Gravidute&Mamici de IASI (74)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

kristinutz - bine ai venit! Sarcina usoara! Eu zic ca sunt conditii ok in maternitate, nu trebuie sa te stresezi.

Byu - foarte frumoase pozele, Casian e un dulce.

Alice - borcanase din supermarket sau farmacii , sa fie bio.

Anca- multumim, esti o draguta, cat ramai la maternitate? Mai povesteste-ne despre Dragos.

Miha - tare frumoasa sarbatorita, e asa delicata.

Lacramioara - spor la pregatiri.

Kriss - ce mai faceti?

Oana, Ella?

Monica?

Ralu?

Simo?

...
...

Eu nu stiu ce sa zic pt joi, poate ajungem, si la petrecere sper sa ajungem.


Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Haideti sa stabilim daca ne vedem,cand,cum...Trebuie sa stie si oamenii de acolo daca venim sigur sau nu,eventual ar trebui lasat si un avans...Apoi trebuie luate jucariile...Ceea ce nu e foarte usor...Pana se aduna banii...pana una...pana alta...In ritmul asta ne prind Mosii de vara.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Buna dimineata
e gata ... e tare si fierbinte
aseara , strunful meu nu prea a avut chef de somn , a papat la 10 si pina la 11.15 a stat treaz si gangurea intruna la taicasu care era frant de oboseala(treaz de la 5, plecat la munca la 6 si ajuns acasa la 21.00). adoarme strunful, si ma bag si eu in pat ... la 1.30 se trezeste si incepe gangureala pina la 3.30 .. de la 3.30 la 7.30 a mai dormit un pic ... of, of

nu stiu de unde are atata energie ... noi eram franti si el avea un chef de joaca nebun. acum se cearta cu jucariile de la balansoar, iar eu la calculator.

aseara am facut cu sotul lista de cadouri pt sarbatori si ne-a luat durearea de cap
si in plus de sarbatori mai e si ziua sotului,a mamei mele si a cumnatului meu.



Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Alina multumim de cafea! Ce dea sarbatoriti aveti! Chiar ca te i-a durerea de cap!
Eu ieri am crezut ca turbez... Am iesit cu David in parc pe la 12 ca era cald. In drum spre casa vroia in brate, ceia ce mie mi-e foarte greu! Si o bucata buna de drum am mers dupa mine cu urlatoarea! Imi plesnea capul aseara! Nu spun ca l-am carat totusi 5 etaje in brate ca era epuizat! Si azi are mofturi!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 14+] cu
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Neata
Miha dar cat e de inchiriat, cat trebuie sa dam de familie?


Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

[quote]citat din mesajul lui alynta27

Alina multumim de cafea! Ce dea sarbatoriti aveti! Chiar ca te i-a durerea de cap!
Eu ieri am crezut ca turbez... Am iesit cu David in parc pe la 12 ca era cald. In drum spre casa vroia in brate, ceia ce mie mi-e foarte greu! Si o bucata buna de drum am mers dupa mine cu urlatoarea! Imi plesnea capul aseara! Nu spun ca l-am carat totusi 5 etaje in brate ca era epuizat! Si azi are mofturi!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 14+] cu
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

[/quotec]


cu placere .... saracutza de tine .. eu ies cu Darius in curte si stam putin
la noi luna decembrie e mancare de bani

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Fain de voi ca aveti curte!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 16+] cu
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Neata!

pt petrecere taxa e de 7 ron/copil/ora; inchirierea e de 50 ron/petrecere. Am sa intreb daca trebuie sa dam avans inainte si cat. Si sa ne gandim cat vreti sa dureze petrecerea; eu zic ca e suficient 2 ore.
Voi cum spuneti sa facem la cadouri? Eu zic sa ia fiecare cadou ce crede de cuviinta pt copilul sau si sa-l aduca cu o zi inainte sa chiar atunci la petrecere, semnat ca sa se stie al cui e. Si pt adulti ar trebui sa aducem fiecare cate ceva, nu?



Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Alynta saracuta de tine, ce greu iti e...

La noi deja a inceput febra cadourilor: de Sf. Andrei am avut 3 sarbatoriti, azi e ziua cumnatei, de Sf. Nicolae e ziua soacrei, cadouri la toata lumea si de Mos Nicolae, apoi Craciunul nici nu vreau sa ma gandesc. Si in ianuarie iar e plin de sarbatoriti

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

buna. v-as ruga daca puteti sa ma ajutati cu o recomandare ,in IASI, pt un doctor ginecolog bun, un ecografist, eventual un doctor genetician . mi-ar fi de folos orice informatie de genu asta. am o prietena care a nascut un bb cu probleme, e gravi din nou si are nevoie de un dr bun care sa ii urmareasca sarcina. multumesc mult

Vine,vine Mos Craciun

Mergi la inceput