Gravidute prin FIV (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sima1 spune:

Julia,Kineta,Bombonique,Liana,Micky va multumesc pt felicitari

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Sima, doar si meriti!
Micky, putinul asta din ultima suta de metri mi se pare o eternitate, simt ca imi pierd rabdarea.

Julia 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Sima 1 - felcitari pentru fetite! Bombonique - felicitari pentru flacau!

Ieri am fost si noi la dr - Herghe mi-a verificat doar colul si s-a uitat pe analize (care sunt ok). Nu vroia sa facem eco - cica mai e putin si o tin in brate, ce mai vreau de la el acum? Io nu si nu, ca vreau sa o vad, pana la urma s-a conformat omu', nu s-a pus cu nebuna :)).

Bebelusa e in prezentatie pelviana, statea cu picioarele si mainile la cap (cam asa cum fac sportivii la sariturile in piscina), are o circulara laxa de cordon, placenta e functionala, IR-urile bune, colul inchis, membrane intacte, contractii normale (i-am zis ca s-au inmultit, am cam 7-8 reprize pe zi, cica e normal daca sunt nedureroase) si ca n-avem nici un motiv sa ne temem ca s-ar declansa nasterea mai devreme. Bebelusa mea cam sughita in ultimul timp si i-am zis ca am citit ca nu e tocmai in regula - daca sughita des si are circulara, ar putea fi un semn de suferinta fetala zic astia in " La ce sa te astepti cand esti insarcinata". A zis ca e o tampenie si ca faptul ca sughita inseamna ca are aparatul digestiv ready ( s-a uitat si el atent si mi-a zis ca deja secreta bila ?! deci aparatul digestiv e matur si pregatit de nastere :)). Suferinta fetala se manifesta prin diminuarea miscarilor fetale, ceea ce nu e cazul la noi (chiar e foarte activa in ultimul timp, mi-a facut tocanita toate maruntaiele). In concluzie, a zis ca totul va fi bine, mi-a zis sa ma linistesc si eu zilele astea, si psihic (cred ca i-a fost frica de mine un pic :)) si fizic, si ca cel mai important e sa fiu odihnita si relaxata, atat pentru mine cat si pentru bebe. Cu Dumnezeu inainte. Deci sunt calma ( calm, calm ....) incerc sa nu mai caut probleme acolo unde nu sunt si astept cu nerabdare marele moment.

Asa ca intalnirea cu nenea dr a fost scurta si cuprinzatoare - as fi vrut si eu sa ma mangaie un pic pe cap si sa ii plang mai mult pe umar, da' nu mi-a iesit ;)). Joi ne vedem si cu faimosul Steriade, anestezistul, fixam ultimele detalii si .... gata. In 2 saptamani ne tinem in brate .

Si azi schimbam semnatura - suntem la termen 37 saptamani !

Va imbratisez cu drag pe toate !

Madi 36+ Papadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Julia, Madutz va tinem pumnii!
Inca putin si ii tineti in brate!
Abia astept!

Bq 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Sima - felicitari pentru fetite

Madutz - iti tinem pumnii strans pentru marea intalnire.

Of ce greu trece timpul ....

Cami 27+ Luca
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Madutz, parca m-ai descris pe mine la doctor, si eu il stresez: "am citit ca...", nici pe mine nu ma dadea afara fara sa-mi faca un eco sa vad pe bebe, pai doctorii sunt satuli dar pentru noi e momentul culminant al consultatiei.ma bucur ca totul e bine la voi. Si al meu sughite foarte des si e inca foarte activ exact cum l-ai descris tu. Ieri am fost la eco, nici urma sa se pregateasca afara, se simte bine in burtoi.
Bombonique, multumesc, felicitari si tie pentru fotbalistul din burtica.

Julia 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

bombonique m-am conformat si am schimbat, am pus un baietel frumos de tot acolo.
madutz si Julia deja incepem galeria.


Micky 15+ + (asa spune dr.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Julia - hai ce faci? Te lasi asteptata? Tu nasti natural?

Cami 27+ Luca
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Julia, Madutz ce simti cand sughite bebele? adica cum iti dai seama ca sughite!

Bianca 28+
Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sima1 spune:

Bombonique felicitari pt baietel

Amzulica,Madutz mersi pt felicitari

Julia, Madutz

13+

Mergi la inceput