si pt toti cei care poarta acest nume
La multi ani! si pt restul fetelor de ziua tuturor romanilor

Selene ma bucur mult ca situatia se imbunatateste! Sper sa fie din ce in ce mai bine! Cat despre Expo, sigur voi da si eu o tura in cele 10 zile de targ

Eli frumoase poze, si tu si burtica si cel mic! Si fetita e asa grasunica

Pozele Lisei eu nu le-am gasit ...

Bebelusi, e vb despre copiiyumi.com

Mvb super burtik!

Jasmi 29+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_Marieta

Citat:
citat din mesajul lui Alina1976

Porumbita, saltea de la Babycomfort am luat si eu....este OK doar ca e destul de ingusta...




La ce te referi cand spui ca este ingusta, eu am luat 60*120, pt ca asa merge la patut.




NU, asta este dimensiunea ei, care este standard. Eu am luat 140x70 ca aia e buna la mine de exemplu.
Ma refer la grosimea saltelei, ca este mica....fata de salteaua pe care am luat-o eu Anei acum 2 ani jumate de la Romina. Nu se compara din pacate....dar nici ca pret nu se compara :-(
Asta nu inseamna ca nu e buna...e OK...dar nu e the best ca sa zic asa..

35+ cuADINA-IOANA
AMR 5 saptamani!

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

MVB ti-am dat PM

30+ Vlad Mihai

AMR 10 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina1976

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_Marieta

Citat:
citat din mesajul lui Alina1976

Porumbita, saltea de la Babycomfort am luat si eu....este OK doar ca e destul de ingusta...




La ce te referi cand spui ca este ingusta, eu am luat 60*120, pt ca asa merge la patut.




NU, asta este dimensiunea ei, care este standard. Eu am luat 140x70 ca aia e buna la mine de exemplu.
Ma refer la grosimea saltelei, ca este mica....fata de salteaua pe care am luat-o eu Anei acum 2 ani jumate de la Romina. Nu se compara din pacate....dar nici ca pret nu se compara :-(
Asta nu inseamna ca nu e buna...e OK...dar nu e the best ca sa zic asa..

35+ cuADINA-IOANA
AMR 5 saptamani!

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica



Am inteles, ma panicasem.

Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

28+
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mvb

Am pus 2 poze facute sambata.....sa nu aruncati cu nimik!
http://s475.photobucket.com/albums/rr117/mvb-2008/?action=view¤t=IMG_3470.jpg

MONICA 34+ si voinicul mamii DENIS CRISTIAN



Eu vreau sa arunc! Pot sa arunc?!
CE BURTICA MICA AIIIII!!!! Mi-e rau!!!
A mea e asa de mareeee, parca am gemeni
Arati SUPER!!!

35+ cuADINA-IOANA
AMR 5 saptamani!

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Fetele, multumesc pt PM
si o

MONICA 34+ si voinicul mamii DENIS CRISTIAN

AMR 6 saptamani Ole, Ole... Hai Bebelule!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

si eu am comandat saltea de cocos de pe babycomfort, am trimis faxul de vineri si inca n-am primit niciun raspuns. sunt dezamagita

Jasmi 29+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Da, fetelor, asa cu nesimtita de bona care dupa 1 an de cand vine la noi nu a avut bunul simt sa imi dea preaviz sau macar sa imi spuna in fata ca vrea sa plece. Ba o tot asigura pe Ioana ca nu o sa mai plece niciodata de la ea
Ca ma intrebai mvb da, e si ea mama, are 2 fete pe care le-a crescut singura (cu o disciplina de fier, chiar si acum o mai altoieste pe cea mica care are 15 ani!)
Oricum, nici gand sa o mai primesc. Poate chiar e mai bine ca a plecat ca ma deranjau o gramada de chestii la ea in ultimul timp (de exemplu faptul ca ii spunea Ioanei incontinuu ce rau e la gradinite, ce nebuna e directoare ei de la gradi, ii povestea cum le face pe fetele ei nesimtite si le da cate una de cad pe jos ...).
Din fericire data trecuta cand a plecat gasisem o femeie, am sunat-o si e inca libera, dupa masa vine sa o vada pe Ioana si cred ca o luam. Sper sa fie o alegere mai buna decat cea precedenta.
Insa vreo 2 saptamani trebuie sa mai stea cineva acasa cu ele sa o supravegeze pe bona si sa o invete ce si cum.
Azi a ramas tatal meu acasa cu Ioana (care, apropos, iar e racita si nu am dus-o la gradi), sa vedem ce om mai face si maine.

bee da, vin maine, de abia astept. Tu?

Am vazut ca ati vorbit de taiatul unghiilor. Eu i le-am taiat Ioanei de la inceput cu o forfecuta speciala cu varf rotunjit si nu am ranit-o niciodata.

viorella bunica mea de 1,52 a nascut-o pe mama de 5 kg acum 65 de ani atat de repede ca nu a reusit sa ajunga la spital, a nascut acasa cu moasa chemata in graba. Deci se poate.
Problema care se pune e sa nu fie o prea mare discrepanta intre bazinul mamei si fat. De exemplu eu sunt (ma rog, eram) foarte ingusta in bazin iar Ioana a avut 3,750 gr si asta a fost unul dintre motivele pentru cezariana.

Cu greutatea ... saptamana trecuta aveam un plus de 8,5 kg.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 33+ cu Nadia - Ana
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput