Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Neata fetelor,
May: medicul meu mi-a spus inca de la prima intalnire: dak ai pofta poti sa bei un paharel de bere din cand in cand ca nu e bai dimpotriva. Numa sa nu fie zilnic. In schimb la tigari mi-a spus clar un NU hotarat.
Faza e ca oricum ma lasasem de tigari si beutura de ceva timp si chiar nu le mai suportamDa nah cred ca asa e spune la toate fetele care trec pe la el.
A si legat de bere. Cand am nascut fetita, doctorul cu care am nascut l-a trimis pe sot dupa o sticla de bere si mi-a zis sa o beau pe toata in ziua aia. Cik stimuleaza lactatia. Nush dak asa e dar m-am transformat in 12 ore in ditamai vak de lapte.
Asa ca nu va mai faceti probleme de la un pahar de bere ca nu e bai


21+ Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

mihaelacg, si eu sunt ingrozita de buric iesit si de linia negra. La prima sarcina am scapat de amandoua linia nu a aparut si buricul era la limita sa iasa, dar de data asta de buric iesit cred ca nu scap.

Monik, si eu am refacut toxoplasmoza

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Buna dimineata fete cucuiete!

Va multumesc tuturora care mi-ati raspuns in legatura cu numele Codrin. Cred ca am reusit sa ilbag la semnatura deja. Sunt foarte incantata de numele asta. Sper sa ma tina pana la final. Va multumesc ca ati fost alaturi de mine cu parerile voastre

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 21+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Haideti sa ii tinem pumnii MONICAI fiindca astazi o externeaza.
Monica suntem aici si te asteptam sa te pupacimsi sa iti uram bine ai revenit

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 21+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

shasa, si mie imi place numele .L-am avut si eu in liusta dar nu merge cu numele de familie.
As mai vrea sa te intreb ceva. Vad ca tu mai ai 2 baietei cu diferenta mica intre ei. Cum a reactionat cel mare cand te-ai intors de la maternitate? Mie imi este teama sa nu fie gelos. O sa incerc sa nu il fac sa se simta neglijat. Tu cum te-ai purtat?

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Rivali sa sti ca a fost destul de greu o perioada. Desi l-am pregatit pe toata perioada de sarcina, desi odata venita acasa cu bebe 2 am incercat sa il implic, si am fost tot foarte afectuoasa cu el rezultatul a fost
Cred ca vreo jumatate de an a durat acomodarea. Nu se manifesta negativ fata de fratiorul lui. Il pupacea mereu si ii spnea cat il iubeste, insa atitudnea lui fata de mine. Nu ma mai asculta deloc, se trantea pe jos si batea din picioare. Si din pacate ti-am spus...a durat vreo 6 luni. Nu vreau sa te sperii vreau doar sa fi pregatita psihic. Si din cate am inteles majoritatea reactioneaza asa

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 21+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Mamici cu burtici am mai pus si eu o poza cu burtica

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 21+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

INA din listuta ta mie imi place Vladimir, iar ca sugesti ar mai fi Tudor si Horatiu

Iar tie MELANIA iti spun intre ce nume as fi ales daca as fi avut fetita: Anais, Crina, Lilia


Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 21+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

inapreda mie imi place foarte mult Tomas si Matei.
Fetele si eu am mancarimi de burtica, cred ca este specific sarcinii, cand o sa scapam de toate nebuniile sarcinii ne vom aduce aminte cu placere si vom rade la cat de panicate suntem cateodata.
Mihaela de obicei nu te mai urca pe masa ginecologica dupa 20 sap, mai mult eco pe burtica, doar daca este ceva in neregula, este bine sa fii totusi pregatita, nu se stie niciodata.

Cine imi pune si mie un caricior albastru in listuta , nu stiu cum se face.va pup


23+ George Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Multumesc shasaimi este teama de cum va reactiona,incerc sa-l pregatesc dar imi este teama ca nu o sa reusesc

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 23+

Mergi la inceput